Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Ciszewski: Krajobraz po bitwie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

.

W większości mogę się zgodzić, tylko nie wiem, jakie o jakich środowiskach, na które Razem jeszcze miałoby się otworzyć, autor mówi. Partia rozmawiała już z SLD, UP, RSS, Zielonymi i Wiosną.

autor: Mandark, data nadania: 2019-05-28 15:48:34, suma postów tego autora: 731

Partia Razem i przyszłość

- powinna zmienić kierownictwo, jeśli ma przetrwać i pomarzyć w przyszłości choćby o 3%, które częściowo było przypadkowe w 2015 roku (co by tu nie mówić tv pomogła temu sukcesowi "razem")
- powinna zawrócić z drogi umiarkowania, jeśli chce stanowić osobny istotny byt politycznie, a jeśli nie, to niech wchodzi w sojusze z KE, Wiosną czy może PiS
- potrzebny jest charyzmatyczny lider, a nie kolektywne kierownictwo, którego nie widać
- ekspansja w internecie - jeśli na kimś politycznie się wzorować, to na Michalkiewiczu, Braunie, Korwinie - oczywiście, oni są radykalni, ale dzięki temu od jakiegoś czasu w co drugich wyborach się liczą i ocierają się o te 5%
- uczyć się od PiSu teraz i od Platformy z czasów Tuska, a także z czasów SLD lat 1993-2001,
- przede wszystkim trzeba się złożyć, dogadać na powstanie medium tv i krajowej istotnej gazety; być może trzeba będzie też pozyskać kapitalistycznego sponsora - cóż, w ramach dialektyki i kapitalista może pomóc w osłabieniu kapitalizmu (jeśli na tym zarobi - vide słynny cytat Lenina)
- autor ma tu dużo racji i nie będę za nim powtarzał; od 6 czy 7 lat piszę w co którymś komentarzu o wyjściu w teren, wejściu w organizacje, związki zawodowe i w sport, do młodzieży

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-05-28 22:35:51, suma postów tego autora: 1703

kanal lewicowy istnieje

Istnieje udany internetowy program lewicowy. Na Youtube, istnieje od roku, nazywa się Odrodzenie komunizmu. Ma powyżej 1 500 subskryptów. Głównie wsród młodżieży małych miast i wsi. Dokładnie co pisze tu Ciszewski.

autor: arianin, data nadania: 2019-05-29 00:03:07, suma postów tego autora: 11

arianin

Sam oglądam ten kanał i czasem się pod nim wypowiadam. Ale jeden kanał wiosny nie czyni. Za to 100 podobnych kanałów już robiłoby szum w sieci. Przed nami jednak długa droga, bo poglądy lewicowe, a tym bardziej socjalistyczne, komunistyczne nie są pożądane i dobrze się nie sprzedają. Nawet anarchizm, który zwykle powinien być popularny wśród młodzieży, jest w totalnej zapaści

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-05-29 12:36:01, suma postów tego autora: 1703

znowu na lewo...Kolego CISZA ja lubię ciebie

Znowu na lewo...Kolego CISZA ja lubię ciebie
Ale to, co piszesz to jest nierealne Kolego i znów odbije to się czkawką powyborczą...
W kapitalizmie nie da się budować socjalizmu...Powtarzam do upadłego oraz do znudzenia a można zbudować jedynie sensowną socjaldemokrację tak jak to się dzieje w Skandynawii.
I co?
Ludziom, żyje się tam dobrze... zapewne wielu z nas chciałoby tam żyć.
Wiecie co Koledzy na lewicy trzeba było iść może drogą chińską do dobrobytu... Przypominam to chińskie porzekadło - nie ważne jaką kot ma sierść ważne aby łowił myszy. Ważny by podnosić poziom życia mieszkańców kraju... i to czyni systematyczni e KPCH.
Pozdrawiam - uparcie identyfikuję się jako marksista chrześcijański w SLD - przedstawiciel katolewicy w RP

autor: JJC, data nadania: 2019-05-29 17:43:54, suma postów tego autora: 1582

errata i coś jeszcze

Kolego CISZA ja lubię Ciebie
Znowu na lewo...Kolego CISZA ja lubię ciebie
Ale to, co piszesz to jest nierealne Kolego i znów odbije to się czkawką powyborczą w UE a także RP ...

Pozdrawiam

autor: JJC, data nadania: 2019-05-30 23:25:59, suma postów tego autora: 1582

Dla wszystkich entuzjastow chinskiej drogi do dobrobytu

Zalaczam drobne klipy z chinskich fabryk.
Jak widac koty sa tego samego koloru i badzo dobrze lapia myszy

https://www.youtube.com/watch?v=Kx2MPo-mQ3U

https://www.youtube.com/watch?v=EliuHFuAg_g

A gdyby ktos probowal przekonac mnie ze w kRaju juz tez tak jest prosilbym o klip

autor: Rebel2, data nadania: 2019-05-31 02:33:31, suma postów tego autora: 3910

"entuzjastow chinskiej drogi do dobrobytu" (Rebel2)

