Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Bydgoszcz: Debata "IPN – inkwizycja XXI wieku?"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Paragraf kłamstwa oświęcimskiego

Paragraf kłamstwa oświęcimskiego kneblem na krytyczne badania nad Holly Costem.

----
A wy bijta w Polskę i Polaków

Bijta.


Jak na razie PiS ma 38, 7 pomarcia

i to po tzw. zamachu na sądy

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/sondaz-ibris-dla-onetu-poparcie-dla-partii-politycznych-w-czerwcu-2018-roku/448gsy4


A wy plujta.

Na Polskę i Polaków jak Szechter w Koszernej przykazał.

W dniu wyborów Polacy naplują na was.




autor: Cud2, data nadania: 2018-07-29 11:35:22, suma postów tego autora: 3207

22 lipca

ha ha ha. żal mi was czasami. trzeba oczywiście walczyć o lewicowe idee. czy po prostu humanistyczne. tylko co z nimi miał wspólnego prl???

autor: motyl, data nadania: 2018-07-29 17:46:26, suma postów tego autora: 2165

tak było i jest

31 VII 1981
Z Komunikatu PAP:
w 1981 roku zdarzyło się 67 wypadków zbezczeszczenia grobowców żołnierzy radzieckich poległych w walkach o wyzwolenie Polski albo pomników wzniesionych ku ich pamięci. Te hańbiące zdarzenia szczególnie liczne były w czerwcu i lipcu, kiedy dokonano 40 profanacji.

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-07-29 18:59:56, suma postów tego autora: 500

@ Cud2


Na polecenie premiera Izraela w ciągu kilku godzin zdominowany przez PiS Parlament przeprowadził wszystkie czytania, zdominowany przez PiS Senat zatwierdził a pisowski Prezydent podpisał to, czego żądał premier Izraela...

W ciągu kilku godzin! Wyrobili się w czasie, który im żydowski premier wyznaczył .

PiS wykazał się tu "koszernością" najwyższej miary.

autor: Lej, data nadania: 2018-08-01 10:37:10, suma postów tego autora: 319

Lej

>Na polecenie premiera Izraela w ciągu kilku godzin zdominowany przez PiS Parlament przeprowadził wszystkie czytania, zdominowany przez PiS Senat zatwierdził a pisowski Prezydent podpisał to, czego żądał premier Izraela...<
Skąd wiesz, że to było polecenie premiera Izraela ? Z *Koszernej*?
A może wiesz co na ten temat mówią Żydzi ? W *Koszernej nie napisali ?
Cytat:
**Pozytywnym symptomem wydaje się być izraelska krytyka wspólnej deklaracji Polski i Izraela. Oto najstarszy izraelski dziennik, Haaretz, narzeka: *Premier Benjamin Netanjahu dał w zamian Polsce prawdziwy skarb - uznanie polskiej narracji o drugiej wojnie światowej. Wspólna deklaracja, która (nie bez powodu) dwóch przywódców czytana była w języku angielskim, a nie w językach wyborców, dała jasno do zrozumienia, że Warszawa odniosła prawdziwe zwycięstwo w bitwie o narrację historyczną.**
Warto przeczytać cały tekst pt.: Haaretz: Izrael uległ polskiej narracji o II wojnie św.
http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,767468

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-03 17:06:45, suma postów tego autora: 2307

@ Adrem63

"Skąd wiesz, że to było polecenie premiera Izraela"

Bo używam mózgu. Przyjechał, PiS w ciągu kilku godzin przeprowadził całą procedurę sejmową, senacką i prezydencką. Premier Izraela podziękował, uścisnął dłonie i pojechał. I to są fakty, które wystarczy skojarzyć."Koszerna" od nie ma tu nic do rzeczy.

Dla Twojej wiadomości: "koszernej" nie czytam, nie obchodzi mnie co mówią w Izraelu, ustawę o IPN oceniam negatywnie. Ale takie zachowanie polskich władz, nawet tych, których nie lubię, odebrałem jak policzek wymierzony wszystkim Polakom.

Trzeba być bardzo zaczadziałym aby nie zauważyć że krytyka ze strony inaczej niż PiS myślących Polaków nie miała dla rządzących znaczenia, ale gdy Izrael sobie zażyczył to nie było przeszkód.

Nie jesteś ciekaw jak to wyglądało od strony technicznej? Jak przeprowadzano czytania, dyskusję nad poprawkami, jak przesyłano po przegłosowaniu do senatu a potem do Prezydenta?

