Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

GUS: Spadek dzietności

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

500 Plus

BTW. Takiego czegoś jak 500 Plus być ABSOLUTNIE nie powinno. My lewica możemy popierać je tylko, jedynie i wyłącznie jako ewentualny wstęp bądź przedwstęp do Basic Income (o ile taki związek może tu zachodzić). Oby tylko owe 500 Plus nie doprowadził do jakiejś nieodwracalnej katastrofy ekonomicznej.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-10 09:22:06, suma postów tego autora: 2165

ciekawe

motyl
***
500 Plus
BTW. Takiego czegoś jak 500 Plus być ABSOLUTNIE nie powinno.
My lewica możemy popierać je tylko, jedynie i wyłącznie jako ewentualny wstęp bądź przedwstęp do Basic Income (o ile taki związek może tu zachodzić). Oby tylko owe 500 Plus nie doprowadził do jakiejś nieodwracalnej katastrofy ekonomicznej.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-10 09:22:06, suma postów tego autora: 1063
***

MY lewica Buhaha...https://www.miejski.pl/slowo-Buhaha

oj motylu Tyś lewica?

autor: JJC, data nadania: 2018-10-11 02:50:48, suma postów tego autora: 1582

tyś lewica?

Tak. I jak najbardziej. Chyba że jej miarą ma być za przeproszeniem biadoląca cip.watość. Plus, co zresztą idzie ze sobą w parze, chłopi jako antenaci. Chopi zaś rzecz jasna muszą być pańszczyźniani. Nb. nie tylko tacy byli wśród nich. Wolni też istnieli. Nielicznie ale jednak. Bardziej masowo żyli oni zdaje się na Kurpiach. Tylko - zdaje się, bo praktycznie nie znam tej części kraju, byłem tam oczywiście kiedyś, jak zresztą prawie w tym kraju wszędzie, ale znajomość nie na tym się opiera.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-11 19:00:30, suma postów tego autora: 2165

Podtrzymuję zawartość wpisu z


motyl sorry ale podtrzymuję ...
autor: JJC, data nadania: 2018-10-11 02:50:48, suma postów tego autora: 1024

autor: JJC, data nadania: 2018-10-11 22:11:36, suma postów tego autora: 1582

może Ci się to nie podobać ale...

Co do mnie - może Ci się to nie podobać ale...

Istnieje i istniała lewica chrześcijańska w Europi
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewica_chrze%C5%9Bcija%C5%84ska

Obecnie lewica chrześcijańska w Polsce jest skupiona przy tygodniku Kontakt .


https://pl.wikipedia.org/wiki/Magazyn_Kontakt

http://magazynkontakt.pl

Ja do grupy Kontaktu nie należę jestem takim wolnym strzelcem w marksistą chrześcijańskim w SLD.
Mi jest jest bardzo blisko do nurtu Katolickiego w ramach Teologii Wyzwolenia - jej 3 nurtu związanego z marksizmem.

autor: JJC, data nadania: 2018-10-11 22:28:47, suma postów tego autora: 1582

Tia... motyl

Jestem takim wolnym strzelcem lewicy chrześcijańskiej w Polsce - marksistą chrześcijańskim w SLD.

autor: JJC, data nadania: 2018-10-13 00:17:48, suma postów tego autora: 1582

Odejdziemy... na wieczną wachtę...

W jakimś wymiarze to pomoże budżetowi RP – ZUS … :(.
Najpierw wydatki ZUS wzrosną ale potem zmaleją … :(

autor: JJC, data nadania: 2018-10-13 00:24:15, suma postów tego autora: 1582

I znowu zle

Paria ktorej nadrzednym celem jest bezgraniczne prawo do bezplatnej aborcji, krytykuje rzad ze nie robi wystarczajaco duzo zeby zwiekszyc dzietnosc?