W PL nie ma zwolenników (tzw.) chińskiej drogi. Choć niektórzy za takich czasami rzeczywiście przedstawiają się. Najczęściej, o ile nie w każdym takim przypadku, są to ludzie z pokoleń PRL. Zaawansowani wiekowo, relatywnie mocno albo bezwarunkowo mocno. Na nich nie ma co zwracać uwagi. Ale nie z racji ich wieku. Lecz z racji ich głupoty. O RPC nie wiedzą oczywiście nic a nic. Bo i niby skąd? Nierzadko nie potrafiliby nawet wskazać tego kraju na mapie świata (przy braku podpisów). Nic tutaj do powiedzenia nie mają. Jak zresztą w każdym bądź prawie każdym innym temacie. Wypowiadają się ot po prostu by coś powiedzieć. Ażeby zagłuszyć swą intelektualną pustkę i pustotę. No, ewentualnie może czasami jakoś tam intuicyjnie wyczuwają pewne jakby (jeśli już, to bardzo dalekie) podobieństwo komunistycznych Chin i komunistycznej Polski, tej z epoki Gierka, ich zwykle ulubionej. In una parola: ciemnota kompletna. Absolutna, ekstremalna, totalna. Nieznajomość świata najdokumentniejsza (część z nich nie zaciągnęła się jeszcze nawet na parafialną pielgrzymkę do Ojca Świętego). To zaś wszystko na ogół połączone z chamstwem. Takim właśnie rodem z PRL. Bardzo tedy specyficznym.

autor: motyl, data nadania: 2019-05-31 11:17:23, suma postów tego autora: 2165

motylu czyżbyś pisał z autopsji

czyli o sobie...😂😂😎

autor: JJC, data nadania: 2019-05-31 17:18:01, suma postów tego autora: 1582

co masz przeciwko chamstwu

bo ja jestem z chamów( potomek białych niewolników w RP) i jestem z tego dumny...nie chcę się powterzać ale... Rozdziobią nas kruki i wrony...😢😎

autor: JJC, data nadania: 2019-05-31 17:27:16, suma postów tego autora: 1582

...

Wyborcy - zwłaszcza ci mniej zamożni - najczęściej głosują na "dobrobyt" i to co im się z "dobrobytem" kojarzy. Skoro PiS - choć może nie w aż takim wymiarze i kształcie, jakby tego oczekiwano, ale jednak... - wprowadza świadczenia rodzinne, podnosi płacę minimalną (choć i tu ostrożnie), przywraca poprzedni - niższy - wiek emerytalny i wprowadza tzw. trzynaste emerytury i je waloryzuje na nie tylko symbolicznym poziomie, to tym samym podbija elektorat mniej i średniozamożny, a w tym także m.in. osób w starszym wieku, który pod rządami poprzedniej formacji "łask" nie doświadczył (a wręcz przeciwnie, vide - forsowne podniesienie wieku przechodzenia na emeryturę). Jednocześnie, jak to zwykle bywa pod utrzymującymi się rządami danego ugrupowania dowolnych konotacji, tworzy się kompleks powiązań polityczno-finansowo-personalnych, w który wyborcy są niejako "wprzegani" i "wkupywani", ale tego nie da się uniknąć. Kwestie ideologiczne w wyborach są wtórne dla większości zwłaszcza tych mniej zamożnych wyborców, w odróżnieniu od kwestii bytowych, zresztą silnie akcentowanych - nawet w przedwyborczych spotach - przez partię obecnie rządzącą. Mówiono tam o obronie 500+ czy wcześniejszego wieku emerytalnego i to też poniekąd trafiło do mniej zamożnych głosujących (mimo że same wybory do PE nie mają z tymi akurat kwestiami zbyt wiele wspólnego, ale są traktowane jako "próba generalna" przez kolejnymi wyborami krajowymi). Oczywiście, Polska nadal jest biednym krajem na tle większości Unii Europejskiej, ale roztacza się przed wyborcami pewne nadzieje awansu socjalnego. i to - niezależnie od samej bogoojczyźnianej otoczki stylistyczne - zaważyło na wyniku wyborów wśród prawie połowy głosujących. Kiedyś SLD kojarzyło się z "socjalem", więc głosowano na SLD (do czasu rozczarowania), teraz PiS kojarzy się z "socjalem", więc głosuje się na PiS... Wydaje się, że kwestie stricte ideologiczne czy związane chociażby z krytyką instytucji Kościoła są natomiast istotniejsze dla tego zamożniejszego elektoratu, który wiąże się bardziej z ugrupowaniami liberalnymi. Dla mniej zamożnych to jednak nie wystarcza.

autor: wloczykijas, data nadania: 2019-06-01 10:57:17, suma postów tego autora: 867

...