Nie zastanowiło Cię tempo i że wszyscy byli obecni na miejscu?
Nie dziwi Cie skąd Senat wiedział co będzie głosował? Ile czasu mieli na zapoznanie się z tekstem?
A to że i Pan Prezydent czekał z długopisem? Jak wyglądało jego zapoznanie się z ustawą? Kiedy biura prawne tych trzech instytucji zdążyły wydać swoje opinie?

Same procedury administracyjne w procesie legislacyjnym wymagają czasu.Dlatego też nigdy dotychczas nie dało się przeprowadzić zmian w takim tempie. Bo przy zachowaniu procedur to niemożliwe.

To że cud zdarzył się podczas wizyty izraelskiego premiera nie jest jednak żadnym cudem.

To serwilizm.

autor: Lej, data nadania: 2018-08-04 21:47:06, suma postów tego autora: 319

@Lej 2018-08-04 21:47:06

z izraelem łączą nas specjalne więzi. gewollt oder ungewollt. (tzn. mnie osobiście one nie przeszkadzają a wręcz odwrotnie). nie sądzę poza tym byś owym rzekomym serwilizmem władz pl względem il coś tutaj ugrał dla swej nienawiści do pis.

autor: motyl, data nadania: 2018-08-05 11:53:55, suma postów tego autora: 2165

Lej

>>"Skąd wiesz, że to było polecenie premiera Izraela"
>Bo używam mózgu.
No właśnie, czyli to tylko Twoje domysły.
Bardziej prawdopodobne jest, że to polecenie Trumpa, któremu dwaj sojusznicy gryzą się jak psy. Pewnie wykonał krótką rozmowę z Netanjahu z której wynikało, że ma pojechać do Warszawy i dogadać się *z naszymi przyjaciółmi* ze wschodniej flanki NATO w sprawie tych głupich pierdoł o udziale Polski w holokauście i Ustawie o IPN. W przeciwnym wypadku będzie zmuszony przykręcić kurek z dolarami dla Izraela.
I to podziałało, Netanjahu szybko przyjechał, dogadali się, a PIS szybko skorzystał z okazji żeby wyjść z twarzą z tej niewygodnej pozycji.

W tej sytuacji Twoje ubolewania co do pominięcia totalnych w tej sprawie czy tempa jej przeprowadzenia (Prezydent z długopisem itp. barwne szczegóły) nie mają znaczenia, a dają tylko pogląd co do Twojego stopnia zmanipulowania antypisizmem.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-05 14:54:08, suma postów tego autora: 2307

Inkwizycja

Zdumiewające zwekslowanie owej debaty o IPN-nie na tory, wprawdzie ciekawe, ale równoległe. IPN to chybiona kontynuacja owej Komisji do Badań Zbrodni Hitlerowskich, ktora miast badać i szykować dokumenty dla ścigania przestępstw i przestępcow, sama uzyskala takie prawa, stając sie sędzią we wlasnej sprawie. Zaniechania ścigania zbrodni w tamtych czasach nawet nadal nieuswiadomione. Podobnie postepują owi niechlubni kontynuatorzy, zajmując się pisaniem i wydawaniem wlasnych książek, ale pozorują tylko realizację nałożonych zadań. Obłuda i zobojętnienie wobec martyrologii Polakow w czasie okupacji przekracza wszelkie granice. Gdzie dbalość o wyraźne zaznaczanie na mapach miejsc i wsi, calkiem wymordowanych przez kosmicznych nazistow? Dlaczego nie ma tabliczek w miejscach pamieci rostrzeliwanych w publicznych egzekucjach we wszystkich, a nie tylko w wybranych punktach? kto pozwolil na niegodny i hańbiący przepis, zabraniający przypomnienia i wieszania tablic o miejscach śmierci lewicowych, zabitych przez okupanta patriotow, jak na ulicy jasnej w Warszawie.
Wątek owej nieslawnej ustawy to zgola inna materia, ale pokazująca, że w obronie i walce o swoje interesy polacy nie dotarli nawet do izraelskiego politycznego żlobka. Kiedy Izrael idzie do przodu, my nadal marzymy o toczeniu miedzy sobą bitwy w piaskownicy. Może nam taką i zostawią.

autor: qaduc, data nadania: 2018-08-05 16:49:20, suma postów tego autora: 296

@ Adrem63

Sugerowanie groźby przykręcenia kurka z dolarami dla Izraela to jawny dowód że kolega już całkiem odjechał.

