Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Bogumił Kolmasiak: Razem. Nie czas na pogrzeby

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Co Razem ma takiego przekonywującego wobec SLD ?

że lewica.pl jej redaktorzy od kilku lat uważają ją za lewicę np. Pan Zandberg celebryta.

Zaś SLD jej i to dawnych przywódców mieszacie dość często tendencyjnie z błotem...
Panowie Redaktorzy zapominacie o innych naszych członkach a nawet członka SLD JJC wywalacie ze swojej blogosfery :).
Co ja wam np. zawiniłem poglądy moje znacie jako lewicowca chrześcijańskiego i chyba tylko to , że działam pod szyldem SLD wam przeszkadzało... stąd to wyrzucenie?

autor: JJC, data nadania: 2019-03-03 17:28:18, suma postów tego autora: 1582

Po prostu...

są tacy byli Redaktorzy z lewica.pl co trafili do Razem...

autor: JJC, data nadania: 2019-03-03 17:30:07, suma postów tego autora: 1582

Przepraszam ale errata jest konieczna

Być może napisałem za ostro

i być może

, że...
*** cytat

Po prostu...
są tacy byli Redaktorzy z lewica.pl co trafili do Razem...

autor: JJC, data nadania: 2019-03-03 17:30:07, suma postów tego autora: 1232
***

autor: JJC, data nadania: 2019-03-03 23:29:18, suma postów tego autora: 1582

JJC zawiniłeś...

..bo jesteś członkiem lewicowej z nazwy SLD ale masz łaszących się (teraz już nie teoretycznie)do prawicy klerykalnej Przywódców swej Partii. Od lat widzę jak mówią ale nie robią tak jak mówią. Niestety nie masz na nich żadnego wpływu. Tak samo jak nie miał go SLD-owski elektorat który w końcu posłał Go w niebyt Parlamentarny. powtarzam : jedna jaskółka nie czyni wiosny!!!

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-05 19:46:14, suma postów tego autora: 1835

JJC

Widzę, że bardzo nie lubisz tej małej partii. Za co? Bo śmiała konkurować z Twoim ukochanym SLD? Wcale nie było tu na lewica.pl aż tak dużo o Razem.

PS Był też np. taki redaktor, który wstąpił do Razem, ale potem z niego wystąpił. Jednak z pewnością nie pójdzie teraz do SLD. I jaki wniosek z tego wyciągniesz?

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-03-05 21:26:15, suma postów tego autora: 500

wcale nie ukochanej... partii

Wcale nie ukochanej... partii
ale mającej olbrzymie zasługi dla Polski
patrz

a) akcesja do UE
b) bycie w strukturze NATO.


Akcesja do UE oraz bycie w NATO w okresie przejściowym po upadku Bloku Wschodniego stworzyło obszar pokoju dla obywateli tu żyjących.
Ten okres przejściowy to okres między agonią Realnego Socjalizmu - PRL a Polską patrz X RP w przyszłości.

Może ten okres przeżywamy nie wszyscy najlepszych warunkach socjalnych, bo prowadzony przez zaczadzonych neoliberalizmem, ale …

Jest to obszar pokoju gdzie nadal ta umęczona od setek lat ziemia nie krwawi krwią jej obywateli i gdzie wreszcie nie musimy obawiać się beznadziejnych zrywów obarczonych hekatombą krwi .

-> patrz

Powstanie Warszawskie.
Powstanie, które PIS wykorzystuje instrumentalnie w tzw. Polityce Historycznej dla swoich celów.

PIS próbuje nawet taką bzdurę wtłoczyć w głowy młodych Polaków , że Polacy Powstanie Warszawskie wygrali ...

Pytam się gdzie i kiedy to się stało ?
Powstanie to niestety dla mnie Polaka a także Obywatela UE jest zwieńczeniem klęski II RP.


Powiem tak jako obywatel tej Ziemi, że dość w historii wylanej krwi na tej Ziemi przez obywateli ją zamieszkujących .

Tą prawdę też rozumieli wielcy Polacy ... oprócz mnie zwykłego Komucha Sieroty po PRL kiedyś blogującego na lewica.pl.