Oczywiście, rządy PiS to nie żaden mityczny "socjalizm", ale próba choćby minimalnego złagodzenia skutków kapitalizmu. I to też nie wiadomo na jak długo, bo to pod tymi rządami pojawiały się jeszcze nie tak dawno propozycje zmian w prawie pracy w większości jednak niekorzystnych dla pracowników.

autor: wloczykijas, data nadania: 2019-06-01 11:01:49, suma postów tego autora: 867

Próg wyborczy=zabetonowanie sceny politycznej

5% dla partii i 8% dla koalicji to prosta droga aby ideowe,nonkonformistyczne partie przepadły za to bezideowe moloch mogły rządzić, stąd w Polsce dupol POPIS gdzie dwie partie polityczne zawłaszczyły dyskurs, zamiast sporów ideowych,programowych mamy konkurs tarzania się w błocie,teorii spiskowych,konkurs na miss popularności, zamiast głosowania za czymś,głosowanie przeciw

autor: guevarysta, data nadania: 2019-06-01 11:24:30, suma postów tego autora: 771

guevarysta-

tego chyba nie zmieni ani obecny ani ten do wyboru Rząd "za pomocą Parlamentu" bo beton ułatwia długie trwanie. Lud, ten wyborczy ma kilka zasad od których nie chce odchodzić dobrowolnie... Przedewszystkim chce niczego doniosłego NIE zmieniać . Poza tym chce by mu Kościoła nie obrzucali brzydko nawet gdy na to zasłużył bo tylko Wierni mogą to zrobić jeśli tak uznają.Chce pracy i zarobku który wystarcza na utrzymanie RODZINY.Nie chce INNYCH bo nie wiadomo co zrobią --jak to inni nieznani a mogą być zagrożeniem dla tejże rodziny.LGBT może być pod warunkiem że nie będą w pobliżu i nie będą się "narzucać ze swoją innością" czyli siedzieć cicho.Święta mają być ale świętowanie ma być spokojne...Unia jest dobra puki dzieli "sprawiedliwie" bez szczególnych praw dla większych i silniejszych. Nie jest to nic nowego ale stałość dla większości to komfort życia.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-02 11:38:25, suma postów tego autora: 1835

masz rację Kolego guevarysta

Pozwól, że tak Ciebie się zwrócę Kolego guevarysta ja katolewak w SLD, bo nie ma innej partii w RP, do której mógłbym się przytulić a część niszowych już zaliczyłem :(.

Tak przy okazji Koleżanko i Kolego zwracamy się oficjalnie do siebie w SLD. Pozwólcie, że tak będę się do Was zwracał przedstawiciele szeroko rozumianej Lewicy w RP tu na lewica.pl .


Ad vocem ***autor: guevarysta, data nadania: 2019-06-01 11:24:30, suma postów tego autora: 705***

Też tak uważam system wyborczy w RP nie jest szczęśliwy dla mądrości politycznej grup głosujących a także dla młodej demokracji, którą nadal ta w Polsce jest. Ciut więcej o naszym systemie pod linkiem...http://www.math.edu.pl/system-wyborczy

Z tym , że myślę ten system stosuje się w RP z premedytacją dla utrzymania duopolu PO - PIS.



autor: JJC, data nadania: 2019-06-02 18:31:49, suma postów tego autora: 1582

co wybory pokazały?

Wybory pokazały, że w polskich warunkach nie ma zapotrzebowania na lewicę. Ideowo nie ma, bo większości wystarcza spór PiS-Koalicja czy, obejmując szerzej, Wiosna-Konfederacja. W tym sporze zawsze któraś ze stron robi za pół- lub ćwierćodpowiednik lewicy, może z wyjątkiem Konfederacji, ale generalnie lata polskiej polityki pokazały, że zdaniem większości starych "komuchy", a zdaniem większości młodych "lewaki", powinni jeść szczaw i mirabelki, a nie w politykę się bawić.

Po drugie, wszelkie badania w Polsce pokazują, że nie ma żadnej większej grupy społecznej, dla której "lewicowość" by coś znaczyła. "Razem" odniosło sukces w jakimś mikrosondażu wśród naukowców/akademików (zapewne w którym wzięli udział raczej młodsi niż starsi naukowcy). Jest to w polskich warunkach jednak nieliczna grupa społeczna.

Skoro nie ma ani wielkich grup społecznych, ani wielkich idei, stojących za tym, co się dzisiaj uważa za lewicę, to jeszcze w obliczu braku swoich mediów generuje to niewielki rezultat wyborczy ...

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-06-05 16:34:00, suma postów tego autora: 1703

@tomasz_rysz

Zwrócę Koledze uwagę że nie ma zapotrzebowania na taką "lewicę". Skupioną na sprawach obyczajowych i światopoglądowych, a zapominającą o ludziach pracy.

Jako stary socjalista, człowiek przedemerytalny ale jeszcze walczący o byt w fabrykach, nie dostrzegałem ze strony "lewicy" troski o takich jak ja.

W kraju, w którym w mojej grupie wiekowej zaledwie co drugi ma pracę, utyskiwano tylko nad emigracją młodych. A my co? Ja sam pracuję dziś w Niemczech bo zarówno Polskie Państwo jak i polscy przedsiębiorcy uznali że im jestem niepotrzebny. Podobne stanowisko niestety zajęła "lewica".

To PiS zapowiedział że przywróci stary wiek emerytalny, pozostali potakiwali nad fikcją "wydłużenia okresu składkowego", oznaczającą że co drugi z nas musi jakoś przetrwać dodatkowe 2 lata. A jak tej pracy dla połowy z nas nie ma, to co? Mamy wyłudzać renty? Stołować się po śmietnikach?

