Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Radosław S. Czarnecki: Lutowe spotkania Społecznego Forum Wymiany Myśli (relacje)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Pisze Autor:"I to jest główny problem dla zwolenników socjalizmu, dla adherentów rewolucji, jak ...

...zmienić tak socjalistyczne i komunistyczne paradygmaty w tej materii, aby osiągnąć sukces w skali globu."
*
Paradygmatem komunizmu ( tzn. marksizmu) jest rewolucyjna rozprawa z kapitalistami w nadziei, że rozwiąże to problemy społeczne.
Ale ponieważ nie da się oderwać gospodarki od systemu kapitałowego ( czego próbowano z opłakanymi skutkami), więc de facto komunizm to tyrania obiecująca obywatelom "złote góry" po zwycięstwie , które ciągle nie następuje pomimo terroru.

Cel jest nieosiągalny dlatego, że jedną z naczelnych zasad naszego człowieczeństwa jest walka o status, co (w wypadku zwycięstwa), daje korzystniejsze możliwości przekazania swoich genów następnym pokoleniom. To jest elementarna zasada leżąca u podstaw ewolucji.
Człowiek od tej genetycznej wręcz potrzeby nie może się uwolnić w żadnych okolicznościach i dlatego wyobrażenie komunistów, że można zmienić naturę ludzką, jest jednym z najcięższych błędów marksizmu.
TO JEST DROGA DONIKĄD.
Błąd komunizmu niemożliwy do naprawienia.
I żadna rewolucja tego nie zmieni - po wymordowaniu poprzedniej elity związanej z kapitałem , na jej opróżnionym miejscu, pojawi się natychmiast nowa elita , która wprawdzie kapitału już nie posiada ale jest jego dysponentem i z tego tytułu odgrywa identyczna rolę co poprzednia.
Co zatem idzie: NIGDY NIE UDA SIĘ ZBUDOWAĆ SPOŁECZEŃSTWA BEZKLASOWEGO - to jest zasłona dymna dla zdobycia władzy, bo tzw. lud jest nieskończenie naiwny!

A tylko takimi, i podobnie naiwnymi ( lub cynicznymi - co zależy od punktu widzenia) celami różni się komunizm od socjalizmu.
Socjalizm to nie jest , jak pouczali marksiści, pierwszy krok do komunizmu, ale ustrój społeczny zapewniający wszystkim obywatelom podstawy egzystencji, i tylko tyle, albo AŻ TYLE, można zrealizować w oparciu o socjalizm, opracowywany na długo przed urodzeniem Marksa.
Marks dokleił do socjalizmu ideę społeczeństwa bezklasowego, poprzedzonego walką klasową z realnym lub zmyślonym wrogiem bez względu na ofiary - bo celem komunizmu jest władza nad człowiekiem pod dyktando wymyślonej ideologii a nie dobrobyt całego społeczeństwa.
I dlatego utożsamianie komunizmu z socjalizmem, to zwyczajna aberracja - dowód na niedojrzałość nowoczesnej lewicy.

Plany osiągnięcia globalnego sukcesu przez komunistyczną lewicę są i śmieszne i żałosne zarazem, bo ludzie dobrze pamiętają co przyniósł z sobą komunizm - biedę, krew i łzy.
Z taką ideologią lewica zawsze przegra z prawicą i nie ma nawet co liczyć na cud - wszak komunizm cudów nie przewiduje!

autor: tarak, data nadania: 2018-03-01 01:55:55, suma postów tego autora: 2627

Idea najczęściej

..przegrywa gdy "główny ideolog" poczuje pełnię władzy zrobi wszystko by tę władzę utrzymać. Wymyślono przeto różne gremia mające tę ambitną jednostkę utrzymać w ryzach, ale ....

autor: bambosz0, data nadania: 2018-03-13 04:48:24, suma postów tego autora: 1495

Dodaj komentarz