Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Albania: Wyniki wybory parlamentarnych. Wzmocnienie centrolewicy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

: )

Kto by pomyślał, że Albania jest taka lewicowa :)

autor: V.C., data nadania: 2017-07-01 21:00:41, suma postów tego autora: 1123

Albania jak całe południe ?

Albania jak całe południe nie wstydzi się lewicowości jako pewnej otoczki ideowo-programowej. W ogóle to ciekawe, że całe południe Europy (Portugalia, Hiszpania, Włochy, Grecja) nie przeżywa kryzysu lewicowości jak reszta Europy. Być może wynika to z antyautorytarnych ciągot, które kojarzone są z prawicowością na wzór dyktatur wojskowych. Albania jest zresztą wyjątkiem wśród krajów postkomunistycznych, może swej odrębności zarówno od byłej Jugosławi, jak i przede wszystkim od bloku wschodniego pod batutą ZSRR. Pytanie tylko, jaka jest jakość lewicowości tej partii w Albanii. Czy tak słaba jak popularnego słowackiego SMER-u, który de facto jest centrową partią konserwatywno-socjalną ? Czy może to neoliberałowie udający socjaldemokratów, co jest dość powszechne ?

Na koniec: Albania powinna połączyć się z Kosowem, a Kosowo jest albańskie. Serbskie są jedynie enklawy w Kosowie. Nic nie da zawołanie, że Kosowo jest serbskie, bo etniczność tamtego terenu (zmienna w drodze historii, ewolucji) gruntownie temu przeczy

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2017-07-03 22:52:46, suma postów tego autora: 1706

w drodze islamizacji

i kolaboracji za Turków, rzezi za hitlerowców

autor: czerwony93, data nadania: 2017-07-05 16:15:54, suma postów tego autora: 2712

Pisze pan Rysz:" Nic nie da zawołanie, że Kosowo jest serbskie, bo etniczność tamtego terenu ...

... (zmienna w drodze historii, ewolucji) gruntownie temu przeczy."

I dlatego, panie Rysz, kto mądry sprzeciwia się zasiedlaniu (w wielkiej skali) Europy ludźmi o odmiennym etnosie.
Nie dlatego że stanowią zagrożenie terrorystyczne, bo ono w pierwszym pokoleniu ( a może nawet w drugim) będzie niewielkie.
Problemy zaczną się wtedy, gdy muzułmanie ( wskutek przerażającej z punktu widzenia Europejczyka, płodności), zdominują liczebnie niektóre obszary Europy. Wtedy żegnaj filozofio Oświecenia - zgodnie z Pańskimi zasadami nastanie prawo szariatu.
Środowiska lewicowe nie wiedzą co czynią domagając się wpuszczenia obcego etnosu do Europy - wierzą w multi kulti,
a napięć społecznych między ludnością tubylczą a napływową dopatrują się w nierównościach społecznych.
Wierzą w marksistowski determinizm ekonomiczny, bo są głupi i nie przychodzi im do głowy, że cała tzw. myśl marksistowska, to duby smalone wymyślone na potrzeby sponsora ( tzn. Engelsa).
Trzeba jakoś pomóc ofiarom wojny ale nie w ten sposób, że oddamy im własny kąt do spania - nawet najgłupszy wyborca to rozumie, a lewicowi przywódcy jakoś nie - i dlatego długo jeszcze będzie rządzić prawica, bo problem sam nie zniknie.

autor: tarak, data nadania: 2017-07-05 19:48:30, suma postów tego autora: 3241

komunizm w Albanii rośnie w siłę :)))

w następnych wyborach wróże całe 1000 i 10 głosów :)

autor: dr(e)s, data nadania: 2017-07-05 20:08:19, suma postów tego autora: 1539

A ja uważam że Albania nie jest lewicowa

Bo homoseksualisi tam niemoga sie żenic i adoptowac dzieci a to jest sens lewicy 21 wieku!

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-05 22:49:59, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

Szcześliwy kraj, nieprawdaż? Kiedy przeprowadzka do Tirany?

Pośpiesz się, bo "lewica XXI wieku" dotarła już na nawet na prawdziwy koniec świata:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/malenskie-panstwo-zalegalizowalo-malzenstwa-tej-samej-plci,553826.html

autor: V.C., data nadania: 2017-07-06 00:17:13, suma postów tego autora: 1123

dreSS

Jaki komunizm nie odróżniasz socjalliberalnej centrolewicy od komunizmu.

Co do lewicy to w b.Jugosławii też jest silny np.w Słowenii,Serbii,Macedonii,Czarnogórze

autor: czerwony93, data nadania: 2017-07-06 11:45:25, suma postów tego autora: 2712

V.C

Nigdy nieprzeprowadze sie do Albanii bo to kraj wyznawców islamu a ja nie lubie islamu proste i polityczna poprawność mam gdzieś zostawiam to lewakom i liberałom.
Co ma legalizacja homo-małżeństw na jakimś zamorskim zadupiu Brytyjskim gdzie mieszka 48osoób i tylko jeden gej?
Druga sprawa co to za lewica ta albańska partia lewicowa co niezalegalizowała homo małżeństw?czy istnieja dwie lewice?zachodnia ateistczno-liberalna i islamska która aby nie wzburzyc islamskiego ludu niepopiera homomałżeństw/wszak tylko w islaskich państwach wsadza sie geji do wiezienia.
Są jakies państwa Chrześcijańskie gdzie za bycie gejem grozi np.ukamieniowanie lub wiezienie?
Ja uważam że ty powinienes rozwazyć wyprowadzkę to islamsko-lewicowej Albani.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-06 11:58:18, suma postów tego autora: 1302

"Lewicowość" Albańczyków można porównać...

...np. z "lewicowością" niemalże wszystkich szeregowych członków dawnego ZKK narodowości albańskiej (Związek Komunistów Kosova jako federacyjna część ZKJ-Związku Komunistów Jugosławii) oraz funkcjonariuszy partyjnych niższego i średniego szczebla-oficjalnie byli komunistami a nieoficjalnie albańskimi nacjonalistami,marzącymi o Wielkiej Albanii a przynajmniej o Kosovie w granicach Albanii.W 1965 roku
przewodniczącym ZKK został komunista albański Velli Deva i od tego czasu Albańczycy stopniowo przejmują struktury partyjne ZKK,urzędy,policję oraz służbę bezpieczeństwa UDBA na terenie Kosova (przed 1965 rokiem zdecydowanie dominowali w nich komuniści narodowości serbskiej).

autor: michał10, data nadania: 2017-07-06 18:11:13, suma postów tego autora: 74

Antyliberał

Widać, że mało wiesz o świecie i szufladkujesz całe państwa i narody wg swoich wąskich wyobrażeń. Owszem, muzułmanie są najliczniejszą grupą wyznaniową w Albanii, stanowiąc 60% ludności, ale z pewnością nie jest to kraj wyznaniowy i nikt tam nikogo nie kamienuje.