Niestety "lewica" olała nas ciepłym moczem puszczając - na darmo - oko do młodych. O tyle to głupie że młodzi są od 30 lat karmieni opowieściami jak to komuniści jadali noworodki na śniadanie i jak straszna była "sowiecka okupacja" w PRL. Mają od dziecka wdrukowywaną niechęć do wszystkiego co nazywa się socjalizmem.

To nie "lewica", ale PiS obiecał wprowadzenie Kindergeldu, dobrze znanego w zachodnim świecie środka ograniczania biedy i poprawiania gospodarki. Co prawda argumentował fałszywie względami demograficznymi, ale faktem jest że poprawił byt szerokich warstw ludności.

Jakby tego było mało to jeszcze zwrócę uwagę na błędną, a nawet antypracowniczą postawę "lewicy" podczas kryzysu imigracyjnego.
Opowieści o biednych kobietach z dziećmi uciekających przed bombami, stały w jaskrawej sprzeczności z obrazem przekazywanym przez kamery, ale nawet spływające doniesienia o "czyszczeniu" lokali socjalnych i o wygórowanych oczekiwaniach nowo przybyłych, nie skłoniły "lewicowych" komentatorów do refleksji.

Jako socjalista jestem zwolennikiem solidarności społecznej, jednak to właśnie ja płacę podatki na utrzymanie "uchodźców", ich markowe ciuchy i smartfony, a także rozmnażanie. Ja sam zaś na cokolwiek muszę najpierw zapracować.

Gnieżdżę się w wynajętym za koszmarne pieniądze pokoiku ale w kolejce do pomocy mieszkaniowej jestem na szarym końcu, oni mają pierwszeństwo. Dla nich się buduje, wykupuje mieszkania od deweloperów i opróżnia lokale socjalne. Za nasze podatki.

Wstaję o 4 rano i pędzę do fabryki, po dziewięciu godzinach pracy wracam powłócząc nogami ze zmęczenia (wieku nie da się oszukać) i wtedy widuję owych "uchodźców". Wyspani, dobrze ubrani, odżywieni i zrelaksowani. A ich panie brzuchate...
I to wszystko na nasz koszt.

Ostatnio mają im jeszcze dodatkowo podnieść kieszonkowe do 150 EUR miesięcznie. My, ludzie pracy, będziemy musieli znów się złożyć.

A kiedy wspominam o tym na "lewicowych" forach to dowiaduję się że jestem faszystą...

To po co mi taka "lewica"?

Na "lewicowych" kandydatów głosuję jeszcze chyba tylko z sentymentu.

autor: Lej, data nadania: 2019-06-08 18:21:05, suma postów tego autora: 319

Lej ...zgoda uchodźcy pewnie tak mają w Niemczech

ale nie w RP...to raz.

Po drugie ... PIS stosując propagandę sukcesu i jałomużnę z Pańskiego Stołu dla ubogich w RP uzyskał ich nieuprawnione poparcie .

Niestety PIS psuje Prawo i Demokrację w celu utrzymania się u koryta.
Tworzy on w zaciszu często anty pracownicze zmiany prawa dla pracowników pracy najemnej...tak naprawdę po cichu w swych działaniach wspiera najbardziej anty pracowniczy Kapitał RP.

Po trzecie...
Przypomnę to PIS zdradził nauczycieli... łamiąc ich słuszny strajk.
Czym łamiąc ? Ściągając z marnych nauczycielskich pensji za czas strajku...
Znam taką osobową rodzinę belferską z małym 3 letnim dzieckiem gdzie ojciec jedyny żywiciel za ostatni miesiąc strajkowy otrzymał 1 300 zł.
Jak tu przeżyć mają trzy osoby? Dlatego uważam, że we wrześniu takie osoby do strajku nie przystąpią.


Ja to piszę Lej mieszkając tu i teraz w RP. Ty niestety widzisz trochę krzywo bo z daleka...:(

autor: JJC, data nadania: 2019-06-08 23:44:06, suma postów tego autora: 1582

jałmużna...

... PIS stosując propagandę sukcesu i jałmużnę z pańskiego stołu dla ubogich w RP uzyskał ich nieuprawnione poparcie .

autor: JJC, data nadania: 2019-06-09 00:53:55, suma postów tego autora: 1582

@JJC

Ależ ja przytłaczającą większość życia spędziłem w Polsce.Za granicę wyjechałem dopiero w połowie szóstego krzyżyka, po bezskutecznych próbach znalezienia pracy. TZW. "lewica" już wtedy była taka jak to opisałem. Gorzko do zabrzmi, ale na własne oczy zobaczyłem że polska "lewica" jest bardziej prawicowa niż rządząca RFN koalicja CDU/CSU.

Sprawami Polski żyję w dalszym ciągu, mam tu przecież rodzinę a także chcę wrócić po dożyciu do emerytury. A to czy będę mógł się cieszyć swoją Ojczyzną dwa lata dłużej czy krócej ma kolosalne znaczenie.