Jednym z największych, który też rozumiał jak ja, że dość przelanej krwi na terenie RP był prymas tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Wyszy%C5%84ski

autor: JJC, data nadania: 2019-03-06 00:39:09, suma postów tego autora: 1582

nie lubię

bo jest to partia celebrytów z inteligenckich dobrych rodzin


takich trochę z Klanu Facebooka.

Nie ma lewicowego elektoratu poza chyba swoimi członkami a take ma negatywny stosunek do obywateli Realnego Socjalizmu patrz sierot po PRL

autor: JJC, data nadania: 2019-03-06 00:49:09, suma postów tego autora: 1582

JJc

..piszesz o SLD jako tym Który podpisał akcesję do UE.. tak dokończył to co poprzednicy zapoczątkowali... Tylko nie widzę powodu do dumy bo Konkordat kładzie długi i mroczny cień na SLD- lewicowym podobno. następny punkt to UE która ma zasługi w "braku wojen" ale czy na pewno"? .Rozumiem jakiś sojusz w RAZIE AGRESJI zewnętrznych Państw ale nie z ochotą być AGRESOREM bo za Oceanem lubią cudzą Ropę....Żadne z tych napadniętych Państw nie zerwało z nami stosunków dyplomatycznych i handlowych,nawet takiego zamiaru nie wyraziło,a niestety MY POLACY poszliśmy łoić przyjazne nam Kraje by przypodobać się Diasporze USA prosząc uniżenie by nas po kilku latach zrugano jak niegodnego sługę który ma przybrudzony na kolanach fartuszek...Jacku marnujesz swoje dobre chęci ale podziwiam "stałość w uczuciach. Trzymaj się swoich ideałów ale nie wierz celebrytom oni bardzo kochają SIEBIE....

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-06 17:03:30, suma postów tego autora: 1835

@jjc 6 marco

W dobrych inteligenckich rodzinach nie ma nic złego. So oder so nie musi być z automatu. To zresztą jest temat w gruncie rzeczy bardzo i bardzo szeroki. Waryński i Che też byli z kręgów naonczas gegolten als tzw. dobre.


autor: motyl, data nadania: 2019-03-06 14:25:57, suma postów tego autora: 2165

bambosz0 nie kłam bo Konkordat podpisali

bambosz0 nie kłam bo Konkordat podpisali

minister Krzysztof Skubiszewski i nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Józef Kowalczyk a nie SLD.

Jedynie 6 tygodni później ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał dokument ratyfikacyjny. Konkordat wszedł w życie 25 kwietnia 1998 r.
Prezydent Kwaśniewski który wcale nie szedł zawsze ręka w rękę z SLD...a nawet nam przeszkadzał czasami.


Konkordat został podpisany 28 lipca 1993 r. Umowę regulującą stosunki między państwem polskim a Watykanem, w obecności ówczesnego prezydenta, Lecha Wałęsy, premier Hanny Suchockiej, marszałków Sejmu i Senatu, przedstawicieli rządu i Episkopatu podpisali: minister Krzysztof Skubiszewski i nuncjusz apostolski w Polsce, arcybiskup Józef Kowalczyk .
- To powrót do tego, co zostało zerwane - mówił Krzysztof Skubiszewski. - Istniejąca od dwóch tysięcy lat Stolica Apostolska i tysiącletnie państwo polskie znowu wiążą się ze sobą w tej, jakże dawnej i wypróbowanej formie prawnej, jaką jest konkordat.
***
https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/896991,20-lat-temu-Polska-zawarla-konkordat-ze-Stolica-Apostolska

