Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Ciszewski: Obóz obrońców demokracji - czemu nie!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Świetny tekst

Tylko kto taką akcje by zorganizował Razem spacyfikowana,SLD nadal czci panią minister Blidę, środowisko Kry.Pol. w rydwanie Gazety Wyborczej, o reszcie nawet nie warto wspominać. Jedynym czynnikiem może być OPZZ i mniejsze lewicowe, syndykalistyczne związki Inicjatywa Pracownicza, ZSP,Sierpień 80, taka akcja z postulatami społecznymi, obrony praw pracowniczych, lokatorów itd teoretycznie miała by jakieś szanse, ale znając podziały, wątpię.

autor: polak17, data nadania: 2017-07-31 10:09:50, suma postów tego autora: 1158

@ polak17

Kto spacyfikował Razem?

autor: V.C., data nadania: 2017-07-31 11:39:19, suma postów tego autora: 897

Jak ma zaistnieć

lewica socjaldemokratyczna, socjalistyczna etc. w tym konflikcie miedzy obozem neokonserwatywnym a obozem neoliberalnym oto jest pytanie

autor: czerwony93, data nadania: 2017-07-31 13:25:37, suma postów tego autora: 2245

sama się "spacyfikowała"

idąc na wspólne inicjatywy z "totalną" opozycją

autor: polak17, data nadania: 2017-07-31 14:15:12, suma postów tego autora: 1158

Brawo Panie Piotrze!

Serdeczne dzięki za ten tekst, który pokazuje, że są jeszcze po lewej stronie ludzie, którzy mają lewicowe intencje i jasne widzenie rzeczywistości politycznej i społecznej.
To dla mnie trochę ulgi po głębokim niesmaku z powodu przyłączania się ludzi których kiedyś ceniłem do ruchu, który nazywa siebie fałszywie obrońcami demokracji, a który można nazwać raczej ruchem obalenia PIS, albo ruchem totalnej opozycji, ruchu ku władzy i synekurom.
Niedobrze mi się robi gdy widzę i słyszę Barbarę Nowacką, Jacka Żakowskiego, Andrzeja Celińskiego, Sierakowskiego i innych. Gdyby jeszcze poszedł z nimi Piotr Ikonowicz to musiałbym rozważyć popełnienie harakiri :(.
Mówiłem już dawno na tym forum: Nie idźcie tą drogą, nie idźcie razem z pseudoliberałami i fałszywymi demokratami, bo to droga do tylko do stołków, a nie do lewicowych celów.
Dobry skutek totalnej opozycji polega tylko na stworzeniu warunków do ujawnienia who is who. A wynik tego testu jest dla człowieka o lewicowych poglądach przerażający.
Przedstawicielstwo lewicy w Polsce jest w stanie szczątkowym, a rokowania tylko smutne.

autor: Adrem63, data nadania: 2017-08-01 09:26:59, suma postów tego autora: 1926

Lewica leży w grobie siedząc cicho

Cóż z braku protestacyjnej akcji lewicy przeciw PiS-owi może wynikać? Ano to, że zdominowali te protesty, co wynika głównie ze słabości lewicy w Polsce, zwolennicy opozycji parlamentarnej wobec PiS, czyli głównie PO, Nowoczesna i innych demoliberalnych i podobnych organizacji.

Jest to jednak tylko ocena. Krytyka protestujących liberałów nie wystarcza, bo oni potrafią sie zmobilizować. Potrafią walczyć. Mają przeciw czemu. Ale w takim samym miejscu jest lewica: pogardzana, wyszydzana, czyszczona z ulic, z upamiętnienia w pamięci nielicznych w społczeństwie. Nieliczna lewica nic z tym nie robi. Powinna coś zrobić, powinna dużo zrobić, ale co lewica powinna zrobić ? Co powinni robić np anarchiści, w tym z kręgów autora Ciszewskiego ?

Lewica, jakakolwiek by nie była, w tym anarchiści, powinna zrobić to, na co było stać uczestników protestu w Hamburgu. To jest : musi protestować i zrobić trochę szkód materialnych kapitalistom czy rządzącym, skoro marsz przez instytucje, takie jak parlament, jest dziś niemożliwy. Trochę ironizuję, ale w dzisiejszym świecie mediów, żeby być zauważonym przez społeczeństwo, nie wystarczy tylko praca organiczna, której zyski mogą zgarnąć bardziej systemowi oponenci obecnej władzy, lecz trzeba wyjść na ulice, tak jak zrobiły to środowiska KOD-u i podobne. Jednak trzeba przebić KOD i opozycję parlamentarną, aby się liczyć.