Widocznie ta partia ma wieksze poparcie w tej kwestii wsrod obywateli niz rzad i o to im chyba chodzi

Czyzbym sie mylil?

autor: Rebel2, data nadania: 2018-10-14 03:30:36, suma postów tego autora: 3910

@jjc

każdy kiedyś "odejdzie" na tę tam "wachtę" nie tylko "wy".

autor: motyl, data nadania: 2018-10-14 14:55:57, suma postów tego autora: 2165

500 plus powinno być ...

rozszerzone na wszystkie lub większość dzieci poniżej 18 roku życia. Próg 800 zł dla jednego dziecka powinien wzrosnąć co najmniej 3-krotnie, do 2400 zł.
Ponadto, swoje 500 plus powinna dostać również cała paleta osób bezrobotnych jako rodzaj zasiłku dla tych, co prawa do zasiłku nie posiadają.
Z tego po czasie, może wykiełkować jakaś forma dochodu powszechnego, przyznawanego każdemu obywatelowi

To odnośnie praw...
A z obowiązków, należy zdecydowanie upowszechnić głosowanie obywateli w wyborach samorządowych i parlamentarnych

Przyzwoity kraj ma co najmniej frekwencję ponad 2/3 uprawnionych, a najlepiej około 75%

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2018-10-15 15:57:28, suma postów tego autora: 1703

@jjc

zamiast zus odciążać lepiej tę patologię zlikwidować.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-15 16:53:47, suma postów tego autora: 2165

czyś by uznawał tych co odchodzą - nie rozumiem

za patologię...
i chciałbyś przyśpieszać odejście Nas na wieczną wachtę

***
@jjc
zamiast zus odciążać lepiej tę patologię zlikwidować.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-15 16:53:47, suma postów tego autora: 1069

***

autor: JJC, data nadania: 2018-10-16 00:27:51, suma postów tego autora: 1582

"powinien wzrosnąć co najmniej 3-krotnie, do 2400 zł"

powinien? no to wypłacaj im skoro to powinność.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-16 07:42:50, suma postów tego autora: 2165

.

przed chwilą radio niemieckoszwajcarskie podało info o wprowadzaniu bezwarunkowego einkommen w rheinau kanton zurych. tędy iść a nie dzieci pierwsze drugie czy sto dwudzieste troje jak zdaje się ojciec wirgiliusz.


autor: motyl, data nadania: 2018-10-16 10:21:44, suma postów tego autora: 2165

@tomasz_rysz 2018-10-15 15:57:28

ty zdaje się o ile dobrze pamiętam twe komentarze masz jakiegoś pie.dolca na punkcie tej całej dzietności. i taki odchył istnieje. u kobiet rzecz jasna częściej ale i u mężczyzn się zdarza. ciekawe stąd się coś takie bierze. nb. dzietność to na ogół postulat konserwatywnej prawicy.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-16 08:00:54, suma postów tego autora: 2165

ej motylu ... skąd wiesz, skąd wiesz ?

Czy ludzie pokroju tomasza nie siądą kiedyś za sterami władzy

...

i wreszcie Polska odrodzi się nam

nie pańska, nie magnacka a chłopska Piastowska taka plemienno-chrześcijańska nasza.

autor: JJC, data nadania: 2018-10-16 20:19:58, suma postów tego autora: 1582

motylku

Co oznaczają te wtreny

p.dolec
czy cip.watość ?

Ponoć tyś kulturalny taki prawie artysta a tu schylasz się do poziomu pospólstwa i chamstwa.

autor: JJC, data nadania: 2018-10-16 20:24:46, suma postów tego autora: 1582

JJC

nie rozumiem takiego prostego przekazu że liczba ludzi przekłada się na pozytywną ekonomię... Nie ilość ale jakość społeczeństwa jest istotnym motorem do dobrobytu. Przy tak zmechanizowanej pracy siła jednostki polega na angażowania mózgu a nie wyłącznie mięśni.