Pisze Kolega o nauczycielach? Sam byłem nauczycielem. W PRL, ale i za rządów ZHN, SLD, AWS. Uczestniczyłem w strajku kiedy H. Suchocka ukradła należne nam pieniądze. Zaległą część otrzymałem po latach a i to pomniejszoną o około 10% za udział w słusznym strajku, za który przecież i tak nam nie zapłacono. Te 10% nie stoi w żadnej proporcji z trzema dniami strajku, ale nikt palcem w naszej sprawie nie kiwnął. A międzyczasie dwa razy rządziło SLD...

To że PiS jest mi wstrętny nie zamyka moich oczu że oni jako jedyni odważyli się odejść od neoliberalnych dogmatów gospodarczych.

Wcześniej wprawdzie żądała tego Samoobrona ustami Andrzeja Leppera ale akurat oni byli sekowani przez wszystkich, łącznie z "lewicą".

autor: Lej, data nadania: 2019-06-09 11:23:02, suma postów tego autora: 319

Brawo Lej!

Masz normalny ogląd rzeczywistości. Też nie po drodze mi z PISem, ale ich Kindergeld, to żadna łaska. To norma normalna w cywilizowanej Europie. Żadne przekupstwo elektoratu. Widzę skutki tej operacji w mojej dzielnicy. Zadbane, dobrze ubrane, nieźle ostrzyżone, ze smartfonami - dzieci (brak wykluczenia), mniej pijaństwa (tak! tak!), zadbane uśmiechnięte matki...
Sama jestem "beneficjentką" Suchej. Nie strajkowałam (byłam wówczas gł. księgową w małym warsztacie szkolnym), i kiedy po 9 latach od zwolnienia się, dostałam ok. 3 tałzeny, o mało nie zdurniałam (*_*). Kupiłam drugi komp. z drukarką (dla dzieci), co by się rozwijały...
Pozdrawiam.
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-09 21:20:01, suma postów tego autora: 152

Moim zdanie mylisz się co ro intencji PIS Kolego Lej.

Moim zdanie mylisz się co ro intencji PIS Kolego Lej.

***To że PiS jest mi wstrętny nie zamyka moich oczu że oni jako jedyni odważyli się odejść od neoliberalnych dogmatów gospodarczych.***

Oni, oni zwolennicy PIS EDENU ... instrumentalnie rzucają te ochłapy z pańskiego stołu a także instrumentalnie traktują Kościół Katolicki a Kościół Instytucjonalny w Polsce nie zdaje sobie sprawy, że popierając bezkrytycznie PIS zaszkodzi sam sobie w przyszłości...

Myślę, że jako katolik zauroczony Teologią Wyzwolenia związaną z marksistowskim tłumaczeniem podstaw ekonomii obecnego Kapitalizmu uważam, że to, co pchnęłoby KK do przodu ten obecnie skostniały katolicyzm chrześcijański to potrzebne reformy.

Reformy proponujące pójście w stronę Teologii Wyzwolenia a odejście od obecnie baśniowego katolicyzmu królującego nam w RP .
Wśród szeregu reform byłoby także potrzebne odejście od skostniałego celibatu oraz zwiększenie uprawnień gmin katolickich - patrz. tzw. parafii.
Trzeba by zdjąć trochę z piedestału stan kapłański, który obecny Świat zaszargał grzechem pedofilii...
Ja sam po tej eksplozji grzechu w kościele instytucjonalnym zaczynam chodzić do Świątyni a nie na Mszę.
Zaczynam dostrzegać też, że w świątyniach zaczyna robić się pustawo...Siłą nas katolików w RP uważających, że KK wymaga reform nie zatrzymają w Świątyniach.

Pewnie kiedyś za te słowa, co napisałem spaliliby mnie na stosie.
Pewnie uznano by mnie za heretyka - może ja i heretyk, ale taki, dla którego jeszcze Papa Franciszek jest autorytetem.

Swoją lewicowość ostatnio coraz bardziej wiążę z tzw. kato lewicą.

autor: JJC, data nadania: 2019-06-09 22:40:30, suma postów tego autora: 1582

Nawet SLD...

nie jest przeciw 500 +

cytuję poniżej nasz Program

Co najważniejsze uważamy członkowie SLD jak i Centrala , że płace jak i emerytury w RP są obecnie za niskie....

cytat 1
***
Nasze zadania:
Głęboka korekta kapitalizmu – gospodarka służąca ludziom
***

cytat2
***
Powstrzymanie narastających nierówności społecznych
W ostatnich latach bogaci stają się bogatsi, a jednocześnie rośnie liczba osób
żyjących w ubóstwie. Mamy w Polsce zachodnioeuropejskie ceny i wschodnioeuropejskie zarobki. Poziom życia obywatelek i obywateli w Polsce odbiega od poziomu i jakości życia w państwach Zachodu. Polska nie nadąża
za najlepiej rozwiniętymi państwami. Dlatego domagamy się prowadzenia
przez państwo polityki pełnego zatrudnienia, podniesienia płacy minimalnej do 2.500 zł miesięcznie, a docelowo do poziomu 1.000 euro oraz podjęcia skutecznej walki z umowami śmieciowymi.

