Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Przemysław Prekiel: Powstanie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Londyńskie szczury i ich akowskie pachołki w Warszawie

wystawili Warszawę na strzał.
Efekt - mieszkańcy wybici i wypędzeni, a miasto zrównane z ziemią. Ruiny i trupy. Tuż przed końcem wojny. Wyzwolenie było blisko. Londyńskie szczury i ich akowskie pachołki przyniosły zagładę.
Cześć i chwała bohaterom? Za zgliszcza i śmierć pięć minut przed wyzwoleniem? Hańba na zawsze. Nic jej nie zmaże. Londyńskie szczury i ich akowskie pachołki mają krew Warszawiaków na rękach. Nic jej nie zmaże. Wystawienie Warszawy na strzał to zbrodnia.

autor: Bartek, data nadania: 2016-08-02 13:32:00, suma postów tego autora: 2550

Powstanie w Gettcie

A jaki byl powod wybuchu powstania w Gettcie?
W czambul potepia sie powody wybuchu Powstania Warszawskiego, a jakie byly powody Powstania w Gettcie?

Czyzby autor nie wiedzial ze inni moga wiedziec prawde?

Powstanie wybuchlo kiedy w Gettcie zostali juz tylko "sami swoi"
Czy to nie Judenrat przygotowywal listy wysylanych do Treblinki?
Kiedy pozbyl sie juz 80% ( ok 300,000) populacji i zostalo ok 60 tys bliskich czlonkow Judenrat postanowili "drogo sprzedac swoje zycie"
Dlaczego nie wczesniej?
Bo okazalo sie ze hitlerowcy nie zadowolili sie tymi 300,000.
Chcieli wszystkich, chcieli zlikwidowac Getto.
Wtedy 1,000 ~ 1,500 obudzilo sie ze snu i zaczeli walczyc

Zbyt pozno zaczeli walczyc o godne umieranie , ale i chwala im za to

autor: Rebel2, data nadania: 2016-08-06 04:01:27, suma postów tego autora: 3681

Powstanie wybuchło po to...

...by Polska utraciła ziemie wschodnie na rzecz Ukrainy, Białorusi i Litwy ale nie otrzymała w zamian rekompensaty na zachodzie, bo do kogo miałaby dostać ziemie niemieckie, jeśli nie od Rosjan? ;) Rosjanie to naród uczciwy i ceniący sobie lojalność - w tamtym przypadku I i II Armii Wojska Polskiego. Zdrajca Anders nie wytargowałby dla nas nic, a granica i tak przebiegałaby na Bugu.

autor: hania.buzia, data nadania: 2016-08-06 11:06:08, suma postów tego autora: 96

PS

Stalin dogadał się z Hitlerem w sprawie podziału (chwilowego) Polski, a Chamberlain dogadał się z Hitlerem w sprawie zajęcia Czechosłowacji. Obaj próbowali odsunąć wojnę od swych granic.

autor: hania.buzia, data nadania: 2016-08-06 11:09:08, suma postów tego autora: 96

Kto ty jesteś.? Takim zostaniesz

Kolejna rocznica powstania i kolejne spory. Niestety. Podziw dla bohaterstwa ginących i szacunek dla zamordowanych nie łączy, ale za sprawą polityków dzieli. Cmentarne hieny na grobach poległych próbują zakrzyczć prawdę, a wymordowanie 180 tysięcy bezbronnych warszawiakow obrócić w oręż polityczny na potrzeby własnej koterii. To kolejny przykład nieracjonalnego, ale i antypolskiego przeinaczania prawdy. Czy jest kraj na świecie, gdzie nieuzbrojonych powstańców rzuca sie na czołgi, lotnictwo i karabiny maszynowe, głosząc, że zza tysięcy kilometrów nadejdzie odsiecz? Amerykanie przez cały czas wszystkich wojen po dziś dzień dbaja o każdą kroplę żołnierskiej krwi. Politycy w Polsce szastają przelaną krwią, majac de facto ofiary za nic. Jak to na wojence ładnie. Koledzy go nie żąłuja, jeszcze końmi go tratują, słyszalem w dzieciństwie tuż po powstaniu. Zadziwiające, że poczucia historycznych przmian nie mają mieszkańcy Ziem Zachodnich i Północnych. Zda się, że naiwnie trzecie pokolenie czeka na powrot na ziemie dziadkow, a wyrośli w Polsce emeryci liczą na emerytury z sąsiedniego kraju. Dla kombatantow patrzących na taki obrót pozostaje zasadne pytanie, czy o taką Polskę walczyli? Czy dla takiej Polski warto cos zrobić. Wprawdzie Piłsudski odpowiadal twierdząco, ale zastrzegal, że nie z Polakami. A my? Kto ty jesteś? Polak mały! I takim zostaniesz.

autor: qaduc, data nadania: 2016-08-07 11:35:17, suma postów tego autora: 248

Dobrotliwy Ojczulek, Batiuszka Stalin

Za wywolanie PW ukaral brzydkich Polaczkow nie tylko wstrzymujac pomoc dla Powstancow ale jeszcze odebral im Litwe, Bialorus i Ukraine
Ale jak przystalo na dobrotliwego Ojczulka zrekompensowal im dajac w zamian kawalek Niemiec

Czy naprawde wszyscy Psychiatrzy wyjechali juz z Polski?????

autor: Rebel2, data nadania: 2016-08-07 18:25:25, suma postów tego autora: 3681

Dodaj komentarz