autor: bambosz0, data nadania: 2018-10-16 21:09:25, suma postów tego autora: 1835

motyl

bo stare społeczeństwo będzie bez końca wybierać tych samych ludzi do władzy. Zwykle tradycjonalistów i tzw. prawicowych populistów. Coraz bardziej. Aby temu zapobiegać należy albo jakoś promować dzietność do pewnego poziomu, albo sprowadzać imigrantów i dawać im prawa polityczne albo stosować mix jednego i drugiego ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2018-10-16 21:28:31, suma postów tego autora: 1703

polska odrodzi się chłopska piastowska plemienna

dziwne bo przynajmniej wedle mojej logiki postuluje się coś czego nie ma a nie co istnieje. toć właśnie żyjemy w polsce chamskiej folwarcznej grubiańskiej przyziemnej. mentalnie chłopskiej. inaczej mówiąc ludowej. bo przyziemność czy folwarczność to owego ludu cechy im-ma-nen-tne. jak najbardziej też i plemiennej bo czymże innym jak nie trybalizmem jest polska niechęć do (tzw.) obcych. czy w ogóle do wszelkiej inności. co zaś do piastowskości to wprawdzie o co tobie tu chodzi nie wiadomo pewnie o nic tak tylko klepiesz ale polska piastowska odrzucając różne mity idealizujące średniowiecze to polska mała tak w przenośni jak całkiem dosłownie to polska wewnątrz skłócona a na zewnątrz uzależniona (od niemiec). nic ci to nie przypomina. ps. chrześcijańska. tak. tu racja. chrystianizacja tego narodu by się przydała. choć w jej ewentualne efekty wątpię.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-17 08:58:16, suma postów tego autora: 2165

@bambosz 16 oct.

dokładnie tak pełna zgoda. nie ilość lecz jakość. dotyczy to zresztą wszystkiego.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-17 10:57:03, suma postów tego autora: 2165

obecnym elitom potrzebne są bambosz0

*** cytat
JJC
nie rozumiem takiego prostego przekazu że liczba ludzi przekłada się na pozytywną ekonomię... Nie ilość ale jakość społeczeństwa jest istotnym motorem do dobrobytu. Przy tak zmechanizowanej pracy siła jednostki polega na angażowania mózgu a nie wyłącznie mięśni.

autor: bambosz0, data nadania: 2018-10-16 21:09:25, suma postów tego autora: 1517
***



nie mózgi a mięśnie obywateli

bo mózgi stanowią dla Polskich Elit polityczno-przemysłowo-gospodarczych zagrożenie :(.

Mi się marzy bambosz0 droga Ludzi ( Ludzkości) do Gwiazd...a te marzenia to pokłosie moich zawodowych profesji ...

Fizyk, Informatyk i Belfer.

autor: JJC, data nadania: 2018-10-17 18:26:16, suma postów tego autora: 1582

Ty motylu czy Reble2 ni zrozumiecie mnie nigdy

bo nie rozumicie wpisu

o moim marzeniu

*** Polska odrodzi się nam

nie pańska, nie magnacka a chłopska Piastowska taka plemienno-chrześcijańska nasza.

autor: JJC, data nadania: 2018-10-16 20:19:58, suma postów tego autora: 1047
***

Może mnie zrozumiesz motylu gdy zamiast Piastowka wprowadzę inne określenie

Słowiańska... czytaj Słowiańska Dusza.

autor: JJC, data nadania: 2018-10-17 18:33:50, suma postów tego autora: 1582

trudny jest nasz język

motylku
Co oznaczają te wtręty

p.dolec
czy cip.watość ?

autor: JJC, data nadania: 2018-10-18 00:54:14, suma postów tego autora: 1582

Jestem pewien ze nie tylko my


*Ty motylu czy Reble2 ni zrozumiecie mnie nigdy
bo nie rozumicie wpisu
o moim marzeniu*

Jako Pragmatyka (z USA) smieszy mnie bezsensowne bujanie w oblokach
Czasami rodzaj marzen przypomina zaawansowana chorobe umyslowa

https://www.youtube.com/watch?v=MD8yv06XUhk

autor: Rebel2, data nadania: 2018-10-18 02:50:56, suma postów tego autora: 3910

Zapewne też uważasz Rebel2


Zapewne też uważasz Rebel2
, że Amerykańskie marzenia o podróży załogowej na Marsa i eksploracji Układu Planetarnego to też głupota i objaw choroby umysłowej Amerykanów

buahaha ....