Od wielu lat postulujemy podniesienie progów dochodowych uprawniających do korzystania z pomocy społecznej. Domagamy się naprawy publicznego systemu pomocy dla najsłabszych
umożliwiającego społeczną integrację osób wykluczonych.
***
to są cytaty z oficjalnego dokumentu SLD
sami sprawdżcie

https://sld.org.pl/images/dokumenty/SLD_program_Przywrocimy_Normalnosc.pdf

autor: JJC, data nadania: 2019-06-09 22:49:39, suma postów tego autora: 1582

Errata - moim zdaniem mylisz się co do ...

moim zdaniem mylisz się co do intencji PIS Kolego Lej
***To że PiS jest mi wstrętny nie zamyka moich oczu że oni jako jedyni odważyli się odejść od neoliberalnych dogmatów gospodarczych.***

autor: JJC, data nadania: 2019-06-10 00:36:49, suma postów tego autora: 1582

Jankeskie badania dowodzą,

że wśród nauczycieli jest więcej pedofilów niż wśród księży.
Nie stoją na piedestałach od dawna, co najwyżej lądują im kubły na głowach. To cena "bezstresowego wychowania", przemęczenia, znerwicowania, niskich płac, porażającej ignorancji oraz nieuctwa, gł. wśród narybku nauczycielskiego. Ich "autorytet" burzy także bezmyślna złośliwość wobec uczniów, bo rodzicom nie podskoczą...
No tak, ale nauczyciele nie kryją "swoich" pedofilów, a wierchuszka kk jak najbardziej, zmieniając im "łowiska".

Z polskiego kościoła musi odejść przede wszystkim to całe chamstwo (nie mylić z polskimi chłopami!!!) poprzebierane za biskupów i kardynałów (vide Dziwisz, Głódź). To tylko im wydaje się, iż są autorytetami i stoją na cokołach (niejaki Jankowski).
Franek dla większości katolików przestaje być katolikiem, a obmierzłym "lewakiem" myjącym nogi muzułmanom.
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-10 14:07:30, suma postów tego autora: 152

@ Hyjdelka

Mogłabyś podać link do informacji o wynikach owych "jankeskich badań"?

autor: lewicowiec, data nadania: 2019-06-10 14:31:26, suma postów tego autora: 500

@JJC

Jestem marksistą a jedną z fundamentalnych zasad marksistowskich jest pokora wobec faktów.

Ja nie łudzę się co do intencji PiSu ale jest faktem że to oni pierwsi będąc u władzy zakwestionowali neoliberalny paradygmat.
Wszyscy inni bili czołem przed Friedmanem i udawali że nigdy o Keynesie nie słyszeli. I to w sytuacji kiedy wystarczyło przejechać za Odrę aby zobaczyć jak działa prosperująca gospodarka.

Nawet jeżeli robili to z wyrachowania to jednak poprawili los zwykłych ludzi. Dlatego ludzie przymykają oczy na inne ich świństwa i świństewka.

A jeżeli w oficjalnych dokumentach SLD znalazła się wreszcie troska o szarych ludzi to wypada pogratulować. Szkoda tylko że kiedy dwukrotnie byli u władzy to robili coś zupełnie innego.


autor: Lej, data nadania: 2019-06-10 14:40:10, suma postów tego autora: 319

Nie podam, lewicowcu, bo to wyczyytałam

w papierowej "Angorze". Ślubny skądś przywlókł, dziś wyczaiłam. Nr 20 z 19 V 2019, str. 12, "Kampania wyborcza..." itd. Red. Różycki tak rzekł w wywiadzie z Jażdżewskim. Chyba znajdziesz w sieci. O tych badaniach szłyszałam też w jakichś prawackich mediach, po tym filmie Sekielskich "Tylko nie mów nikomu"...
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-10 21:48:18, suma postów tego autora: 152

Po co ta bezinteresowna nienawiść do nauczycieli..?.

Pani H. na lewica.pl

***
Jankeskie badania dowodzą,
że wśród nauczycieli jest więcej pedofilów niż wśród księży.
Nie stoją na piedestałach od dawna, co najwyżej lądują im kubły na głowach. To cena "bezstresowego wychowania", przemęczenia, znerwicowania, niskich płac, porażającej ignorancji oraz nieuctwa, gł. wśród narybku nauczycielskiego.

Ich "autorytet" burzy także bezmyślna złośliwość wobec uczniów, bo rodzicom nie podskoczą...
No tak, ale nauczyciele nie kryją "swoich" pedofilów, a wierchuszka kk jak najbardziej, zmieniając im "łowiska".
***

To dzięki wychowaniu dzieci i mmłodzieży przez tych którym nie podskoczymy...

Także dzięki zwykłemu lenistwu części Rodziców którzy wychowanie dzieci zostawili ...samemu sobie czytaj słowa Rodzica.