Jeśli Polska będzie nadal zmierzać w kierunku nadanym przez Kaczyńskiego, PiS i Kukiz'15, to - w przeciwieństwie do Albanii -stanie się krajem wyznaniowym, skrajnie konserwatywnym i poza UE. W tej sytuacji normalnym ludziom nie pozostanie nic innego jak emigracja. Nie za tzw. chlebem, ale za normalnością. Choćby do Albanii. A klimat tam przyjemniejszy niż w Polsce.

autor: V.C., data nadania: 2017-07-06 20:30:11, suma postów tego autora: 1123

antyliberal i tobie podobni

jak wiadomo przeciez, prawdziwa lewica ogranicza sie tylko do tego co bylo napisane ponad 150 lat temu w jednej takiej ksiazce - cokolwiek w rozwoju mysli lewicowej nastalo pozniej to byly tylko bledy i wypaczenia

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-10 14:02:24, suma postów tego autora: 3572

V.C

Bardzo bym sie cieszył gdyby polska była poza strukturami Uni euro-niemeickiej.niemiałbym też nic przeciwko aby ci co mysla inaczej wyjechali do Albanii.
Ale nie odpowidziałes mi na moje pytania?

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-10 17:03:56, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

To Ty nie odpowiedziałeś na moje. Bo jakie były Twoje? Co ma legalizacja homomałżeństw na Pitcairn do lewicowości? Na to już musisz odpowiedzieć sobie sam, skoro masz tak jednoznaczne skojarzenia łączące te dwie sprawy. Pitcairn poszło w ślady UK, gdzie wprowadzono to rozwiązanie kilka lat wcześniej, głosami Konserwatystów. Chciałem Ci tylko wykazać, że coś co uznajesz za rzekomo tak złe dotarło już na krańce świata.

Chcesz wyjścia Polski z UE. Gratuluję. Jak chciałbyś to przeprowadzić? I jaką alternatywę proponujesz w zamian? Rozumiem, że masz glęboko w d... m.in. dziesiątki miliardów euro płynące co roku z Brukseli?

autor: V.C., data nadania: 2017-07-10 22:53:59, suma postów tego autora: 1123

***

znowu ten kretynski mit nacjonalistow ze unia jest zdominowana przez niemcy - zwyczajny brak wiedzy o faktach wychodzi

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-11 09:56:32, suma postów tego autora: 3572

V.C

Chodziło mi oto że lewica w dzisiejszych czasach kojarzy się z legalizacja homo-małzeństw,adopcja dzieci przez pary homoseksualne,wpuszczanie uchodzców emigrantów itp dziwactwa a nie np.z sprawami społecznymi jak np.obrona praw lokatorów,praw pracowniczych itp.
co do wyjścia z UE:
Najpierw proponowałbym żetelne wyjaśnienie że UE jest szkodliwa dla RP bo np.ogranicza naszą suwerennosć bo nas ogłupia i np.zmusza do rzeczy których my niechcemy że nas okrada że reprezentuje interesy RFN a UE to tak naprawdę unia euro-niemeicka że UE dązy do powstania federalnego państwa oczywiście pod rządami RFN itd.
Co do kasy to nie mam w dupie tej kasy która plynie z moich podatków do europejskich biurokratów którzy chća umilic mi życie zmuszajac mnie do akceptacji przyjęcia uchodzców islamskich np.których wiekszośc polaków np.niechce .

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-12 12:24:05, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

Polacy dotują UE? Jeśli ktoś kogoś dotuje, to raczej niemieccy podatnicy polskich rolników i innych. A może nie korzystasz ani z dróg, ani z kolei?

Masz rację: "polacy nie chcą". Dokładnie. Polska jest najbardziej wsobnych krajem UE i nie chce przyjmować nawet uchodźców z Donbasu. Choć cały czas trąbi się o tym, jak to Rosja prowadzi wojnę na Ukrainie. W ostatnich latach udzielono im azylu w bodaj 8 przypadkach na kilka tysięcy wniosków!

autor: V.C., data nadania: 2017-07-12 13:34:40, suma postów tego autora: 1123

V.C

Co ty za bzdury piszesz człowieku!te bzdury to sa na pozimoie neoliberałów z PO i Nowoczesnej!oh tak biedni niemieccy podatnicy finansuja polskich bogatych rolników !tak imperializm RFN jest super człowieku polscy rolnicy na starcie mieli 25%tych dotacji co mieli okropnie bogaci rolnicy z tzw starej UE.
A Polska nie wpłaca np.składki do UE która wynosi 2,5miliarda euro rocznie?a firmy np.z RFN nie wywożą z Polski kasy ?zwłaszcza te co działaja w tzw specjalnych strefach ekonomicznych?a markety?a dyskonty spożywcze typu lidl?z każdej zarobionej złotówki lidl 90groszy wywozi do swojej ojczyzny do RFN i to niejest zarabianie na Polsce?to że dadzą pare miliardów np.na infrastrukture kolejową.budowa oczysczalni ścieków czy autostrady(które itak sa płatne)to jest nic ile na nas zarabiają a "a polskie neokolonialne rządy"przymykaja na to oko.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-13 16:27:49, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

Na poziomie faktów. Fakty nie są partyjne. A jaki jest Twój poziom? Kukiza'15? Kukiza z jego germanofobią, który ostatnio nawet PiS oskarżył o to, że opłaty paliwowe chce wprowadzić po to, aby... zadbać o interesy niemieckich firm transportowych.

Nie pisałem, że niemieccy podatnicy są biedni. Rozumiem, że skoro nie są, to powinni bulić miliardy euro bez szemrania i nie oczekiwać od innych krajów NICZEGO w zamian. Rozumiem, że wg Ciebie wszyscy polscy podatnicy są biedni i w związku z tym Polska nie powinna płacić żadnej składki na UE? A składka na zdominowane przez USA NATO Ci jakoś nie przeszkadza? Z NATO nie płyną do Polski miliardy dolarów i Polska - póki co - nie uzyskała NIC z z członkostwa w tym pakcie "obronnym".

autor: V.C., data nadania: 2017-07-14 00:45:55, suma postów tego autora: 1123

litosci

to ze taki lidl jest w stanie odprowadzic zysk do niemiec nie jest wpisane w traktaty unijne, to jest kwestia kontrolowana przez polski rzad i polski urzad skarbowy

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-14 10:58:13, suma postów tego autora: 3572

a kiedy i czy wogule

Rząd RFN zapłaci odszkodowanie za straty wojenne wobec RP za 2 wojne światową?