autor: JJC, data nadania: 2018-10-18 18:24:59, suma postów tego autora: 1582

trudny język

jackowi oczywiście nie o to chodzi ale w tym kraju wśród rozlicznych głupawych przekonań żywionych przez masy jest też takie o szczególnej trudności języka polskiego eo ipso czerpania z tego jakiejś dziwacznej satysfakcji. inny w sumie podobny choć jeszcze bardziej i to bardziej daleko absurdalny mit bez choćby minimalnego pokrycia w rzeczywistości to przekonanie o piękności polek rzekomo najładniejszych na świecie w rzeczywistości zaś w najlepszym układzie przeciętnych choć to tylko kurtuazja bo tak naprawdę to na ogół po prostu brzydkich niekiedy wręcz potwornie. oba te durne mity są szeroko rozpowszechnione wśród "ludu".

autor: motyl, data nadania: 2018-10-18 18:25:13, suma postów tego autora: 2165

Pisze pan Tomasz Rysz:" 500 plus powinno być ... rozszerzone na wszystkie lub większość dzieci..."

Piękny lewicowy postulat - ja też uważam, że dodatki na dzieci powinny być w jakiejś przyzwoitej wysokości ale i we właściwej proporcji do płac i to nie do średniej płacy, (która to wielkość jest niemiarodajna) ale w stosunku do mediany płacowej.
Ale tu jest pewien haczyk - nie z kredytu.
Państwo musi wypracować taką nadwyżkę budżetową aby taki cel zrealizować. W przeciwnym wypadku takie dobrodziejstwo zbliży nas do kolapsu światowego systemu ekonomicznego.
Te wszystkie nieprzekraczalne wskaźniki ekonomiczne są przecież po to żeby zbilansować wypływ pieniądza na światowy rynek w stosunku do mocy wytwórczych.
Jeśli złamiemy te zasady ( a każde państwo na swoim podwórku powinno dbać o ich przestrzeganie), to nawet 5000 czy 10 0000 zł po jakimś czasie stanie się, za sprawą inflacji, bezwartościowe.
Tutaj pomóc mogą jedynie odpowiednie podatki dla najbogatszych umożliwiające przesuniecie środków.

Ale trzeba wiedzieć o tym, że taka zasada może skutecznie zadziałać jedynie w obrębie niewielkich gospodarek, takich jak polska, co będzie miało w skali globalnej minimalny wpływ na zwiększenie zużycia surowców - w skali całego świata doprowadzi jedynie do załamania globalnej gospodarki.
Bo, jak to już wielokrotnie podkreślałem, Ziemia nie jest z gumy i nie da ludzkości więcej niż ma!

Pani bamboszO ma całkowitą rację - drogą do dobrobytu nie jest napinanie mięśni ale postęp technologiczny z czym na razie jest u nas, niestety, marnie.

autor: tarak, data nadania: 2018-10-19 01:11:48, suma postów tego autora: 3226

"dodatki na dzieci powinny"

nie powinno być żadnych dodatków "na dzieci". choćby dlatego że skoro "na dzieci" to dlaczego nie na cokolwiek innego. ale to argument wcale nie jedyny.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-19 11:00:19, suma postów tego autora: 2165

JJC

"Zapewne też uważasz Rebel2
, że Amerykańskie marzenia o podróży załogowej na Marsa i eksploracji Układu Planetarnego to też głupota i objaw choroby umysłowej Amerykanów

buahaha ...."

Marzenia?
Amerykanie juz nie marza, ale intensywnie planuja podroz na Marsa

https://www.extremetech.com/extreme/252461-nasa-now-says-manned-mars-mission-2030s-unlikely

Najwiekszym problemem jest brak pieniedzy

"has noted that NASA simply doesn’t have the money to make a Mars landing happen. The technology to reach Mars isn’t cheap, and no one seems willing to pay for it."