Powodów do protestowania jest cała masa:

- dlaczego większość bezrobotnych nie może mieć (prawa do) zasiłku ?
- dlaczego mamy pozwalać na dominację inwektywy lewactwa w polskim dyskursie publicznym ?
- dlaczego nie zorganizować protestów rolniczych, czy monopol na to mają ludowcy i wiejscy konserwatyści ?
- dlaczego w specjalnych strefach ekon. (wyzysku
) płace nie są wyższe niz poza nimi, skoro firmy mają w nich przywileje podatkowe
- dlaczego pozwalać na dalsze odlewicowianie ulic w Polsce, dlaczego nikt nie tupie i ma to wszystko w d.... ?
- dlaczego mamy pozwolić na popularność rasizmu i faszyzmu w młodym pokoleniu ?
- dlaczego dwie płcie mają mieć różny wiek emerytalny, a nie równy (i tu może tak bardzo feministyczna dziś lewica zdobyć wiele głosów mężczyzn przemęczonych ciężką pracą fizyczną) ?
- trzeba stworzyć kontrbojówki dla nacjonalistów, rasistów i agresywnych tradycjonalistów

i wiele, wiele innych rzeczy.

Niech nam pomoże los, odwaga, a przede wszystkim zdolności organizacyjne (lub ich nauczenie się i zastosowanie) ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2017-08-02 14:50:03, suma postów tego autora: 946

@ polak17

Jakież to były wspólne inicjatywy Razem i PO? Chodzi o udział w akcjach w obronie wolności sądów i trójpodziału władzy? Wszyscy brali w nich udział. Mieli zostać w domach przed telewizorami?

autor: V.C., data nadania: 2017-08-02 23:12:00, suma postów tego autora: 897

Tow. Tomasz

poruszył ważne kwestie na bazie których lewica powinna tworzyć zjednoczony opór przeciw obu obozom prawicy które są w kolizji ze sobą, a za miast tego robi za przystawkę

autor: guevarysta, data nadania: 2017-08-03 11:18:38, suma postów tego autora: 699

Kocham cię, Piotrze,

za ten artykuł i inne.
Do tej pory sądziłam, że jesteś dziennikarzem, politologiem, socjologiem, ewentualnie psychologiem, ale nigdy nie sądziłam, że możesz być prawnikiem.
Z czego to wnioskuję? W mojej ukochanej "Angorze" nr 34 wyczytałam, że Ty jesteś rzecznikiem Pani Rozenek-Majdan w sprawie Pana "Powiatowego" Kuby i że ten "Powiatowy" ma zapłacić pani Majdanowej coś 30 kawałków, na jakąś tam fundację...
Więc ty mi Piotrze napisz, że ty nie jesteś "papugą", proszę... a jeżeli jesteś to i tak cię kocham.
(*_*)
Napisz, naprawdę napisz!
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2017-08-16 22:59:22, suma postów tego autora: 5956

dlaczego Lewica przegrała ...

...i będzie przegrywać jeśli będzie się bać głoszenia SWOICH poglądów.Po tzw. transformacji nie potrafiła sprzeciwić się rozkradaniu Państwowego Mienia... naszego wspólnie wypracowanego. kunktatorstwo zwyciężyło, bo idee dla nich były mało warte... Nie takiej postawy żelazny elektorat oczekiwał. Oczekiwał długo aż zrozumiał, że się nie doczeka i przeszedł na "stronę zła". Dlaczego zła? chyba większość juz wie na czym polega dobra zmiana...na bezwzględnym przejęciu władzy aby wprowadzić stalinowskie metody ubrane w pozorny socjalizm.Tylko pamiętający tamte czasy widzą te same metody ale przecież już są inne warunki bytowe społeczeństwa i taki model jedno władztwa nie miał prawa zaistnieć.Co się stało z potomkami beneficjentów PRL że tak masowo wyzbyli się swych podstawowych praw obywatelskich i posłusznie dają się wodzić za nos kłamliwym lokajom pana od lepszego sortu. Gdzie są Ci którzy budowali swoją Polskę od podstaw,Ich wykształcone za darmo dzieci,Ich bezpiecznie wzrastające wnuki...Na co pozwolicie jeszcze szaleńcom z partii której nawet nazwa jest zakłamana.

autor: bambosz0, data nadania: 2017-08-18 11:07:12, suma postów tego autora: 1550

Dodaj komentarz