Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Niemcy: Dobry wynik lewicy i porażka CDU w Berlinie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Rzeczywiście imponujący wynik lewicy SPD 21,9%

A wynik AfD fascynujący 13,8% i to biorąc pod uwagę że partia powstała dopiero 3lata temu!
dodajmy fakt że Berlin zawsze był uważany w RFN za stolicę socjaldemokracji zawsze silne poparcie mieli tu SPD i die Linke.A tu totalna klapa.
Dziwne jest to czego nierozumi tzw.lewica że sukcesy AfD i samo powstanie tej partii tak naprwede wzięło się stąd że Merkel zamiast słuchać ludu słuchała Sorosa i CDU upada w kolejnych landach co wybory to porażka.
Fantastyczny wynik AfD obala też kolejny mit że większość Niemców jest za wpuszczaniem uchodźców i że większość Niemców kocha uchodźców jest wręcz odwrotnie.
Może po wyborach do Bundestagu za rok klapki z oczu opadną niektórym i przejża wreszcie na oczy oby!

autor: Antyliberał, data nadania: 2016-09-19 11:35:46, suma postów tego autora: 1302

antyliberał

Twoja ocena nie jest zbyt wyważona - SPD znajduje się w ogromnym kryzysie - ale już od lat - a CDU - całkiem od niedawna. Bardziej lewicowa die Linke odnotowała spadek, ale stosunkowo niewielki. Zieloni - różnie w zależności od regionu - różnie, ale raczej też niewielki spadek. De facto wszyscy tracą na rzecz AfD, bo sporo błędów zostało popełnionych przez koalicję CDU-SPD w kontekście uchodźców. Ale inne kraje Europy też popełniły błędy. Niemcy wzięły za dużo uchodźców, wiele innych krajów Europy, zwłaszczana wschodzie - za mało ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2016-09-26 21:00:44, suma postów tego autora: 938

Tomaszu

Ale upadł mit że Niemcy kochają uchodźców!albo że większość Niemców jest za przyjmowanie ich skoro wszyscy traca na rzecz AfD i to cieszy!Koalicja CDU-SPD nie słucha ludu tylko Sorosa i maja efekty!

autor: Antyliberał, data nadania: 2016-09-29 15:28:06, suma postów tego autora: 1302

tomasz rysz

wedlug tego co napisales mozna by bronic opinii ze niemcy nie popelnili tak naprawde bledu w kwestii uchodzcow, bo jak pewnie pamietasz, chcieli zeby unia w calosci podzielila sie iloscia przyjetych uchodzcow, to opor ksenofobicznych rzadow chcacych zdobyc kilka krotkoterminowych punktow w rankingach wepchnal niemcy w mniej korzystna sytuacje

angela merkel placi cene za wybory polityczne pozostalych rzadow unii

autor: nikyty, data nadania: 2016-09-30 10:31:59, suma postów tego autora: 3549

Dodaj komentarz