Ja mowie o twoich marzeniach ktore nie maja najmniejszych szans na spelnienie sie o o ktorych ty ciagle glosno wspomonasz

marzy mi sie Nowy Rzym
marza mi sie Stany Zjednoczone Europy, tylko nie potrafiles nigdy sprecyzowac na czym mialiby to polegac
marzy mi sie ze Rebel2 zniknie z tego forum

No i ten histeryczny smiech godny oblakanego pensjonariusza zakladu zamknietego

"buahaha ...."

autor: Rebel2, data nadania: 2018-10-20 19:15:38, suma postów tego autora: 3910

i tu się mylisz Rebel2

to nie jest moje marzenie

***
marzy mi sie ze Rebel2 zniknie z tego forum
***
cytat z Rebel2

Wiem, że prędzej Rebel2 trafi na obłoki niebieskie niż zniknie z tego Forum

buahaha...

autor: JJC, data nadania: 2018-10-20 22:38:14, suma postów tego autora: 1582

obłąkany zaś w nienawiści

do PRL i Lewicy w Polsce

jesteś ty Rebelciu2 skowronku alaskański :).

autor: JJC, data nadania: 2018-10-20 22:40:39, suma postów tego autora: 1582

świat jest wolnym ponoć...

i marzenia skowronku alaskański czy wróbelku kalifornijski

mogę se mieć jaki chcę

autor: JJC, data nadania: 2018-10-20 22:46:58, suma postów tego autora: 1582

sorry Koleżanki i Koledzy

przestaję karmić Rebla2 tego prawicowego trolla na lewica.pl


To nie ma sensu myślałem, że to zagubiony emigrant a to troll

:)

autor: JJC, data nadania: 2018-10-20 22:44:14, suma postów tego autora: 1582

Co do spadku dzietności

to jest to dla RP smutny fakt...

Jeśli RP nie będzie starała się wypełniać właściwie funkcji nowoczesnego państwa to czega nas niestety katastrofa demograficzna.

autor: JJC, data nadania: 2018-10-20 22:50:23, suma postów tego autora: 1582

skowronek alaskański

słuchaj jacek dlaczego ty nazywasz go skowronkiem alaskańskim nie wiem wprawdzie czy przymiotnik ten odnosisz do alaski ale tak czy owak rebel nie żyje ani na alasce ani w kalifornii lecz soweit ich weiss w sauff karolaina. zatem?

autor: motyl, data nadania: 2018-10-21 12:41:08, suma postów tego autora: 2165

Bylem tez jakas tam pszczolka

jw

autor: Rebel2, data nadania: 2018-10-21 16:57:59, suma postów tego autora: 3910

Motyl, bo śpiewa z daleka

Takie trele prawicowe z daleka ...

Rebelek ta ksywa skojarzyła mi się z wróbelkiem

a wróbelek to ptaszyna niewielka ... :) to z jakiegoś wiersza.
Jednego z moich ulubionych poetów

https://www.kigalczynski.pl/wiersze/owrobelku.html?p=_wi

a co brzydko to nazwać kogoś skowronkiem alaskańskim...???

On mi wygarniał od starych belfrów z psychiatryka a ja mu po chrześcijańsku tym wróbelkiem wyjeżdżam :)

Po prostu se pomyślałem, że czasami trzeba, ponieważ jestem marksistą chrześcijańskim szanować a nawet kochać nieprzyjaciół swoich... :)

autor: JJC, data nadania: 2018-10-21 21:41:17, suma postów tego autora: 1582

Errata JJC

Wróćmy do tematu Koledzy komentatorzy ...

Co do spadku dzietności
To jest to dla RP smutny fakt...

Jeśli RP nie będzie starała się wypełniać właściwie funkcji nowoczesnego państwa to czeka nas niestety katastrofa demograficzna

w niedalekiej przyszłości...
Być może, więc emigranci w Polsce z całego Świata są wskazani

autor: JJC, data nadania: 2018-10-21 21:48:34, suma postów tego autora: 1582

@jjc

przecież ty postujesz z psychuszki.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-22 21:57:35, suma postów tego autora: 2165

przepraszam a co to jest motyl

w Twoim rozumieniu psychuszka ?

autor: JJC, data nadania: 2018-10-23 00:20:44, suma postów tego autora: 1582

ty lepiej wiesz

.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-23 12:47:30, suma postów tego autora: 2165

Jacek,

Tak wychodzi z twojego IP.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-23 18:11:07, suma postów tego autora: 2165

czyś Ty motyl ze służb, że znasz moje IP

***
Jacek,
Tak wychodzi z twojego IP.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-23 18:11:07, suma postów tego autora: 1084
***

autor: JJC, data nadania: 2018-10-23 21:55:56, suma postów tego autora: 1582

@jjc

Sorry Jacek żartowałem uznaj to za niebyłe mimo wszystko myślę że jednak więcej nas tu wszystkich na tym forum łączy niż dzieli no ewentualnie z pewnymi wyjątkami. pzdr.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-24 17:58:18, suma postów tego autora: 2165

Dodatki na dzieci ...