Jeszcze się tak nie zdarzyło i nie zdarzy w najbliższej przyszłości.

Może Kolega sobie lekceważyć mój sposób wnioskowania, ale sam najwyraźniej nie dysponuje lepszym aparatem poznawczym.

autor: Lej, data nadania: 2018-08-05 17:58:07, suma postów tego autora: 319

@ Adrem63

Tego że PiS jest mi wstrętny nie kryję. To banda obłudników i chciwców.

Ale jednak choć w procesie stanowienia polskiego prawa należy brać po uwagę zobowiązania wynikające z umów międzynarodowych i podpisanych traktatów, to nie ma obowiązku konsultacji z ambasadą Izraela. Chyba że o czymś nie wiem?

Jakkolwiek negatywnie nie oceniałbym ustaw o IPN to nie da się ukryć że ich kształt powinien powstawać w Warszawie a nie w Tel Avivie/Jerozolimie.

Okazało się również, że to co uważają polscy posłowie z opozycji można sobie lekceważyć ale życzenia obcych się spełnia i to w sposób wyglądający na służalczość.

Nie da się obronić tego szczególnego trybu wprowadzenia poprawek do feralnej ustawy, tego nadzwyczajnego pośpiechu jakiego dotąd w Polsce nie widziano.

Ale nikt Ci nie broni mocno zaciskać oczu.

autor: Lej, data nadania: 2018-08-05 18:30:56, suma postów tego autora: 319

Ten wstrętny PIS :).

>Tego że PiS jest mi wstrętny nie kryję.<
Dzięki za słowo prawdy, bo jak dotąd to prawdą gospodarujesz bardzo oszczędnie.

>To banda obłudników i chciwców.<
Twoje zdanie, ale nie potwierdzam i nie zaprzeczam, myślę, że w dziedzinie chciwości i obłudy zachowują przeciętny na scenie politycznej poziom, a może nawet nieco niższy, niż inni. Trudno to zmierzyć.
Pozostańmy zatem przy swoich subiektywnych ocenach.
Szczerość za szczerość, ja też nie ukrywam, że PO i PSL uważam za partie nicponi, i nieudaczników realizujące od wielu lat w Polsce, świadomie lub nieświadomie politykę antygospodarczą, anytspołeczną, antydemokratyczną i w sumie antypolską. Jedynym celem tych nicponi i nieudaczników było trwanie przy władzy i bogacenie się.
Środkiem utrzymania władzy wobec totalnej indolencji w rządzeniu państwem był wymyślony przez grupkę cwanych marketingowców politycznych prawdopodobnie na zlecenie Tuska antypisizm. Tylko dzięki temu udało się PO wygrać w 2011 wybory parlamentarne (*wybierajmy mniejsze zło*).

Twoje fantazmaty co do szczegółów stosunków polsko izraelskich nie zasługują na szerszą odpowiedź. Albo się mylisz, albo próbujesz manipulować.

>Okazało się również, że to co uważają polscy posłowie z opozycji można sobie lekceważyć ale życzenia obcych się spełnia i to w sposób wyglądający na służalczość.<
Opozycja od czasu ogłoszenia się totalną, straciła szansę na szacunek i branie pod uwagę.
Życzenia obcych zaś spełnia się tylko wtedy gdy to przynosi także własne korzyści lub gdy się nie ma innego racjonalnego wyjścia.

>Ale nikt Ci nie broni mocno zaciskać oczu.<
Czynię to tylko wtedy gdy ktoś próbuje mi wciskać do nich jakiś śmierdzący kit :).


autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-06 12:30:29, suma postów tego autora: 2307

@ Adrem63

Zatem wypieraj dalej.

Fakty są jakie są.

Poprawki do ustawy wprowadzono w trybie nie widzianym nigdy w Polsce.

W ciągu kilku godzin Sejm, Senat i Prezydent wykonali czynności zabierające im w najlepszym razie tygodnie.

Ta niezwykła mobilizacja miała ścisły związek z wizyta premiera Izraela.



Powiedz, dlaczego zarzucasz mi "oszczędne gospodarowanie prawdą"? Bo wskazałem na fakty, których nie chcesz przyjąć do wiadomości?