Według Rodzica często moja córka, mój syn to niemożliwe...to nauczyciela wina...



cytat 1
***
Ich "autorytet" burzy także bezmyślna złośliwość wobec uczniów, bo rodzicom nie podskoczą...
***
Ja po 31 lat pracy jako nauczyciel o chamstwie i złośliwości niektórych Polaków wobec nauczycieli mogę napisać książkę.



cytat 2
***
porażającej ignorancji oraz nieuctwa, gł. wśród narybku nauczycielskiego.
***
Co wiesz i skąd o narybku nauczycielskim ...?
Twój post Hyjdla to paszkwil na nauczycieli...jak i często Twoje posty tu na lewica.pl.

autor: JJC, data nadania: 2019-06-11 03:17:31, suma postów tego autora: 1582

czy poniżej tekst ... nie został tu specjalnie umieszczony...?

Czy cytowany poniżej tekst ... nie został tu specjalnie umieszczony...?
Osoba pisząca ten komentarz wie, że jestem belfrem, więc na niego zareaguję.

***
Jankeskie badania dowodzą,
że wśród nauczycieli jest więcej pedofilów niż wśród księży.
Nie stoją na piedestałach od dawna, co najwyżej lądują im kubły na głowach.
...

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-10 14:07:30, suma postów tego autora: 25
***

autor: JJC, data nadania: 2019-06-11 03:50:47, suma postów tego autora: 1582

JJC bronisz czegoś

co gdyby było czyściutkie i bez winy obroniło by się samo bez Rejtanowskich gestów.Nauczyciele są tak samo podatni na lenistwo ,arogancję i nie zawsze obiektywne oceny jak każdy pracownik który uważa że za mało dostaje za pracę która wymaga zaangażowania w proces dość absorbujący czas i intelekt. Większość z nas musiała mieć z nauczycielami kontakt i każdy ma na pewno różne oceny tych których poznał. Nie wszyscy a właściwie to połowa powinna szukać sobie innej pracy bo to co robili to było odfajkowanie tematu i byle do ferii...Pół biedy gdy przynajmniej sami nie deprecjonowali swego tzw. autorytetu specyficznym sposobem bycia jako ówczesne "dziwolągi".Kilkadziesiąt lat później już trudno było o oficjalnie głoszony autorytet gdy nauczycielka nie różniła się bardzo"odważnym"strojem i makijażem od swoich nastoletnich uczennic a wychowawca w karceniu używał potocznych wulgaryzmów.
Poza tymi grzeszkami jest grzech główny : poziom nauczania powszechnego bardzo się obniżył pewnie dzięki "wszelkim reformom" które były korzystne raczej dla instytucji jaką jest szkoła a nie dla uczniów. W każdym przypadku reformowania widać że celem była sama zmiana , a dobry rezultat miał wynikać jedynie z definicji..co widać od 30 lat. Zadziwia mnie po co ciągle wpycha się do niższego i także tego średniego programu szkolnego ambitne nauki z dawniejszych szkół wyższych. Dajcie dobrą podstawę rozumienia tego co się czyta, słucha ogląda,poprawności wysławiania się i logicznego rozumowania ,wyciągania wniosków by młodzi nie wkuwali i zapominali po kartkówce ale wiedzieli że ta wiedza będzie przydatna.Do tego jest jednak przydatny wysoki poziom wiedzy,doświadczenia i zaangażowania osobistego NAUCZYCIELI których niestety nie jest aż tak wielu by przywrócić dobrą opinię o tej społeczności.
JJc zrobiłaś się bardzo nieodporny na różne przytyki nawet dość niewinne- rozumiem że walczysz o swoją Partię ..walcz ale nie pisz tak negatywnie o innych bo żadna z nich nie ma samych wad. Inna rzecz to wrażliwość społeczna,którą SLD już dość dawno zatraciła a teraz che wykazać ze nie jest gorsza od PIS chociaż związała się z Po co nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-11 11:30:52, suma postów tego autora: 1835

Wrzuć na luz, grafomanie...

Wystarczająco długo uczestniczyłam w edukacji moich 3 synów, by nie poczynić wielu obserwacji - od roku 1990 do do 2013, od przedszkola do liceum, nieprzerwanie. Najtragiczniej było w gimnazjach. Takiej menażerii i "intelektualnych gejzerów" nie da się zapomnieć. Ja akurat nie miałam większych problemów, a jeśli coś "przeskrobali"... nigdy, przenigdy nie wykłócałam się o nich (może to i źle?), bo szkoda mi było czasu i nerwów na użeranie się z "pajackami".
W domu mówiłam: "nie daj się złapać", "nie przejmuj się", "przyłóż się, by zaliczyć", "trója ci wystarczy", ale przede wszystkim: "szlifuj jęz. polski, angielski, niemiecki", i "czytaj, czytaj, czytaj..., pisz, pisz, pisz". Tu nie odpuszczałam. To dzisiaj procentuje.
Moi chłopcy rzadko szwendali się z kluczem na szyi. Moim kosztem? Może? Nie potrafię robić czegoś na pół gwizdka, stąd macierzyńskie, wychowawcze, bezpłatne, bezrobocia, a dzisiaj, gdyby nie pisiory, nie miałabym nawet tej śladowej emerytury, którą nazywam "Taszengeldem".
I jeszcze teraz chce mi się chodzić na różne kursy. Niektóre zaliczam od dechy do dechy, wiele porzucam po semestrze, bo "wykładowcy" to miernoty, trzepiące kasę po godzinach. Ja już nie muszę "zaliczać", młodzież niestety tak.
Pewnie popełniłam kilka błędów, mogło być lepiej, ale dopilnowałam i edukowałam, kiedy mieli pecha trafić na "pajacków".
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-11 12:32:18, suma postów tego autora: 152