Są funkcją albo potencjalnego braku tych dzieci, albo dużych różnic ekonomicznych w egzystencji tych dzieci. Gdyby nie było radykalnego spadku osób młodych, nierówności społecznych i niesamowitej nędzy, to tych dodatków mogłoby nie być

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2018-10-26 15:12:44, suma postów tego autora: 1703

rysz,

bez ew. obrazy ale ty coraz bardziej bełkoczesz.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-26 18:57:03, suma postów tego autora: 2165

a ja się z Kolegą Tomaszem zgadzam motyl

***
Dodatki na dzieci ...
Są funkcją albo potencjalnego braku tych dzieci, albo dużych różnic ekonomicznych w egzystencji tych dzieci. Gdyby nie było radykalnego spadku osób młodych, nierówności społecznych i niesamowitej nędzy, to tych dodatków mogłoby nie być

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2018-10-26 15:12:44, suma postów tego autora: 922
***

ma rację Kolega Tomasz

autor: JJC, data nadania: 2018-10-26 21:39:31, suma postów tego autora: 1582

@JJC

Zgadzasz się, choć pewnie nie do końca wiesz z czym, a jedynie dlatego, że ja się nie zgadzam; jak niemal każdy Polak, zwł. twego pokolenia, masz bowiem potrzebę posiadania wroga, albo almeno oponenta, dopatrując się takowego w każdym, kto ci się tutaj nawinie, między innymi we mnie (tymczasem dla mnie całe to forumowanie to generalmente un tipo di gioia).

autor: motyl, data nadania: 2018-10-27 11:57:46, suma postów tego autora: 2165

motyl piszęwyrażnie

też tak jak Kolega Rysz uważam ...

Dodatki na dzieci ...
Są funkcją albo potencjalnego braku tych dzieci, albo dużych różnic ekonomicznych w egzystencji tych dzieci. Gdyby nie było radykalnego spadku osób młodych, nierówności społecznych i niesamowitej nędzy, to tych dodatków mogłoby nie być...

i nie doszukuj się drugiego dna motyl

autor: JJC, data nadania: 2018-10-27 22:27:03, suma postów tego autora: 1582

@JJC

w twoim fallu jest to raczej pierwsze.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-28 12:51:02, suma postów tego autora: 2165

A przeciwnicy PIS-u juz zacieraja lapki...

... i chichocza sie sie zjadliwie:
" PIS z Kaczorem na czele dali ciala w temacie Rodzina 500+
buhahaha"

Okazuje sie jednak ze klopoty z dzietnoscia ma nie tylko kRaj ale i Niemcy i USA

W USA w latach 2007 ~ 2017 dzietnosc spadla o 18%
Generalnie sa dwa glowne nurty tlumaczenia tego zjawiska:

1- Wrecz analogiczny do polskiego

"Aby poprawić wskaźniki demograficzne, rząd powinien przede wszystkim radykalnie zwiększyć zasięg bezpłatnej opieki żłobkowej, przedszkolnej i senioralnej oraz dbać o dobrze płatne, stabilne miejsca pracy."