Tak było i tego nie zmienisz.

autor: Lej, data nadania: 2018-08-07 09:08:55, suma postów tego autora: 319

Przy całej mojej sympatii ...

Przy całej mojej sympatii do Żydów-socjalistów, większości Żydów-postępowców czy do wielu Żydów-naukowców i niezmiernie wielu jak na tę nację inteligentnych ludzi oraz niechęci do podstawowego antysemityzmu motywowanego rasowo, etnicznie, &#8230; to moje stanowisko jest bliższe stanowisku Leja. Nie jest on zresztą antysemitą. Zauważa siłę państwa Izrael i narodu żydowskiego w Ameryce. Naród ten jest silny m.in. z tego powodu, że ma wielu milionerów, bardzo bogatych reprezentantów, którzy zresztą stoją na czele Kongresów Żydowskich w wielu krajach np. w USA czy w Rosji. To łączy się z wpływem tych milionerów na finansowanie kampanii wyborczych. Ogółem, w diasporze istnieje próba zaznaczania swojej odrębności etniczno-religijnej z siłą ekonomiczną. Inteligencja typowa dla narodów północy łączy się w nim ze sprytem ludów globalnego Południa, bogactwo północy z ortodoksami rosnącymi demograficznie na modłę najbiedniejszych ludów świata. Nawet rasowo naród żydowski nie jest jednością. Większość Żydów przypomina swoich arabskich sąsiadów, znaczna część - raczej bardziej ciemnowłosych Europejczyków, a jeszcze inni mają na poły korzenie afrykańskie, hinduskie, tym samym reprezentując całą historię diaspory żydowskiej, tam gdzie ona była. I obalając mit, że Żydzi zawsze się izolowali. Tak - ale Ci religijni, bardziej ortodoksyjni, często będąc jednak potomkami konwertytów na judaizm lub związków między żydami i innymi ludami świata.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2018-08-07 21:29:52, suma postów tego autora: 1706

Adrem, cytat i portal Racjonalista

Odnosząc się jeszcze do jakiegoś cytatu popełnionego przez adrema z portalu Racjonalista, chciałbym skrytykować tu ów portal. Portal Racjonalista wszedł w fazę upadku, a większość jego artykułów redaguje redaktor naczelny, Mariusz Agnosiewicz, który przeszedł zadziwiającą ewolucję ideową. Coraz więcej artykułów pisanych jest pod tezę redaktora i w oparciu o miałkie dowody. Portal jest coraz mniej racjonalistyczny, bo czy jest humanistyczno-świecki, to od dawna nie mam wątpliwości, że już nie jest. Pierwotnie portal ten był racjonalistyczny, humanistyczny, wolnomyślicielski i postępowy, będąc rozpiętym między głównym nurtem liberalnym a różnymi szkołami lewicy (socjaldemokracja, nowa lewica, a także wątki ekologiczne, odwołujące się do socjalizmu PRL, a nawet do anarchizmu). Upadek portalu zaczął się już za Pana Koraszewskiego, który przejściowo zdominował go: wtedy już było coraz mniej artykułów w lewicowym stylu, a coraz więcej proamerykańskich, proizraelskich i antyarabskich. Zresztą portal zamieszczał sporo tłumaczeń pewnej amerykańsko-izraelskiej organizacji. Następnie spór Agnosiewicz-Koraszewski został wygrany przez Agnosiewicza, ale ten nie powrócił już do przeszłości portalu zorientowanej raczej na lewo od centrum (zwłaszcza światopoglądowo). Chyba z powodu "konserwatywnego" backlashu następującego w II kadencji Platformy i braku lub słabości postępowych "patronów" albo z powodu konfliktu z nimi (?), Agnosiewicz stworzył taką linię polityczną, która łączy sarmackie idee szlachty, wychwalanie okresu międzywojennego, epokę Gierka oraz sympatię dla rządów PiSu i silną kontrę wobec multikulturalizmu zachodniej Europy. Jest to swoisty eklektyzm, ale jak najbardziej prawicowy, z pewnym socjalnym odchyleniem, który chwali silnych ludzi dających socjal, byleby nie byli ideowymi lewicowcami (ze szlachetnym wyjątkiem Gierka, który jednak za swych rządów stawał się coraz większym pragmatykiem). Co najbardziej zadziwiające z punktu widzenia ideowej jego przeszłości, Pan Agnosiewicz często publikuje grafiki i mapy, w których mocno chwali konserwatyzm części byłej Polski (np. pochwała niskiego odsetka urodzeń pozamałżeńskich w centralnej, wschodniej i południowej Polsce, w zachodniej Białorusi i na zachodniej Ukrainie - przez co II RP wykształciła wg redaktora Racjonalisty nieznane w innych częściach Europy poczucie spójności narodowej i lokalnej). Jednak mimo takiego kierunku zmian, portal Racjonalista może obronić swoją nazwę. Tylko lepiej by było, gdyby nie posługiwał się pisaniem pod tezy i by zmienił tedy nazwę na Racjonalny Konserwatysta. Obecnie zresztą jest coraz mniej odwołań do okresu Oświecenia, o którym coraz mniej na portalu się pisze, bo twórczość autorów portalu jest coraz bardziej na bakier z Oświeceniem.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2018-08-07 21:35:02, suma postów tego autora: 1706