autor: JJC, data nadania: 2019-03-07 00:04:45, suma postów tego autora: 1582

JJC

o ile pamiwetam to Kwaśniewski był prezydentem z woli głównie SLDowskiego elektoratu ale mniejsza.. Miller nic nie zrobił by nasze stosunki z Watykanem nie były "czołobitne" a wręcz na klęczkach.. Komisja majątkowa też jakoś pięknie sie rozwijała aż pozbyliśmy się jako Państwo nawet tego co po Carycy się ostało tak jak i inne grzeszki. Zawiedliśmy się na SLD gdy notorycznie zdradzał nas gdy tak nieśmiało próbował przepraszać za PRL-owski rodowód.To MY byliśmy z tego PRL i pracowaliśmy zawsze dla Polski jaka by Ona nie była bo innej nam nie pozwolono mieć. Co najdziwniejsze ze ci co ją tak nienawidzą to na tej spuściźnie obrośli w nienależne majątki a to podobno "NIC" sprzedawali przez 10 lat i tuczyli się za nic mając Ludzi Pracy. Oczekiwaliśmy od Lewicy wyraźnej politycznej lini socjalnej bo Solidarność zwyciężyła nie dlatego że Wałęsa podobno coś przeskoczył ale to zrobili ZWYklI LUDZIE którzy uwierzyli że będą lepiej żyć, robotnicy chcieli lepszej organizacji pracy a nie totalnego bezrobocia i sprzedaży domów, mieszkań pracowniczyćh "z wkładką" i tej całej kapitalistyczno-liberalnej patologii.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-08 21:13:19, suma postów tego autora: 1835

Przykro mi bambosz0, że czasami się nie rozumiemy

Przykro mi bambosz0, że czasami się nie rozumiemy

Solidarność i jej członkowie została w jakiejś mierze stworzona
nie po to aby w miejscu Polski powstał Eden
ale po to by obalić znienawidzony przez USA oraz w jakiejś mierze przez UE Blok Wschodni.
Nasze zaś Elity i to głównie Solidarnościowe ( na początku słynne t...k My oraz AWS ) wykorzystały obalenie systemu do ustawienia siebie i swoich Rodzin na 100 lat.

Przyznaję zabrakło Elit tak i z lewa jak i z prawa.

Elit myślących o bycie całego Narodu.

Chwalić należy Okrągły Stół , że nie skoczyliśmy sobie do gardeł jak stało się to np.w Rumuni oraz to, ze przez NATO oraz akcesję do UE Polska jest zewnętrznie bezpieczna.

Polacy zostali wykorzystani do obalenia systemu a, że Elity nie stanęły na wysokości zadania by znacznie poprawić byt całego narodu to fakt.
Na przemianach głównie zyskali Ci co byli blisko władzy a także Katolicki Kościół Instytucjonalny czyli Kler.
UE nie stawiał sobie zadania zbudowania w Polsce Edenu to bylo nasze zadanie którego prawidłowo nie rozwiązaliśmy :).
To moje 3 grosze w odpowiedzi na fragment poniższego cytatu.

***
Solidarność zwyciężyła nie dlatego że Wałęsa podobno coś przeskoczył ale to zrobili ZWYklI LUDZIE którzy uwierzyli że będą lepiej żyć, robotnicy chcieli lepszej organizacji pracy a nie totalnego bezrobocia i sprzedaży domów, mieszkań pracowniczyćh "z wkładką" i tej całej kapitalistyczno-liberalnej patologii.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-08 21:13:19, suma postów tego autora: 1573

***

Pozdrawiam Bambosz0 i Pax między nami...

a Wiosna jak i Palikot

to te saame pomysły myślę, że Prawicy oraz Centru (Wiosna to nie Lewica a Cenrum) by Lewica nie doszła do władzy w Polsce.
Przepraszam co masz do zarzucenia programowi SLD tzw. "Żółtej Książeczce".
Czy on jest za mało lewicowy?

Miłej lektury

https://sld.org.pl/images/dokumenty/SLD_program_Przywrocimy_Normalnosc.pdf


autor: JJC, data nadania: 2019-03-08 23:18:43, suma postów tego autora: 1582

@bambosz 8 marzo

Racja. Zgoda pełna (bądź prawie pełna). Polacy głosowali na SLD bo mieli dość WSZYSTKIEGO co przeniosły rządy skrótowo mówiąc solidarnościowe. Szczególnie 1993. I to bo żadnej różnicy czy młodzi czy starzy, czy z miast małych czy większych, wyedukowani czy nie.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-09 10:52:05, suma postów tego autora: 2165

sld

A tak w ogóle i przy okazji to trochę mi mimo wszystko szkoda SLD. Z całym jednak podkreśleniem i "mimo wszystko" i "trochę".