2- Legalna aborcja

Z tym ze nie wytrzymuja one krytyki:

Ad 1- W USA nigdy nie bylo rozwinietej polityki pro - rodzinnej ktora zostala nagle zlikwidowana

Ad 2- nie zanotowano naglego wzrostu ilosci aborcji
a wiec nie to jest powodem spadku ilosci urodzen

Przeprowadzone study wykazaly ze jest to problem kulturowy

Obecne pokolenie Millenials czy Gen Y jest klasycznym pokoleniem roszczeniowcow
W przeciwienstwie do Baby Boomers i GenX ktorzy chcieli jak najszybciej usamodzilnic sie , przejsc na swoje, zalozyc rodzine GenY nie spiesza sie z usamodzielnieniem
I nie ma to nic wspolnego z brakiem pracy czy brakiem mieszkan
Mieszkanie u rodzicow staje sie wrecz normalne znacznie taniej szczegolnie kiedy nie ma sie pracy
Zalozenie rodziny to obowiazki
Dziecko to jeszcze wieksze a komu by to sie chcialo
Mniej roboty jest z psem lub kotem, a towarzystwo na jedna noc, bez zobowiazan zawsze sie znajdzie

Drugim zjawiskiem jest moda na malzenstwa jednoplciowe.
Wiadomo ze dzietnosc w tych przypadkach jest raczej niska


autor: Rebel2, data nadania: 2018-10-31 02:15:30, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Bez żadnego 'study' wyraźnie widać, że trwająca od tysiącleci 'moda' na małżeństwa dwupłciowe, wspierana przez państwa, kościoły i inne instytucje, w XXI w. w wielu krajach nie zapewnia nawet prostej zastępowalności pokoleń.

autor: lewicowiec, data nadania: 2018-10-31 08:15:04, suma postów tego autora: 500

"mniej roboty jest z psem lub kotem"

Abstrahując w tym momencie od całości rzeczywiście zdaje się szerzyć coś na kształt plagi kotów. Spójrzcie choćby na te głupawe fb-profile. Ile tam kotów. Psów chyba trochę mniej.

autor: motyl, data nadania: 2018-10-31 17:16:25, suma postów tego autora: 2165

Errata JJC

motyl piszę wyraźnie
też tak jak Kolega Rysz uważam ...

Nie ma drugiego dna ... motyl.

Uważam tak jak Kolega Rysz, że potrzebna jest aktywne wsparcie Rodzin przez Państwa a nawet całą UE

w podniesieniu dzietności w krajach UE.

autor: JJC, data nadania: 2018-10-31 20:13:41, suma postów tego autora: 1582

'Study' - chap shot cieniasie

..."trwająca od tysiącleci 'moda' na małżeństwa dwupłciowe..." przez tysiaclecia zapewniala zastepowalnosc pokolen
Ludzie pobierali sie dwuplciowo, plodzili dzieci, wychowywali je po to zeby pobieraly sie dwuplciowo, plodzili kolejne pokolenie i jednoczesnie opiekowali sie starymi pokoleniami.
Niepotrzebna byla pomoc czy zacheta panstwa.
Ludzi starczalo na wszystko : wojny , choroby i inne nieszczescia

Az do XX / XXI wieku kiedy to pokolenie Y , pokolenie wychowane w absolutnie bezstesowy sposob, przyjelo kolejne "mody"
Nie dla obowiazkow malzenskich, nie dla stalej pracy nie dla ponoszenia odpowiedzialnosci za wlasne bledy i decyzje.

W USA nazywani sa "snowflakes" (platki sniegowe) dla ktorych nawet najmniejsze niepowodzenie jest osobista tragedia i powodem do rozklejania sie
Doszlo nawet do tego ze niektore Uniwersytety zabronily wykladowcom uzywac sformulowania:

"jak wam wiadomo"

bo moze okazac sie ze ktos komu nie bylo wiadomym zle sie poczuje i popelni samobojstwo
Ale na wszelki wypadek niektore Uniwersytety zaistalowaly specjalne dziekoszczelne kabiny wypelnione pluszowymi zabawkami zeby zesterowany student mogl sie wyplakac

I czy od takich nieudacznikow mozna wymagac odpowiedzialnosci za przyszle pokolenia czy pomocy starszym pokoleniom

Kolejna "moda" to malzenstwa jednoplciowe
O ile jeszcze w przypadku malzenstwa zona-zona + dawca spermy mozna osiagnac prosta zastepowalnosc pokolen o tyle z przypadku maz-maz raczej niemozliwe.

I czy w tych przypadkach jest mozliwe zmienic mentalnosc iloscia zlobkow, urlopow bezplatnych itp

autor: Rebel2, data nadania: 2018-11-05 01:03:20, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz