Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wrocław: Debata "Quo vadis wrocławska lewico?"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

.

Dokąd idzie "wrocławska" lewica? Dotąd co i każda lokalna. Sieradzka, poznańska, gdańska, siedlecka, konecka (ta z poprzedniego newsa).

autor: motyl, data nadania: 2018-10-30 09:32:25, suma postów tego autora: 2165

niestety

Lewica nie idzie ...ona stoi i pomimo to upada.

autor: bambosz0, data nadania: 2018-10-31 21:54:25, suma postów tego autora: 1835

Niebyt

Nigdzie nie zmierza. Jest w niebycie.

autor: lemski, data nadania: 2018-11-04 16:19:04, suma postów tego autora: 368

Myślę, że lewica

Myślę, że lewica

powinna budowana przez ludzi o lewicowych duszach wrażliwych na cierpienie, niedostatek innych a także rozumiejąca wykluczanych.

Nie powinni tworzyć jej ludzie, dla których lewica jest jeno ścieżką do władzy...Sposobem na publiczne funkcjonowanie.

Po prostu ważna jest ideowość ludzi tworzących lewicę.
Lewicowiec nie może być bezideowy... Czyli coś tak ni pies ni wydra jeno coś na kształt lewicowego świdra.
Jak np. dla mnie jeden z wielkich SLD W. Cimoszewicz .
Powtarzam dla mnie, bo nie znam osobiście człowieka a jako człowiek w ocenach mogę być omylny.

Z przerażeniem czytałem wywiady tuzów SDRP czy SLD gdzie byli tacy, co wypowiadali się w stylu ... byłem marksistą, ale mi przeszło.

Czasami zastanawiam się ilu moich kolegów z SLD otarło się osobiście czy przez rodzinę o bezrobocie, nędzę czy wykluczenie...
Bo właściwie moim zdaniem SLD budowało troszku ludzi, którzy wykorzystali oburzenie zwykłych ludzi na zrzucenie kosztów transformacji ustrojowej RP głównie na nich zwykłych obywateli.

Tymczasem duża grupa tych z Lewa czy Prawa złotoustych pieprzących o wolności i wykluczaniu zwykłych obywateli w transformacji ustrojowej utuczyło się na nędzy innych oraz obrosło w piórka.

autor: JJC, data nadania: 2018-11-05 00:01:29, suma postów tego autora: 1582

JJC 2018-11-05 00:01:29 wrote:

"Czasami zastanawiam się ilu moich kolegów z SLD otarło się osobiście czy przez rodzinę o bezrobocie, nędzę czy wykluczenie"

Pewnie bardzo niewielu. Ja osobiście znam takich. Ale są to tzw. doły partyjne. U nas dyskrepancja na tej linii istnieje wprawdzie w każdej partii politycznej, ale w twojej chyba szczególnie (z oczywistych względów).

autor: motyl, data nadania: 2018-11-05 10:34:13, suma postów tego autora: 2165

garnitury na modłę "nowych elyt "to mało eleganckie ubranko dla Lewicowych "tuzów

... a to nie tylko dla tego że takowe trzeba umieć "nosić" ,a jak widać , niewielu to potrafi by nie wyglądać przaśnie.Najważniejsze dla człowieka pracy jest właśnie to co robi aby mieć z tego satysfakcję i tyle środków płatniczych za nią by godziwie dzielić się z innymi.W-g mnie lewicowość wyklucza egoizm,preferuje solidaryzm,uczciwość ,wspomaga słabszych walcząc ze złym traktowaniem i ...inne tzw. truizmy. Utopia? być może ale dążyć do tego trzeba by czuć się porządnym człowiekiem . Reszta cnót wszelakich do uzgodnienia na różnych konwentyklach zjednoczeniowych albo towarzysko partnerskich przed następnymi wyboram - Oby nie tak marnymi dla CAŁEJ LEWICY jak te i poprzednie.

autor: bambosz0, data nadania: 2018-11-08 09:41:52, suma postów tego autora: 1835

Co dalej?

1.Zbliża się pora, by zakończyć jałowe dyskusje kto jest prawdziwą lewicą a kto nie. Lewicowcem jest ten, kto się za takiego uważa.
2. Niech każda lewicowa organizacja, grupa policzy ilu ma rzeczywistych członków gotowych do działania politycznego, organizacyjnego itp. Od tego będzie zależał jej wkład do ewentualnego przyszłego bloku wyborczego.
3. Po ostatnich wyborach pozostają realnie dwie strategie:
a)sprawdzone w Łodzi z dobrym skutkiem przyłączenie się SLD-Lewica Razem do Komitetu Hanny Zdanowskiej i zdobycie 8 mandatów w Radzie Miejskiej i utworzenie własnego klubu.
b)kopiowanie modelu z wyborów do sejmiku i start pod szyldem SLD-Lewica Razem i słaby wynik oraz 0 mandatów.W przyszłym roku można próbować szerszy blok lewicowy, ale jeśli to się nie uda i gdy polaryzacja obecna się utrzyma, to SLD nie będzie miał innego wyjścia, jak przyłączenie się do Koalicji Obywatelskiej czy jeszcze szerszej jakiejś koalicji demokratycznej anty-PiS.
4. Realizację punktu 2 i rozmowy z organizacjami lewicowymi trzeba zacząć już teraz, bo później Święta.

autor: kwant, data nadania: 2018-11-09 17:33:16, suma postów tego autora: 39

"Quo vadis wrocławska lewico?"

Nie wiem, jak lewica, ale jeśli chodzi o $LD, to tam, gdzie jego miejsce - na śmietnik historii.

autor: fancom, data nadania: 2018-11-24 01:55:25, suma postów tego autora: 1424

Dodaj komentarz