Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rumunia: Rząd wycofał się pod naciskiem masowych protestów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Lewica jest dobra w wypuszczaniu bandziorów

Z więźień ale naszczęscie społeczeństwo wpore zareagowało i zmusiło aby kryminaliści gnili w wieźieniach.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-02-06 16:03:49, suma postów tego autora: 1208

antyliberał

Lewica jest mocna w krajach, w których istnieją duże tradycje zgodnego życia wśród obywateli. Przykład to Skandynawia. Z przestępczością tam słabo, więźniowie się resocjalizują, rzadko popełniają przestępstwa po wyjściu z więzienia. Pytanie zatem: po co ich tam trzymać, skoro całkiem świetnie radzić sobie będą na wolności zamiast życia na koszt innych w więzieniu. Owszem, skandynawskie więzienia są na tle świata luksusowe, ale przestępców długo się tam nie trzyma. Zaznają złotej klatki, uspokajają się, temperują, uczą się, że można żyć bez nerwów itp., a w sytuacji zasiłków i niskiego bezrobocia zderzenie z kapitalizmem nie jest tak bolesne, jak np w Polsce. W Polsce i w pace i w realu nerwy, chyba że przeskrobiesz jakąś drobną kradzież albo jazdę po pijaku na jednośladzie, to wtedy i klawisze będą ci współczuć, i na tle szarej rzeczywistości, żywot może być spokojniejszy. W innym wypadku nie ma litości dla więźniów, zwłaszcza jeśli używali siły, zabili kogoś czy popełnili przestępstwo seksualne ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2017-02-09 09:52:23, suma postów tego autora: 808

Tomaszu niezgadzam się z toba

system przekształcenia zakładów karnych w sanatoria to porazka.
Przykład Breivik zabił 77osób a wyjdzie na wolność za 21lat odsiadki w sanatorium a i tak nażeka że ma kawe zimna.że niema internetu kontaktu z innymi więzniami itp.
nie tędy droga.
wiezienia nie moga być sanatoriami bo inaczej menele niebęda szanowac prawa i niebędzie działalo to odstraszajaco dla potencjalnych bandziorów.
Inna sprawa że kolejna porażką jest to że państwo musi łozyc na utrzymanie więżniów powinno byc odwrotnie to państwo powinno zarabiac na więżniach.
a tak jeszcze wracając do krajów skandynawskich przestępczość jest niska wśród rodowitych mieszkańców czy ogólnie wobec wszytkich ludzi tam mieszkających?pytanie zasadnicze bo skandynawia słynie z politycznej poprawności.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-02-10 17:13:47, suma postów tego autora: 1208

Dodaj komentarz