Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

GUS: Niskie płace w mikroprzedsiębiorstwach

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

płace w Polsce to tia ...np.

A) Zarobki nauczycieli w Polsce info z 1.01.2017 - dane

Z tabeli wynika, że wynagrodzenie nauczyciela stażysty będzie w tym roku wynosić 2294 zł brutto (oznacza to wzrost o 29 zł brutto), nauczyciela kontraktowego - 2361 zł brutto (wzrost o 30 zł brutto), nauczyciela mianowanego - 2681 zł brutto (wzrost o 34 zł brutto), nauczyciela dyplomowanego - 3149 zł brutto (wzrost o 40 zł brutto).
Podniesienie wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli jest skutkiem zwiększenia w ustawie budżetowej na 2017 r. kwoty bazowej służącej do wyliczenia tzw. średniego wynagrodzenia nauczycieli. Kwota bazowa w tym roku wynosi 2752,92 zł; jest wyższa od ubiegłorocznej o 1,3 proc.

B) Średnie zarobki żołnierzy w czasie Pokoju w Polsce w 2017 roku - dane.

Średnie wynagrodzenie żołnierza zawodowego wyniosło w tym roku ponad 4,8 tys. zł brutto. Ministerstwo Obrony Narodowej przedstawiło wczoraj sejmowej Komisji Obrony informację na temat sytuacji materialno-bytowej żołnierzy i pracowników cywilnych wojska - podaje "Wprost".

C) Zarobki policjantów W 2017 ROKU - dane

4033 zł brutto wyniesie średnie miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana) w polskiej policji, wedle raportu portalu wynagrodzenia.pl. Co drugi policjant otrzyma pensję od 3280 złotych do 5002 złotych miesięcznie. 25% najgorzej wynagradzanych policjantów zarobi poniżej 3280 złotych brutto na miesiąc. Na zarobki powyżej 5002 złotych brutto może liczyć co miesiąc grupa 25% najlepiej opłacanych policjantów.
Niewiele ponad 1600 zł netto miesięcznie zarobi kursant po zdaniu testów do policji i rozpoczęciu szkolenia podstawowego. Dodatkowo będzie mieć zagwarantowane bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie. Prawie 15000 złotych netto miesięcznie zarobi Komendant Główny Policji w 2017 roku. Tak kształtuje się aktualna rozpiętość wynagrodzeń.
Praca w policji nie należy do łatwych. Są funkcjonariusze, którzy większą część swojego zawodowego życia spędzają za biurkiem, ale są też tacy, którzy każdego dnia narażają życie i zdrowie. W tabeli poniżej znajdziecie wykres przedstawiający średnie uposażenie miesięczne netto policjanta wedle danych Komendy Głównej Policji. Oceńcie sami, czy są to duże stawki, czy małe.

D) Zarobki lekarzy w Polsce dane z 27.02.2017

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że średnie wynagrodzenie lekarza jest znacznie wyższe od średniej pensji krajowej. Resort zbadał 637 placówek z całego kraju. Sprawdź, wyniki ankiety dotyczącej wysokości zarobków lekarzy.
Średnia płaca brutto najsłabiej zarabiającego lekarza, czyli bez specjalizacji, to 5457 zł, podczas gdy przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło w 2014 r. 3980,24 zł. W grupie najniżej opłacanych lekarzy (bez specjalizacji), najmniej (średnio 4556 zł) zarabiają lekarze z Małopolski.

Mój komentarz do danych jest z cytatem ...
Z cytatu http://historicus.umk.pl/dict/index.php?a=print&d=20&t=7529

Państwo policyjne to państwo, w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela.

Źródło: Włodzimierz Lenin


Pozdrawiam belfer na polskiej

:( emerturze

autor: jacekx, data nadania: 2017-10-13 11:15:59, suma postów tego autora: 3012

być może - specjalnie jest bałagan w danych płacowych w Polsce

Zależy też często, kto podaje dane - Rząd, tzw. Biznes czy pracujący.

Do nauczycieli, wojskowych, policjantów i lekarzy dodam jeszcze dwie grupy
na 2017 rok, czyli pielęgniarki i strażacy.

Kilka danych z różnych źródeł o pielęgniarkach i strażakach, czyli o pracach w tzw. służby obywatelowi

Np.
Pielęgniarki... Grozi nam a nawet zaczyna się zapaść w tym zawodzie
Zwłaszcza, gdy odchodzić będą Panie z zawodu :) ( nie tylko Panie, bo są też Panowie)
Panie to jednak szybciej będą odchodzić bo są 50 + 5

....
Zarobki pielęgniarek można porównać do pensji górniczych. Z jednej strony są oficjalne dane Ministerstwa Zdrowia (u górników spółek górniczych), a z drugiej paski z comiesięczną wypłatą samych pracowników. U jednych i drugich rozbieżności są spore.
Zobacz również: Tyle naprawdę zarabiają lekarze [INFOGRAFIKA]
Resort zdrowia w komunikacie przesłanym do redakcji Superbiz.pl, przedstawia "dane dotyczące średniego łącznego wynagrodzenia brutto pielęgniarek i położnych w kraju za marzec 2015 roku". Poniższe zarobki to suma wynagrodzenia podstawowego, wraz z dodatkami i płatnymi dyżurami.

- Specjalistki pielęgniarki i położne: 3,878 zł
- Starsze pielęgniarki i położne: 3,783 zł
- Pozostałe pielęgniarki i położne: 3,183 zł
- Dane zostały uzyskane w ankietowym badaniu wybranych grup zawodowych, prowadzonym wyłącznie w podmiotach leczniczych posiadających w swej strukturze łóżka szpitalne. Dane przekazywane są dobrowolnie przez dyrektorów tych podmiotów - informuje dział prasowy Ministerstwa Zdrowia.
A co mówią same pielęgniarki? - Magister pielęgniarstwa, dwa lata doświadczenia zawodowego, oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, cały etat, dodatku brutto ze względu na zmianę miejsca pracy nie otrzymałam. Mimo chęci dalszego kształcenia podyplomowego brakuje mi na to środków, na wsparcie szpitala nie mam, co liczyć (finansowe/urlop szkoleniowy). Ze względu na brak perspektyw planuję odejść z zawodu - pisze jedna z pielęgniarek, która opublikowała swój pasek z wypłaty na popularnym fanpage'u na Facebooku "Paski pielęgniarek".
Na dowód widzimy dwa zdjęcia z dokładnym wyliczeniem wypłaty i potrąceń podatkowych oraz ZUS-wskich. W lutym zeszłego roku kobieta otrzymała na rękę 1510,08 zł. W czerwca zarobiła już "więcej", bo 1867,14 zł netto.

...
http://superbiz.se.pl/opinie-biz/zarobki-pielegniarek-w-polsce-ile-zarabiaja-w-szpitalach-wynagrodzenia_945016.html

Strażacy

Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 3 334 PLN brutto. Co drugi strażak otrzymuje pensję od 2 550 PLN do 4 168 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych strażaków zarabia poniżej 2 550 PLN brutto. Na zarobki powyżej 4 168 PLN brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych strażaków .

https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-strazak

autor: jacekx, data nadania: 2017-10-14 14:02:19, suma postów tego autora: 3012

kończę zbiór info o płacach w służbach obywatelom w Polsce

Pozdrawiam schorowany belfer po 2 zawałach i zakrzepicy żył głębokich na polskiej : ( emeryturze około - 2100 brutto.
Tak przy okazji to zostawiam około 1 + 1/2 emerytury rocznie w polskiej aptece... Czego innym nie życzę.

autor: jacekx, data nadania: 2017-10-14 14:13:32, suma postów tego autora: 3012

Dodaj komentarz