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-14 21:42:36, suma postów tego autora: 1302

V.C

Mam prawo nielubić niemczyków!

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-16 10:01:05, suma postów tego autora: 1302

Antyliberał

Masz prawo kogoś nie lubić, ale wszystkich 80 mln? I przez to, że Niemcy są najliczniejsi UE, chiałbyś ją opuścić?

autor: V.C., data nadania: 2017-07-17 01:37:38, suma postów tego autora: 1123

Antyliberał

Życia milionom zabitych Polaków nikt nie przywróci. Nie sądzisz jednak, że formą godziwego odszkodowania za straty materialne dla Polski były Ziemie Odzyskane? Poza niewielkim obwodem kaliningradzkim dla ZSRR, żaden inny kraj nie uzyskał ziem niemieckich i to tak dużego obszaru.

autor: V.C., data nadania: 2017-07-17 01:46:11, suma postów tego autora: 1123

re odszkodowanie RFN

braklo ci argumentow ze temat zmieniasz?

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-17 11:47:14, suma postów tego autora: 3572

V.C i nikity

Nikity niebrakło mi żadnych argumentów i zdania nigdy niezmienie na temat UE a właściwie unii euro-niemeickiej.

V.C
Z niemczykami mamy niewyrównane rachunki a ja lubie zawsze miec wyruwnane rachunki.
Oczywiście że kasa życia nie przywruci tym polakom których niemczyki nam zabili ale muszą zapłacic za szkody materialne np.Warszawa była zniszczona przez niemczyków w 80% oni sa temu winni.
Lubie tylko tych niemczzyków co podzielaja moje poglądy a tych zapewne jest niewielu.
Uważam że tzw ziemie odzyskane to zamało!

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-18 15:47:56, suma postów tego autora: 1302

antyliberal

takie zdanie kiedys przeczytalem - tylko krowa i idiota nie zmieniaja pogladow

w temacie tego co nazywasz unia euroniemiecka to zwyczajnie sie podciagnij w temacie, bo glupoty piszesz

poza tym jedna z przyczyn drugiej wojny byly drakonskie reparacje po pierwszej wojnie, wiec po drugiej swiatowej stwierdzono ze najwieksza nadzieje na pokoj stworzy plan marshalla i integracja pomiedzy niedawnymi wrogami - i dzieki temu na terenie unii europejskiej panuje najdluzszy w historii kontynentu okres pokoju

ja zdaje sobie sprawe ze zawsze beda gdzies sobie gardlowac idioci domagajac sie zdemontowania UE, czy to z lewa, czy to z prawa, ktorzy nie potrafia docenic mozliwosci w jakich maja szczescie zyc i korzystac i jedyne co ja moge im poradzic, to zwyczajnie odstawic kretynskie zludzenia co ich sie tam w mozdzkach trzymaja i wyguglac sobie rzetelne informacje w temacie UE, struktur i tego jak ona dziala

na przyklad w temacie uchodzcow, unia wspolnie postanowila, ze nie moze pozostawic poludniowych panstw czlonkowskich z tym problemem sam na sam, a postanowila tak na prosbe pastw czlonkowskich najbardziej przez naplyw uchodzcow obciazonych - kilka krajow jak polska, wegry czy uk postanowilo ze wola czerpac korzysci, ale nie dzielic sie obciazeniami, wiec ich rzady puscily w eter propagande anyunijna i antyemigracyjna ktora zwyczajnie najbardziej ci i takim jak tobie smakuje, bo odwoluje sie do rasizmu i ksenofobii

i zeby latwiej tobie i takim jak ty bylo byc taka krowa co pogladow nie zmienia, nawet w obliczu faktow i argumentow, jedyne co musisz ty i tobie podobni zrobic, to wierzyc byle bzdurze i klamstwu, byleby antyunijne bylo

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-19 11:45:51, suma postów tego autora: 3572

Nikity

Nazywasz idiotami przeciwników UE?
Tak masz racje mieszkańcy UE są przeszczęśliwi że żyją w takiej cudownej UE która jest gwarantem szczęścia tylko o dziwo jak wytłumaczysz fakt że prawie we wszystkich krajach UE wiekszość ludzi ma juz dosyć by ich kraje należaly nadal do UE?
Już wiem co mi napiszesz że od dobrobytu i szczęścia poprostu im odwaliło i tyle.
Czy twoim idolem niejest czasem Georg Soros?bo wydaje mi sie że w wielu sprawach mielibyście wiele wspólnych tematów np.aby zniszczyc państwa narodowe i na siłe wpuszczać uchodzców wbrew woli większości społeczeństwa to taka nowoczesna demokracja dla tych co niechcća pomóc tym biednym krajom południa UE tylko kto każe np.włochom przyjować tych uchodzców?

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-19 18:49:40, suma postów tego autora: 1302

antyliberal

gdzie ci sie znowu wymyslilo ze wiekszosc obywateli unii chce wystapienia ich krajow z unii?

reszta twojej odpowiedzi to jakies urojenia paranoika, nie ma nawet sensu na nie odpowiadac

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-20 10:14:35, suma postów tego autora: 3572

Nikity

Ty jestes zasleopiny razem z liberałami i lewakami w swojej ideologii ludzie w europie weryfikuja swoja polityke i poglądy ale dla ciebie białe niekoniecznie musi byc białe bo najważniejsza jest polityczna poprawnosć.nawet za cene upadku powodzenia.Bez pozdrowień.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-07-20 13:20:58, suma postów tego autora: 1302

antyliberal

jak mnie odpisujesz to pisz o faktach i posluguj sie logicznymi argumentami, takie propagandowe wstawki mozesz sobie pod nosem do poduszki szeptac az zasniesz

autor: nikyty, data nadania: 2017-07-20 15:19:38, suma postów tego autora: 3572

Unia

UE zwycięży ... bo globalizacja to przyszłość.
Walka o byt Europy w przyszłości...

to walka o SZE czytaj Stany Zjednoczone Europy.

Pozdrawiam Stary Komuch - marksista chrześcijański.

autor: jacekx, data nadania: 2017-08-01 00:33:44, suma postów tego autora: 3088

Przyszłość Europy...

to SZE ... Stany Zjednoczone Europy.

autor: JJC, data nadania: 2017-08-01 00:37:26, suma postów tego autora: 1582

Jacku marzycielu ty

UE a raczej unia euro-niemeicka to nie projekt euro-Marxistowski tylko euro-biznesowy to projekt RFN głównie i ewentualnie w porozumieniu z Francja aby miec rynki zbytu dla nadwyżek tych krajów oraz aby zniszczyc lub ewentualnie osłabic ruch pracowniczy w tych krajach oraz podzielic na maksa społeczeństwa czyli np.zniszczyć państwa narodowe i chrześcijańskie stąd Soros tak bardzo chcwali te ścierwo Merkel i tyle w temacie.
Reasumując UE to nie przyszłość to ponura dyktatura RFN i Francji dlatego albo to sie rozpadnie albo będziemy tkwic w coraz wiekszym bagnie.Pozdrawiam Jacku idealisto czytasz może "magazyn kontakt"?

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-08-03 22:35:16, suma postów tego autora: 1302

@ Antyliberał

Niemiecki projekt biznesowy z jedynie niewielkim udziałem Francji? Czyli takie znaczące kraje Włochy, Hiszpania, Szwecja czy Holandia, a nawet przez kilkadziesiąt lat UK, dobrowolnie dawały się niecnie wykorzystywać przez niecnych Niemców i nic na członkostwie w UE nie zyskiwały? Zbiorowy, zinstytucjonalizowany na kontynentalną skalę masochizm?

autor: V.C., data nadania: 2017-08-04 00:18:21, suma postów tego autora: 1123

antyliberal

to co napisales to zwyczajna brednia, zwykla teoria spiskowa ktora ma zastapic wiedze o faktach, jesli jest sie zbyt leniwym zeby je poznac

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-04 05:30:07, suma postów tego autora: 3572

V.C

Włochy,Szwecja i Holandia rzeczywiście odgrywaja okropnie dużą role w UE oh tak nawiasem mówiąć to takie przydupasy RFN.
Co do Wielkiej Brytani tu sytuacja jest inna bo oni wynegocjowali twarde ale i korzystne warunki wchodzać do UE między innymi słynny rabat!oni niewchodzili na kolanach jak Polska.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-08-05 23:38:08, suma postów tego autora: 1302

@ Antyliberał

Czyli Włochy i Hiszpania nic w UE nie znaczą? A jednocześnie, znacznie słabsza od nich Polska powinna mieć wg Ciebie więcej od nich do powiedzenia?
Własnie Mała Brytfania weszła w UE na swoich warunkach i z niej wyszła jako pierwsza, co świadczy o zupełnym braku racjonalności i stopniu antyunijnego prania mózgu w tym kraju.
Może nie pamiętasz (byłeś zbyt młody?), ale Polska weszła do UE na podstawie wyników ważnego, dwudniowego referendum, w ktorym większosć głosujących tak zadecydowała. Czy Ci się to podoba czy nie.

autor: V.C., data nadania: 2017-08-06 09:55:46, suma postów tego autora: 1123

V.C

Niewiem czy jeszcze moge się uważać za młodego jestem przed 40.
Tak uważam że Włochy i Hiszpania w U.E nic nieznacza a to że ta suka Merkel nic z tymi krajami nie konsultuje(bo jak juz cos waznego konsultuje to tylko z Francją)to tylko we,mnie potwierdza.
Tak wiem w naszej ojczyźnie było 2 dniowe referendum aby wejśc do U.E oczywiście wcześniej było małe propagandowe pranie mózgów gdzie wszyscy sa za a przeciw jest tylko środowisko Radia Maryja i tzw.Narodowcy więc nic dziwnego że wiekszośc zmanipulowana część społeczeństwa głosowała za.

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-08-06 22:52:02, suma postów tego autora: 1302

***

mnie antyliberal nie odpisuje, srednio mnie to przeszkadza, bo taka widac jego strategia wygrywania dyskusji :)

"Włochy,Szwecja i Holandia rzeczywiście odgrywaja okropnie dużą role w UE"

w rzeczyswistosci wszystkie kraje w UE sa rowne, to media skupiaja sie na pani Merkel, co do UK, do wszystko co UK zaproponowala, zostalo w zycie wprowadzone (co by raczej swiadczylo o dominacji UK, nie RFN), wszystko czego UK zazadalo zostalo przyznane, a wszystko co UK od UE chcialo zostalo potem wykorzystane w antyunijnej propagandzie przed brytyjskim referendum, jako przyklady unijnej dyktatury:)

po wystapieniu z unii UK bedzie niczym wiecej jak unijna kolonia, Polska ma za to miejsce przy decyzyjnym stole i glos w dyskusji, tylko ten kretynski rzad pisowski robi wszystko co moze zeby relacje z partnerami popsuc

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-07 12:22:16, suma postów tego autora: 3572

Tu o dziwo...

choć nie tak często się z Tobą zgadzałem nikyty
z Twoimi wnioskami czy opiniami

to tym razem się zgadzam z Twoim ostatnim postem w 100%.

autor: JJC, data nadania: 2017-08-08 16:44:51, suma postów tego autora: 1582

Czy chcemy być w Unii ???

...częściowo... ale to tak jak z przysłowiowym jajeczkiem które ino częściowo nieświeże... pytanie jest innego rodzaju : czy warto TERAZ wychodzić z UNII? chyba nie, bo ekonomicznie nie zyskamy a stracimy to co już włożyliśmy( a włożyliśmy sporo by w niej być) i to co nam się należy a czego NIGDY nie odzyskamy. Jaka jest UNIA? taka jak EWG...teoretycznie bez węgla i stali za to z nową tanią siłą roboczą za to lepiej wykształconą i równie zdeterminowaną. Siedzimy sobie buńczucznie wymachując drewnianą szabelką między takimi słabeuszami jak Niemcy i Rosja i czekamy kiedy uda nam się ich zniewolić.... Pamiętajmy że na bogactwo Europy " złożyły" się kolonie a nasza historia wyjaśni dlaczego nie powinniśmy wszczynać i brać udziału w wojnach,. Absolutnie zaś nie wolno nam dopuścić do wojny na terenie Polski bo straty są nie do odrobienia przez wiele pokoleń...