Lej

>Zatem wypieraj dalej. Fakty są jakie są.<
Niczego nie *wypieram*, oprócz Twoich fantazmatów.

>Poprawki do ustawy wprowadzono w trybie nie widzianym nigdy w Polsce.<
No i co z tego, jeśli to było z ważnych względów państwowych konieczne.

>W ciągu kilku godzin Sejm, Senat i Prezydent wykonali czynności zabierające im w najlepszym razie tygodnie.<
Była to tylko nowelizacja polegająca na zmianie niewielkiego fragmentu. Nie można wszystkich ustaw procedować w jednakowym trybie. Są sprawy, które trzeba załatwiać w trybie specjalnym.

>Ta niezwykła mobilizacja miała ścisły związek z wizyta premiera Izraela.<
Możesz podać dokładnie kiedy ta wizyta miała miejsce ?

>Powiedz, dlaczego zarzucasz mi "oszczędne gospodarowanie prawdą"?<
Bo fantazjujesz zbyt mocno. Wizyta Netanjahu, *Na polecenie premiera Izraela*, * Pan Prezydent czekał z długopisem*. Pomijasz wspólne oświadczenie premierów Polski i Izraela. Nie reagujesz na wskazane przeze mnie reakcje w prasie Izraela, które pokazują, że to Polska osiągnęła coś więcej niż się spodziewano.

>Bo wskazałem na fakty, których nie chcesz przyjąć do wiadomości?<
Nie chodzi o fakty. O wiele bardziej chodzi o Twoją interpretację tych faktów, którą chciałbyś postawić PIS pod murem, naprzeciw plutonu egzekucyjnego :).
Opamiętaj się kolego.
Pozdrawiam.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-08 09:42:09, suma postów tego autora: 2307

Lej

>Sugerowanie groźby przykręcenia kurka z dolarami dla Izraela to jawny dowód że kolega już całkiem odjechał. Jeszcze się tak nie zdarzyło i nie zdarzy w najbliższej przyszłości.<
Egzystencja Izraela zależy od USA. Pomoc finansowa USA jest wprawdzie stałym elementem polityki zagranicznej, ale nie za darmo. Opłacane jest nią uzależnienie polityczne Izraela. W tym kontekście groźba przykręcenia kurka z pieniędzmi jest jak najbardziej stosowana w negocjacjach jako niezawodny środek przekonywania i kierowania.
Ostatnio stosowana była przez USA (Obama) w negocjacjach w 2016, dotyczących pomocy finansowej USA na lata 2018 do 2028. Chodziło o sprawę zniesienia sankcji dla Iranu.
www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/amerykanska-pomoc-wojskowa-dla-izraela-miliardy-dolarow-pomocy,678272.html

>Może Kolega sobie lekceważyć mój sposób wnioskowania, ale sam najwyraźniej nie dysponuje lepszym aparatem poznawczym.<
Ja w każdym razie staram się unikać wnioskowania tylko na podstawie przekonań wynikających z uprzedzeń i emocji.
Twój aparat poznawczy byłby bardziej wiarygodny, gdybyś miał zwyczaj podawać adresy do źródeł swoich informacji :).

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-08 12:24:55, suma postów tego autora: 2307

To jest jakaś Kolego Tomaszu

to chyba epidemia...
To co piszesz o racjonaliście.pl i ja tam czasem zaglądałem.

Nawet do SLD w Gdańsku epidemia dotarła tu też jacyś koledzy też przeszli na pozycję ProPIS.