autor: motyl, data nadania: 2019-03-10 12:57:19, suma postów tego autora: 2165

JJC

nie mam zastrzeżeń do owej książeczki ale DO wykonawców. Brak im lewicowego kręgosłupa. To już w większości celebryci oderwani od "zwykłego życia" raz, a dwa to ciągle pytający o aprobatę PO i tych iluzorycznych 95% katolików. Do poważnej decyzji potrzebni poważni ludzie i podobno SLD ma takich ale by dokonać coś bardzo trudnego potrzeba "odważnych i zdeterminowanych potrzebami nie tylko jednej opcji.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-10 14:18:02, suma postów tego autora: 1835

Do mnie też ... bambosz0

Do mnie też …
Do mnie też nie miałabyś zaufania do marksisty chrześcijańskiego byłego belfra z powołania.

Jestem w SLD a także katolikiem zafascynowanym Teologią Wyzwolenia.

Dokładnie zafascynowany jej 3 ścieżką odnoszącą się pozytywnie do marksizmu jak teorii filozoficznej
tłumaczącej poprawnie zjawiska ekonomiczne oraz społeczne
w kapitalizmie nie tylko ...

autor: JJC, data nadania: 2019-03-10 20:25:05, suma postów tego autora: 1582

"zafascynowany teologią wyzwolenia"

Nie fascynuj się nią AŻ tak. Po pierwsze, takich idei bądź miksów na bazie chrystianizmu historii ludzkości zna wiele, znacznie więcej niż ty ewentualnie możesz znać (o ile w ogóle coś na ten temat wiesz). Po drugie, zwykle nic z nich nie wynika, w każdym razie nic trwałego. Po trzecie, sama konkretna już Teologia de la Liberacion jest mocno natargetowana na Latynoamerykę, na tameczne warunki, zupełnie jednak rożne od naszych, mimo POZORNIE pewnych może podobieństw. Poza tym TL jest tam od dekad w odwrocie.

autor: motyl, data nadania: 2019-03-11 09:38:30, suma postów tego autora: 2165

Przywrócimy normalność

Woła do ludzi SLD w swoim programie wyborczym.
Zachęcony tym hasłem przeczytałem ten ciekawy tekst z dość mieszanymi uczuciami.
*Polska to nienormalność* mówił kiedyś Tusk, chciał też przywrócić normalność, co z tego wyszło bardzo dobrze wiemy. Wiele setek miliardów złotych z wypracowanego przez naród bogactwa wylądowało w kieszeniach oszustów, cwaniaków i mafiosów przy biernej postawie politycznych nicponi.
Ale ten program jest w dobry, bogaty i różnorodny. Dlatego nie czepiam się antypisowskiej propagandy którą jakiś gryzipórek wsmarował niepotrzebnie w treść tego dokumentu.
Pamietam jak w gdzieś w połowie 2015 przeczytałem program wyborczy PIS to napisałem, że będę zadowolony jeśli PIS wykona z tego w 20 do 30%. Dzisiaj mówię dokładnie to samo. PIS wybierze ciekawsze pomysły i zrealizuje je w czasie kolejnej kadencji.

Trudno się do wszystkiego odnieść, ale w oczy rzuca się postulat:
*Edukacja seksualna od przedszkola do matury – obowiązkowa, wolna od ideologicznych nacisków, koncentrująca się na przekazaniu rzetelnej wiedzy o seksualności i zdrowiu człowieka, stosownie do stopnia dojrzałości młodych ludzi.*
No właśnie, dlaczego tylko młodych, a starzy to co, nie mają prawa :)? To wygląda na wykluczenie społeczne z powodu wieku :). A gdzie tu *Aktywna polityka antydyskryminacyjna.*?
Niech się wszyscy doszkolą! A wtedy będzie rzeczywiście miło, a nawet zaje.iście :).

autor: Adrem63, data nadania: 2019-03-11 14:10:29, suma postów tego autora: 2307

JJC

zdecydowana większość ( dotyczy to zdecydowanych wyborców)katolików nie kojarzy Marksizmu z katolicyzmem nawet nie próbując wgłębić się w teol wyzwol.W naszej rzeczywistości katolicyzm praktykowany wyklucza teorię marksizmu. Twoje deklaracje katolicyzmu pewnie są mało zrozumiane. Poszanowanie poglądów dość 'egzotycznych" nie jest Polaków powszechnym sposobem na wybory parlamentarne.Wiem z autopsji że większość uważa się za Katolików bo jest to "dziedziczone zasiedzenie " w obrzędowości a nie przekonanie o KK jako najważniejszej instytucji która jest azymutem na całe życie. Nie ma dla mnie większego znaczenia kto w co wierzy ale kim i jakim jest.Nie muszę się z Tobą zgadzać by szanować Twoje poglądy,ale trudno mnie przekonać do irracjonalnych choć są dość barwne i jak legendy chętnie opowiadane i w jakiś sposób kultywowane także przeze mnie..