autor: bambosz0, data nadania: 2017-08-14 11:18:14, suma postów tego autora: 1835

niewlasciwe pytanie

pytanie czy warto teraz wychodzic z UE jest niewlasciwe, UE niezaleznie od tego co twierdza skrajne prawica i lewica to w rzeczywistosci organizacja ktora warto rozwujac i wzmacniac z przyczyn politycznych socjalnych i ekonomicznych

zarzuty podnoszone przeciw UE, zarowno z lewa jak i z prawa nie odnosza sie w rzeczywistosci do obszarow znajdujacych sie pod kontrola UE, tylko rzadow narodowych

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-15 09:53:44, suma postów tego autora: 3572

Sami eurokraci przewidują, że w najbliższych

dwóch dziesięcioleciach 99% wzrostu gospodarczego na świecie wydarzy się poza EU. Właściwe pytanie brzmi czy Polska ma podążać ścieżką wzrostu czy pozostać na peryferiach gospodarczego marazmu w islamizującej się w zastraszającym tempie UE? Brytyjczycy już wybrali. Czas na POLexit.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-08-15 16:41:10, suma postów tego autora: 1578

@ Sztyrlic

Nawet obserwacja zupełnego laika w dziedzinie ekonomii doprowadza go do prostego wniosku, że kraje rozwinięte NIGDY nigdy nie rozwijają się tak szybko jak zacofane kraje. Może nie zauważyłeś, ale niemal wszystkie kraje tzw. starej UE mają już rozwinięte gospodarki, gdzie minimalny wzrost jest wg mnie zaskakujący. Zum beispiel Szwajcaria, Australia czy Japonia są poza UE. Prześledź sobie ich wzrosty gospodarcze.

autor: V.C., data nadania: 2017-08-15 19:53:59, suma postów tego autora: 1123

@ Sztyrlic

Poza tym fetyszyzowanie wzrostu PKB to typowa cecha liberastów. Jesteś liberastą? :DD

Prawdziwi lewacy od dawna wolą wskaźnik HDI itp., a w tym reszta świata będzie doganiać UE jeszcze długie lata, o większości NIGDY się to nie uda.

autor: V.C., data nadania: 2017-08-15 20:03:05, suma postów tego autora: 1123

PKB nie jest jedyną miarą wzrostu gospodarczego.

Tak na prawdę nie jest żadną miarą. Nie zarzucaj mi więc liberasto wucet, użycia słów których nie napisałem.
Polska poza UE miałaby wreszcie szansę rozwijać się dużo szybciej. W tych obszarach w których jest to opłacalne dla społeczeństwa, a nie tylko tam gdzie dostanie pozwolenie z Berlina.
Bo widzisz wucet, teraz PL rozwija się wolniej niż bogatsze kraje na zgniłym zachodzie. Jak to możliwe, zakrzykniesz? Przecież my mamy 3,5%, a oni 1,5%. Podpowiem wucet, choć tłumaczyć jak głupkowi nie będę (chyba że poprosisz). W liczbach bezwzględnych, czyli jedynej mierze dobrobytu która się liczy.
UK już zbiera owoce bliskiego rozwodu z UE. Wzrost gospodarczy po referendum przyśpieszył, bezrobocie spada, konsumpcja gwałtownie rośniem, podobnie i eksport. A wystarczyła sama zapowiedź rychłego wyjścia z brukselskiego bagna.
Czas na POLexit.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-08-15 20:55:18, suma postów tego autora: 1578

prof. doc. dr hab. ekonomii Sztyrlic

Profesor Sztyrlic napisał o wzroście PKB i jego decydującym znaczeniu, po czym temu zaprzeczył. Następnie udowodnił, że 1,5% to tak naprawdę więcej o 3,5%. "Czas na POLexit" powtarzasz po raz wtóry? Jasne. To brzmi jak starożytne: "A poza tym uważam, że Kartagina powinna zostać zburzona" (jeżeli w ogóle kojarzysz o co chodzi).
PS W Tworkach znowu podłączyli internet?

autor: V.C., data nadania: 2017-08-15 22:58:51, suma postów tego autora: 1123

strlitz ma racje w tej kwesti

Czas na Polexit!
UE to bagno i jedyna madra UK to zauwazyła i z tego bagna wyszła.
Pora na niezalezność dość dyktatu Berlina!

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-08-15 23:00:14, suma postów tego autora: 1302

stirlitz

zgadza sie ze wzrost gospodarczy bedzie przyspieszal poza granicami UE i USA, lecz jesli doczytales raporty do konca, to nie dlatego ze UE jest na wstecznym biegu jesli idzie o wzrost gospodarczy, ale dlatego ze powojenny uklad gospodarczy sie powoli zmienia i reszta swiata zaczyna nabierac rozpedu i zmniejszac dystans do USA

wiec jak juz piszesz jakis argument to miej nadzieje ze nikt nie zobaczy ze piszesz tylko polowe tego co do powiedzenia jest w temacie

UK od czasu referendum wpada coraz glebiej w bagno i jedynym rozsadnym rozwiazaniem dla krolestwa jest anulowanie brexitu, inaczej bedzie kolonia UE

co do Polski to czym predzej ludzie pozbeda sie tego kretynskiego rzadu i sluchac pelnej bredni z palca wyssanych antyunijnej propagandy, tym lepiej

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-16 07:42:00, suma postów tego autora: 3572

cd

"Polska poza UE miałaby wreszcie szansę rozwijać się dużo szybciej. W tych obszarach w których jest to opłacalne dla społeczeństwa, a nie tylko tam gdzie dostanie pozwolenie z Berlina."

po pierwsze bycie czescia struktur unijnych jak wspolny rynek i unia celna jest najlepszym gwarantem przyspieszenia rozwoju - jakies pozwolenia z Berlina ci sie zwyczajnie wymyslaja tutaj:)

po drugie Unia, a co za tym idzie Polska maja umowy z 75-oma krajami do ktorymi kazdy w Polsce moze sobie sprzedawac co mu sie zamarzy wyprodukowac - trzeba sie tylko podciagnac w handlu

po trzecie w oczekiwaniu na finalizacje brexitu funt spada na pysk, wzrost gospodarczy jest najwolniejszy ze wszystkich krajow unijnych (wliczajac Grecje, Hiszpanie, Wlochy i Portugalie) deficyt handlowy sie powiekszyl na niekorzysc UK (widac tania waluta nie pomaga - EKSPORT spada), inwestorzy sie przenosza na kontynent i inflacja wyszczupla obywateli - glowne sieci handlowe juz oglosily masowe zwolnienia

nie przygladaj sie Stirlitz sytuacji w UK wybiorczo, bo tylko rzetelne badanie tego co sobie anlicy sami teraz robia moze cie wyleczyc z idiotycznych marzen o plexicie

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-16 07:52:07, suma postów tego autora: 3572

Coś merytorycznie liberasto wucet?