Na lewica.pl tę epidemię potwierdza kolega Adrem63 którego kiedyś ceniłem za jego prolewicowe ... no może proPRL teksty.

Dziś zaś teksty jego o takim charakterze to rzadkość... :(

Dziś częściej są tu jego teksty ooo PIS :(




autor: JJC, data nadania: 2018-08-08 19:26:30, suma postów tego autora: 1582

wiem; nie na temat.....

dawno już Ankieta na lewica.pl się nie zmieniała; czyżby brak pomysłów? Służę pomocą portalowi; mam pomysł na ankietę.

Czy polski parlament /sejm i senat/ należy:
- wrzucić do kopalni i zasypać?
- wypiepszyć z glana w dupę, aż na Marsa?
- albo do innej galaktyki?
- wysłać bez powrotu na Madagaskar?
- albo do samolotu i w brzozę.

Proszę o głosowanie - ludzi z portalu lewica.pl
:)

autor: abangel666, data nadania: 2018-08-09 02:47:50, suma postów tego autora: 411

tomasz_rysz

>Odnosząc się jeszcze do jakiegoś cytatu popełnionego przez adrema z portalu Racjonalista, chciałbym skrytykować tu ów portal.<
Ciekawe...

>Portal Racjonalista wszedł w fazę upadku,<
:)
W odpowiedzi można się posłużyć parafrazą słów Marka Twaina: Wiadomości o fazie upadku portalu Racjonalista.pl mocno przesadzone.
Mówiąc ściśle dopóki nie upadł trudno jest logicznie mówić o fazie upadku. Może jest w fazie obniżenia lotów, ale wkrótce się wzniesie.
Ja tam zaglądam od 2010 i Koraszewscy tam byli i ta dominująca w moim odczuciu tematyka. Ale było tam wielu ciekawych uczestników dyskusji o różnym światopoglądzie i nastawieniu politycznym i było z kim rozmawiać.
Znam parę innych portali jak GW, KP, Lewica i odnoszę wrażenie, że wszędzie było lepiej niż wcześniej. Mam wrażenie, że obecnie ludzie albo są zmęczeni tym udziałem, albo obniżającym poziom hejtem, albo udzielają się na innych mediach (FB, Twitter, inne).

To prawda, że M. Agnosiewicz przejął główny ciężar dostarczania tematyki wiodącej, ale robi to moim zdaniem bardzo dobrze, w każdym razie jego teksty są interesujące i zwykle gromadzą wielu czytelników i komentatorów.
To co Pan pisze o linii politycznej kultywowanej przez M.A. zgadza się częściowo z moimi obserwacjami, ale nie czyniłbym z tego zarzutu. Pewnie to wynika z jego racjonalnego wyboru, a racjonalność nie jest ani lewicowa, ani prawicowa, raczej humanistyczna, prospołeczna w moim przekonaniu, a ten rys zauważam u niego wyraźnie.
Portal może od pewnego czasu stał się jakby mniej antyreligijny czy antyklerykalny co niewątpliwie zniechęca uczestników, których można określić mianem *ateistów walczących* (niektórzy z nich odeszli z portalu), ale i tak wątków i komentarzy o tematyce antyteistycznej nie brakuje, aż to się robi nudne.

A co najważniejsze jest tam wielu interesujących rozmówców co w połączeniu z doskonale technicznie zaprogramowanymi i funkcjonującymi stronami daje podstawę sądzić, że portal ten będzie się dalej rozwijał.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-09 08:56:54, suma postów tego autora: 2307

JJC

>Nawet do SLD w Gdańsku epidemia dotarła tu też jacyś koledzy też przeszli na pozycję ProPIS.<
Eeee tam, zaraz epidemia, po prostu ludzie którzy są aktywni z natury i mają prospołeczne nastawienie chcą działać i robić coś pożytecznego dla społeczeństwa zamiast pieprzyć głupoty, przeszkadzać i tracić czas.
Ale to się może przerodzić w epidemię, tym bardziej że szczepionka antypisizmu, jak widać, coraz mniej działa :).
Pozdro.

autor: Adrem63, data nadania: 2018-08-09 09:22:27, suma postów tego autora: 2307

Koleżanki i Koledzy piszący na lewica.pl

Uderz w stół a nożyce...
się odezwą :)

Witam Adrem63

Nazwę prospołeczny PIS to należałoby...fakt zakopać.
Większej "ściemy" jak to określają młodzi nie było moim zdaniem od czasów Republiki Weimarskiej.