autor: bambosz0, data nadania: 2019-03-11 18:45:31, suma postów tego autora: 1835

OK Koleżanki i Koledzy

Może to i dziwny pomysł... ale mój i moim zdaniem może być nośny szczególnie dla młodych poszukujących bratniej duszy... :)


Po pierwsze chrześcijaństwo aż tak bardzo nie musi wykluczać marksizmu też i w drugą stronę to działa.

Po drugie blisko mi też do agnostycyzmu...ze mnie taki dziwny katolik czhrześcijanin a po trochu agnostyk.

Po trzecie istniała w Europie i nadal być może śladowo działa lewica chrześcijańska w Europie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewica_chrze%C5%9Bcija%C5%84ska

http://lewicachrzescijanska.blogspot.com/

http://magazynkontakt.pl/katolik-moze-byc-czlowiekiem-lewicy.html

Pozdrawiam ale pokreślam nie jestem z grupy Kontaktu jestem fizycznie aktywnym członkiem SLD...bo jedynie do tej partii mogę należeć

czego wyjaśnienie znajduje się na moim blogu

http://lewica.pl/blog/cyganski/30030/

autor: JJC, data nadania: 2019-03-11 21:42:49, suma postów tego autora: 1582

Wybaczcie mi ale... jestem chrześcijaninem i marksistą

Wybaczcie mi, ale... Jestem chrześcijaninem i marksistą.

Czuję się spadkobiercą Chrześcijaństwa, ale też Oświecenia
z krwi i kości.

Moim hasłem jest od lat... Liberté, Égalité, Fraternité.

http://lewica.pl/blog/cyganski/30522/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolno%C5%9B%C4%87,_r%C3%B3wno%C5%9B%C4%87,_braterstwo

https://www.google.com/search?q=egalite+fraternite+liberte&rlz=1C1MSIM_enPL671PL671&oq=Egalite+&aqs=chrome.5.69i57j0l2j69i59j0l2.7563j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8


We mnie ( w moim sercu) moralnie głęboko tkwi 10 przykazań choć jestem istotą grzeszną...
Wybaczcie mój grzeszny dla wielu wpis…

Uważam, że gdyby Chrystus pojawił się w obecnych czasach to miałby twarz Socjalisty

a na pewno

Socjaldemokraty.

autor: JJC, data nadania: 2019-03-11 22:03:33, suma postów tego autora: 1582

z pokorą errata a także spojrzenie krytyczne

Z pokorą errata a także spojrzenie krytyczne.

Ze mnie taki dziwny katolik chrześcijanin a po trochu agnostyk.


Spojrzenie krytyczne to spojrzenie na agresję moją słowną w komentarzach do moich artykułów.


Dzisiaj po latach komentując pisałbym spokojnie i bardziej tolerancyjnie nie tak złośliwie oraz nie emocjonalnie a merytorycznie.
patrz linki poniżej

http://lewica.pl/blog/cyganski/30524/
http://lewica.pl/f_test/index.php?fuse=messages.30524


Rebel2 też złagodniał  po latach.

autor: JJC, data nadania: 2019-03-11 23:55:08, suma postów tego autora: 1582

Chyba najnowszy link do Kontaktu

Chyba najnowszy link do Kontaktu
http://magazynkontakt.pl/o-nas


Przypominam nie jestem z Kontaktu

jestem
i będę póki co w SLD.

No pasaran
Co znaczy optymistycznie - Nie przejdą...

Kto...?
Ci co psują mój Kraj i Moją Małą Ojczyznę.


JJC

autor: JJC, data nadania: 2019-03-12 00:38:12, suma postów tego autora: 1582

Dodaj komentarz