Czy na jakikolwiek wysiłek intelektualny po latach karmienia się wybiórczą cię już nie stać?

Obecna deprecjacja funta, która jest korzystna dla gospodarki UK, jest jedynym argumentem jaki pozostał brytyjskim euroidiotom. Cała reszta wskaźników przeczy ich tezie. Gospodarka wyraźnie przyśpieszyła w stosunku do przedreferendalnego marazmu, bezrobocie spada. Nawet premier Szkocji zawiesiła była pomysł kolejnego niepodległościowego referendum z uwagi na malejące nastroje nacjonalistyczne w Szkocji. Miała być katastrofa wieszczona przez brukselskich urzędasów z niemieckiego nadania, a będzie sukces. Mogę się z tobą założyć o dobrą wódę na myszach pędzoną, że w przeciągu następnych 5 lat gospodarka UK zanotuje lepsze wyniki niż niemiecka. Celowo taki okres bo to teoretycznie najtrudniejszy okres rozwodowy i porozwodowy. Jakieś szanse musze ci dać.

My też musimy pójść własną drogą czyli kierunek POLexit. Opuśćmy tonący okręt dopóki są jeszcze wolne szalupy.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-08-16 09:47:13, suma postów tego autora: 1578

antyliberal

nie potrafiles podac nawet jednego przykladu na ta mityczna dyktature Berlina i zaloze sie ze nie moglbys podac nawet jednego korzystnego dla Polski skutku wyjscia z UE

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-16 10:50:51, suma postów tego autora: 3572

@ Sztyrlic

Coś ci się mocno pop..ło, Sztyrlic. To przez te upały? Masz jakieś pisowsko-kukizowskie fobie i projekcje. Od lat jestem lewicowcem, a nie liberałem gospodarczym, którym NIGDY nie byłem. "Gazetę Wyborczą" kupuję tylko w piątki, bo przyzwyczaiłem się do programu TV, który jest w ten dzień dodatkiem. Nie znoszę Balcerowicza, Gadomskiego itd. Czytuję lewica.pl, TP, BD, ZW i LMD. O ile te skróty coś ci mówią.

"coś merytorycznego?". Było:
>kraje rozwinięte NIGDY nigdy nie rozwijają się tak szybko jak zacofane kraje. Może nie zauważyłeś, ale niemal wszystkie kraje tzw. starej UE mają już rozwinięte gospodarki, gdzie minimalny wzrost jest wg mnie zaskakujący. Zum beispiel Szwajcaria, Australia czy Japonia są poza UE. Prześledź sobie ich wzrosty gospodarcze.

A Brytole już następnego dnia po referendum żałowali swojej nieracjonalnej decyzji.

autor: V.C., data nadania: 2017-08-16 11:49:10, suma postów tego autora: 1123

stirlitz

"Obecna deprecjacja funta, która jest korzystna dla gospodarki UK, jest jedynym argumentem jaki pozostał brytyjskim euroidiotom"

po pierwszze spadek wartosci funta nie przynosi zadnych korzysci brytyjskiej gospodarce, deficyt handlowy podwoil sie w ciagu jednego miesiaca - surowce do produkcji sa drozsze, poniewaz musza byc importowane, wiec eksport nie jest tanszy, wiekszosc jedzenia UK musi sprowadzac na wyspe, wiec zywnosc tutaj drozeje, albo opakowania robia sie mniejsze, zeby utrzymac ta sama cene, i nie mowie tutaj o kilku gramach, mowie o drastycznych zmianach objetosci opakowan

po drugie remainers maja wiecej argumentow za pozostaniem niz wartosc funta - na przyklad ochrona praw pracowniczych brytyjskich robotnikow, ktore beda trudniejsze do obrony pod rzadem torysow w kraju ogarnietym kryzysem

po trzecie - zaraz po referendum, gdy funt spadl na leb na szyje ludzie zdecydowali sie wyprzedzic inflacje i na karty kredytowe kupili drozsze rzeczy, ktore planowali kupic i tak, tylko trocche pozniej

po czwarte - marazm gospodarczy na wyspie byl spowodowany kryzysem finansowym z 2008 i polityka austerity niepotrzebnie prowadzona przez torysow

po piate - gospodarka nie przyspieszyla, w porownaniu ze wszystkimi krajami UE, gospodarka brytyjska jest najwolniejsza i co jakis czas oficjalnie przewidywane wskazniki sa rewidowane w dol

po szoste - Nicola Sturgeon nie zrezygnowala z planow referendum o niepodleglosc Szkocji, Teresa May musi wyrazic zgode na to referendum, a ta pani predzej sobie reke odgryzie niz akt taki podpisze - Szkoci glosowali ostatnio za pozostaniem w UK w duzej mierze dlatego, ze wyjscie z UK oznaczaloby wyjscie z UE

po siodme - nie istnieje nawet jeden dobry powod na opuszczenie UE

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-16 12:36:26, suma postów tego autora: 3572

VC

nawet nie to ze zalowali

generalnie losowanie nie bylo demokratyczne - UK odmowilo prawa glosu wlasnym obywatelom mieszkajacym poza granicami kraju - za to obywatele Malty i Cypru jesli sie nie myle prawo glosu mieli

wiekszosc zwolennikow pozostania w UE nie wziela udzialu w glosowaniu z dwoch powodow, bylo to utrudnione w przypadku studentow i z powodu generalnego glebokiego przeswiadczenia ze wiekszosc glosujacych nie bedzie az tak glupia zeby zaglosowac za brexitem

przed referendum nie istniala tu zadna dyskusja nad skutkami brexitu, te ogladamy teraz w czasie rzeczywistym i wiekszosc skutkow nie mogla sie przebic przez propagande antyunijna, ktora eurosceptycy wypluwali z siebie od kilku dziesiecioleci

oboz antyunijny nie byl przygotowany do wygrania referendum, i zwyczajnie nie mial ochoty go wygrac - jest to grupa politykow i dziennikarzy, ktorzy zagospodarowali cos w rodzaju niszy rynkowej, hodujac sobie wierne glosy i wiernych czytelnikow zeby do prawdziwej pracy nie musieli isc, majac do dyspozycji kilka brukowcow, ktore w zyciu nie zbrukaly sie napisaniem prawdy