Natomiast narzędzia propagandy PIS ma rozwinięte do maksimum...Działa to na zasadzie powtórz np. TV czy Radio 1000 razy jestem Prospołeczny to są tacy, co uwierzą:

a) dla spokoju;
b) dla wygody;
c) z beznadziei :(;
d) a nawet niektórzy dla przekory jak PaszportTVN :).

Tak przy okazji część naszego społeczeństwa jest proamerykańska

Jankesi to nawet kiedyś uwierzyli, że Marsjanie opanowują USA
nie wiem czy dobrze pamiętam ale skończyło to się gdzieś tam nawet strzelaniną :)

autor: JJC, data nadania: 2018-08-09 15:13:44, suma postów tego autora: 1582

JJC

Nigdy nie uwierzyłem w to, że PiS jest lewicowy i prospołeczny. A z przekory to ja mógłbym uwierzyć co najwyżej w to, że Platforma Obywatelska naprawdę jest partią obywatelską, Nowoczesna partią nowoczesną, PSL partią ludową, a SLD lewicą demokratyczną ;)

Jeżeli Polska rządzona przez PiS rzeczywiście jest krajem socjalistycznym, to należałoby zgodzić się z korwinistami i im podobnymi fanatykami kapitalizmu, że socjalizm = rozdawnictwo i marnotrawstwo pieniędzy podatników + ograniczanie swobód obywatelskich poprzez systematyczny wzrost zbędnej biurokracji + chore przepisy prawa pisane na kolanie.

Ponadto należałoby zgodzić się z tezą głównych ideologów "obozu patriotycznego" i twardego elektoratu PiS jakoby główną przyczyną wszelkich bolączek III RP były "gruba kreska" Mazowieckiego i "obalenie" rządu Olszewskiego przez ludzi PRL-u (czyli słynna "Nocna Zmiana"), a nie restauracja kapitalizmu (w dodatku w wersji neoliberalnej) w 1989 r.

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2018-08-15 14:29:23, suma postów tego autora: 231

Paszport

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2018-08-15 14:29:23, suma postów tego autora: 223

Lubię Twoje posty...
dzięki za wyjaśnienia bo przy tej propagandzie PIS ( TVP i Polskie Radio ) jeszcze troszku
a zamkną mnie w wariatkowie...

Czasmi myślę , że Elitom PIS na tym zależy by obywateli pozamykać w Wariatkowie a Tu na Ziemi TEJ Ziemi stworzyć PIS_Eden. PIS_Eden ( bądź jak wolisz PIS RAJ) tylko dostępny dla nich.

Pozdrawiam.
Stary zmęczony Komuch z SLD.

autor: JJC, data nadania: 2018-08-17 11:45:33, suma postów tego autora: 1582

JJC

Spoko. Nie gniewam się ;)

Tak mi w padło do głowy:

Jeżeli ktoś uważa, że PiS jest socjalistyczny, to niech zapisze się do tej partii, po czym:

1. niech zorganizuje bądź weźmie udział w pochodzie pierwszomajowym;
2. wypowiada się pozytywnie o marksizmie lub o historii ruchu robotniczego (koniecznie na forum publicznym, np. na swoim oficjalnym profilu na Facebooku bądź na Twitterze);
3. wypowiada się negatywnie na temat reżimów Pinocheta bądź Franco (również na forum publicznym);
4. zorganizuje bądź weźmie udział w manifestacji w obronie czci Dąbrowszczaków;

Zobaczymy, czy po czymś takim zrobi karierę w tej partii jako "lepszy sort", czy też zostanie uznany przez partyjnych "kolegów" za "UBywatelskiego sabotażystę"???

autor: Paszport Tefałenu, data nadania: 2018-08-22 08:56:51, suma postów tego autora: 231

Paszport właśnie takiego lewicowca poznałem

na razie wirtualnie... :(

http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.31922

Ciekawe tylko czy się już ON zapisał do PIS... :)


a może do ONR ?

autor: JJC, data nadania: 2018-08-22 12:27:56, suma postów tego autora: 1582

błąd adresu strony gdzie poznałem

lewicowego "pisowca"

http://lewica.pl/forum/index.php?fuse=messages.31923

autor: JJC, data nadania: 2018-08-22 22:37:45, suma postów tego autora: 1582

Dodaj komentarz