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-16 12:43:55, suma postów tego autora: 3572

Gdyby Polska...polskie pseudo prawicowe elity sprawiedliwe

Zamiast budować bzdurną politykę historyczną ładować max fundusze w firmy zbrojeniowe w USA
zajęły się swoimi polskimi problemami infrastrukturalnymi tu wymienię tylko dwa:

a) rekonstrukcja przesyłowych sieci energetycznych a co z tym się wiąże dalsze inwestycje w energetykę np. wiatrową, czy nawet w węgiel ( dokładnie jego ścisłe powiązanie z energetyką Holdingami Energetycznymi);

b) mikro retencja na terenach RP tak by przestało nas ciągle zalewać czy na odwrót wysuszać ( Polska stepowieje) np. ostatnio znów zalewało moją Małą Ojczyznę Trójmiasto.

a na to można uzyskać kasę z UNII

Efekty takich działań byłyby dwa:

a) nowe miejsca pracy, których w III RP ciągle brakuje;

b) impuls dla rozwoju gospodarczego, bo nowe miejsca pracy to wzrost płac w gospodarce a to wymusza rozwój całej gospodarki ( nowa kasa na rynku a ludzie wtedy kupują).

Pozdrawiam oszołomów marzących o Polexicie... Oj sapiencji wam zwykłym Obywatelom czy Polakom troszku brak :(

autor: JJC, data nadania: 2017-08-16 14:10:24, suma postów tego autora: 1582

Na starość chyba zrobiłem się minimalistą :(

Errata to poprzedniego postu...

chodziło mi oczywiście o małą retencję w Polsce a nie mikro retrencję.

Uważam , że w III RP aż się prosi o rozpoczęcie działań infrastrukturalnych w obszarach małej rtetencji w całej Polsce.
Mała retencja uregulowałaby nam oraz zabezpieczałaby zasoby wodne i ochroniła przed grożącym nam stepowieniem .
Grożba ta jest realna w wyniku zmiany klimatycznych na obszarach RP.

autor: JJC, data nadania: 2017-08-16 14:42:55, suma postów tego autora: 1582

Jakie upały liberasto wucet? 25 °C

Ty nie oglądaj pogody w tefałenie, bo tam nawet prognozę jak widać podają kłamliwą.

Przytoczyłeś jeszcze raz poprzedni argument, a że nie chce mi się pisać tego samego, odeślę cię do mojej wcześniejszej odpowiedzi. Poproś kogoś, żeby przeczytał i ci wytłumaczył różnicę między procentami a wartością bezwzględną, jeśli nie ogarniasz.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-08-16 16:17:48, suma postów tego autora: 1578

@ Sztyrlic

Argumenty były także wcześniej, ale może nie dotarły? Rozumiem, więc że nawet rekordowy chiński wzrost PKB w liczbach bezwzględnych mógł de facto być niższy od marnego japońskiego?

Poczekaj do piątku będziesz miał upał. W przeciwieństwie do Ciebie patrzę także na termometr za oknem, a nawet zdarza mi się wychodzić z domu. Na wczasy w tym roku nie pojechałeś? A dziś mówiono, że np. tacy Włosi (UE!) wyjada w tym roku na wakacje w rekordowej liczbie aż 40 mln!

autor: V.C., data nadania: 2017-08-16 16:42:34, suma postów tego autora: 1123

Dla liberasty nikity jeśli fakty przeczą tezie,

to tym gorzej dla faktów. Gospodarka UK dusiła się brukselskim zaduchem, a teraz właśnie zaczyna brać oddech. Po wyjściu z IV rzeszy będzie dużo lepiej. Trzeba brać przykład, im wcześniej tym lepiej.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-08-16 21:20:23, suma postów tego autora: 1578

@ Sztyrlic

Taaa. Już od decyzji o referendum UK radzi sobie z dnia na dzień coraz lepiej:
- niebywałe nasilenie rasizmu i nietolerancji, w tym wobec Polaków
- liczne ataki terrorystyczne, których praktycznie nie było od 2005
UK nie daje sobie już rady nawet z pożarami 24-piętrowych wieżowców. 80 ofiar w centrum metropolii to poziom rodem z Trzeciego Świata. Londyńskich strażaków wysłałbym na szkolenia do... Arabów w Dubaju.

A tymczasem wstrętna UE chce ściągnąć podatki od Apple'a a prawicowy rząd ich nie chce: http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/irlandia-odrzuca-zadanie-ke-w-sprawie-podatkow-apple-a,764996.html
Czyżby choroba PiSuarowa trafiła na Zieloną Wyspę? Będzie Éirexit?

autor: V.C., data nadania: 2017-08-16 23:47:32, suma postów tego autora: 1123

@ Sztyrlic

Francja, Hiszpania, Holandia, Szwecja wg Ciebie mało lub wręcz nic nie znaczą w UE, a co dopiero na świecie:
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/francja-liderem-rankingu-soft-power-2017-polska-24,759164.html
PS Choć z rzekomo małą soft power Chin autorzy rankingu mcno dali czadu.

autor: V.C., data nadania: 2017-08-16 23:56:39, suma postów tego autora: 1123

@ Sztyrlic

Premier Słowacji Robert Fico zaskoczył polski rząd, stwierdzając bezpośrednio, że najważniejsza jest dla niego pozycja kraju w Unii Europejskiej, od której wcale nie zamierza się oddalać.
– Słowacja powinna stać się częścią twardego jądra UE – stwierdził.
http://pikio.pl/premier-slowacji-wbija-polsce-noz-w-plecy/#

autor: V.C., data nadania: 2017-08-17 01:23:18, suma postów tego autora: 1123

Stirlitz

zwyczajnie fakty ci podaje, co jak i dlaczego wlasnie tak, to ty z antyliberalem unikacie rzeczowej dyskusji rzucajac haselka propagandowe i bez pokrycia - widzialem to juz wczesniej u kazdego brexitera

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-17 05:43:58, suma postów tego autora: 3572

Nikity

A hodzby niepodległosć ?to zbyt mały argument aby wyjść z gówna?

autor: Antyliberał, data nadania: 2017-08-17 15:38:15, suma postów tego autora: 1302

antyliberal

Polska nie stracila zadnej niepodleglosci

napisac ze UE to g jest latwo, przydaloby ci sie to jeszcze wykazac

federalna Europa to zreszta bardzo dobry pomysl, mam nadzieje ze dozyje dnia

ps, jeszcze co Stirlitza napisze ze jak zwykle powtorzyl klamstwo o przyspieszeniu brytyjskiej gospodarki spowodowanym brexitem, tak sie sklada ze gospodarka rozwija sie najwolniej ze wszystkich krajow UE i wskazniki, oraz prognozy sie tak naprawde pogarszaja

ale widac nie da sie takim stirlitzom wygrac dyskusji bez klamania - pomoglo im wygrac referendum w UK w koncu

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-18 10:08:42, suma postów tego autora: 3572

Buaha , haha

Niepodległość między Gigantem Rosyjskim i Gigantem UE...
Paranoja.
Dodatkowo ratlerkowe obszczekiwanie Syberyjskiego Misia... Paranoja.

Cały świat się globalizuje a my w drugą stronę a my zbawcą narodów i sami do przodu... Paranoja.

Stirlitz i Antyliberał toż te wasze poglądy to przedszkole polityczne...Samobójstwo czy sepuku zarazem dla Polski...Polityczna paranoja.

Jak zwykle powstania, ułani na czołgi a cztery bataliony + OTK
na Rosję + polityka historyczna... Paranoja prawicowa.

Niech nas chroni Pan przed takimi próbami wychodzenia z UNII.

Dla Europy przyszłość i droga do Edenu Robaczki polexitowe to SZE ( Stany Zjednoczone Europy), czyli powrót do koncepcji EUROPY Rzymskiej.
Od globalizacji Europy nie ma odwrotu i na szczęście Europejczycy w dużej mierze to rozumieją.
Anglia poza Europą nigdy nie będzie Wielką Brytanią.
Czyli czeka nas powrót Szkocji, Irlandii a może i Walii do Europy.
Wcześniej czy później:(

autor: JJC, data nadania: 2017-08-18 21:26:01, suma postów tego autora: 1582

chcialbym znac odpowiedz wariatow anty-EU

http://www.pewresearch.org/fact-tank/2017/08/09/few-see-eu-as-worlds-top-economic-power-despite-its-relative-might/

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-20 12:40:05, suma postów tego autora: 3572

@ Sztyrlic

Ciekawostka. Niedawno niejaki Andrzej Sadowski, "prezydent" Centrum Adam Smitha prawił, że Polska może i powinna mieć dwucyfrowy (!) wzrost PKB. Czy to na podstawie jego wypocin lansowałeś tutaj tezę o rzekomo zbyt małym wzroście gospodarczym w naszym kraju? A może okazało się, że prominentny lyberał, ex-działacz UPR a potem KLD, ma zbieżne z tobą poglądy?!

autor: V.C., data nadania: 2017-08-22 10:59:04, suma postów tego autora: 1123

Liberasto wucet,

nie śledzę szmitów czy innych waszych lewiatanów. Jak te szmity obwieszczą kolejną oczywistość np. że ziemia jest okrągła, to również nie będzie dowód na moje szmitolubstwo.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-08-23 17:10:07, suma postów tego autora: 1578

Dżej dżej si

Marzenia liberasty. Ale to dobrze, że stojąc nad przepaścią chcecie iść kolejny krok w przód.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-08-23 17:17:32, suma postów tego autora: 1578

***

stirlitz jak zwykle odniesie sie do tego do czego faktow dla napisania odpowiedzi znac nie trzeba, obronic swoich klamstw nie potrafi, wiec mnie przemilczy :)

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-24 11:27:42, suma postów tego autora: 3572

stirlitz

kolejny fakt do przemilczenia dla ciebie

http://www.independent.co.uk/news/business/news/uk-economy-growth-q2-2017-half-eurozone-eu-europe-second-quarter-a7909706.html

czekam z niecierpliwoscia az mi zarzucisz ignorowanie faktow w heglowskim stylu:)

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-24 12:14:13, suma postów tego autora: 3572

Liberasto nikity,

przed referendum gospodarka UK ledwo zipała (ale o tym niewygodnym fakcie wolisz pomilczeć). Teraz zaczyna się rozpędzać pompowana nadzieją rychłego opuszczenia IV rzeszy. Mocny wzrost zobaczysz po rozwodzie, kiedy Brytania będzie znów wolna i wielka.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-08-24 19:18:20, suma postów tego autora: 1578

Buaha , haha

Anglia wolna i Wielka w czasach globalizacji...krótko Paranoja.

Ci zaś co tak twierdzą to zatrzymali się na histori gospodarczej ostatecznie początków XX wieku a mamy przypominam XXI.

Globalizacja gospodarek , przemysłu, nauki wymaga powstawania struktur globalnych a nie samodzielnych Państw
czyli wymaga powstania Stanów Zjednoczonych Europy , Stanów Zjednoczonych Ameryki Południowej a nawet wiem ,że wywoła to śmiech narodowców...
być może
Stanów Zjednoczonych Afryki.

autor: JJC, data nadania: 2017-08-27 22:26:29, suma postów tego autora: 1582

stirlitz

przed referendum gospodarka zipiala z dwoch powodow: pierwszym byl globalny kryzys sektora finansowego ktory ciagnal sie od 2008r, drugim rzadowa polityka zaciskania pasa

znowu powtorzyles klamstwo na ktorego poparcia nie podajesz zadnych zrodel, ze gospodarka sie rozpedza po referendum, kiedy wszystko wskazuje na szkody jakie gospodarce brexit juz zaczynaa wyrzadzac

na dokladke piszesz jakies przepowiednie pozbawione jakiejkolwiek wartosci w kazdej rzeczowej dyskusji

autor: nikyty, data nadania: 2017-08-28 09:21:39, suma postów tego autora: 3572

JJC

nie wiem czy podano to w wiadomosciach w pl, 25 krajow afryki planuje zdecydowalo sie powtorzyc sukces unii europejskiej i utworzyc swoj wariant strefy shengen

autor: nikyty, data nadania: 2017-09-01 10:09:57, suma postów tego autora: 3572

Swobodny przepływ osób już mają,

do wybrzeży Morza Śródziemnego.

autor: Stirlitz, data nadania: 2017-09-02 17:31:53, suma postów tego autora: 1578

Jeszcze raz może coś rafi do Fanów wyjścia z UE

Anglia wolna i Wielka w czasach globalizacji...krótko Paranoja.

Ci zaś co tak twierdzą to zatrzymali się na historii gospodarczej ostatecznie początków XX wieku a mamy przypominam XXI.

Wiek XXI to wiek Globalizacji.

autor: JJC, data nadania: 2017-09-03 22:59:15, suma postów tego autora: 1582

Dodaj komentarz