huśtaj się

Hyjdelka na swej mowie nienawiści :)

autor: JJC, data nadania: 2019-06-11 22:40:01, suma postów tego autora: 1582

znam x takich samozwańczych belfrów jak Ty

Wybacz, ale o belferstwie nie znasz się tak jak ja - Ponad 30 lat doświadczeń w praktycznie różnorodnych typach szkół w RP : od żeńskich do męskich oraz od "0" do kształcenia dorosłych... U mnie od przed wojny w Rodzinie było n belfrów taki ... Klan belferski

***

I jeszcze teraz chce mi się chodzić na różne kursy. Niektóre zaliczam od dechy do dechy, wiele porzucam po semestrze, bo "wykładowcy" to miernoty, trzepiące kasę po godzinach. Ja już nie muszę "zaliczać", młodzież niestety tak.
Pewnie popełniłam kilka błędów, mogło być lepiej, ale dopilnowałam i edukowałam, kiedy mieli pecha trafić na "pajacków".

***

wice wersa "Pahyjdelka"... i co przerzucamy się :)... złośliwościami

o twej wielkości , wiedzy oraz umiejętnościach świadczą pewnie takie wpisy...

***kursy…Niektóre zaliczam od dechy do dechy, wiele porzucam po semestrze, bo "wykładowcy" to miernoty, trzepiące kasę po godzinach.***

Kursy to nie jest Edukacja to jej proteza.

autor: JJC, data nadania: 2019-06-11 23:07:55, suma postów tego autora: 1582

Gdzie ja napisałem, że belfrzy bambosz0

Gdzie ja napisałem, że belfrzy bambosz0
to anioły ?

To co robi Hyjdla oraz n Polaków to jest metoda na niszczenie szczątków autorytetu Belfra...

Zdarzają się geje belfrzy ... znałem takiego ale nie znałem oraz nie spotkałem w ciągu kilkudziesięciu moich lat pracy w RP przypadku nauczyciela pedofila... a trochę szkół zaliczyłem swoją obecnością.

autor: JJC, data nadania: 2019-06-11 23:22:18, suma postów tego autora: 1582

lata reform tzw. Edukacji w RP

to lata mające na niej jako wydatku budżetowym zaoszczędzić...

autor: JJC, data nadania: 2019-06-11 23:24:22, suma postów tego autora: 1582

nie rozumiesz bambosz0

Nie rozumiesz bambosz0

***
Inna rzecz to wrażliwość społeczna,którą SLD już dość dawno zatraciła a teraz che wykazać ze nie jest gorsza od PIS chociaż związała się z Po co nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-11 11:30:52, suma postów tego autora: 1617
***
Koalicja Europejska miała za zadanie obronić UNIĘ przed zalewem działaczy PIS Landu chcących ją "naprawić"...Takie zdanie też wypełniła w 100%.

autor: JJC, data nadania: 2019-06-11 23:32:14, suma postów tego autora: 1582

wrzuć na luz Pani sprzątająca na lewica.pl

Cytuję Hyjdelkę
***
Wrzuć na luz, grafomanie...
...

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-11 12:32:18, suma postów tego autora: 28
***

Czy aby taki wpis ma nie obrazić adresata...?

autor: JJC, data nadania: 2019-06-11 23:35:33, suma postów tego autora: 1582

nienawiść do potęgi n

Nienawiść do potęgi n


Cytat1
***
Z przygłupem Cygańskim, którego sami posunęliście z bloga???
***

Cytat2
Aby zobaczyć to na tle poglądów przedstawicielki ponoć lewicy...


***
Cenzura, czyszczenie już wklejonych postów, przekładanie wpisów jak w serniku. Kto się tak bawi? Przygłup czy dywersant? Wy chcecie budować LEWICĘ??? Z kim??? Z przygłupem Cygańskim, którego sami posunęliście z bloga???

Bywam na różnych prawackich portalach. Używam sobie szczególnie na niejakim Roli wRealu24, na Braunie, Korwinie, bełkoczącym "profesorze" J.R. Nowaku, i in... i nie zdarzyło się, by mnie ocenzurowano. Dlatego ich media KWITNĄ, a nasze ZDYCHAJĄ. Tu rządzą cygańskie, szumlewicze inne czarneckie, bo ciszewskie i chamale chyba nie...

Ten wpis zarchiwizuję (bo go nie wkleicie) i w ciągu miesiąca - dwóch będę was ośmieszać na prawackich forach. Będę wam robić "pijar": jak zdechnąć na własne życzenie. Niech chwasty kwitną, endemity zdychają - na własne życzenie. Prawactwo zatriumfuje na kolejne 30 lat, a wy będziecie hołubić Cygańskiego i cenzurować niewygodnych, promować swoje pisarstwo, debaty, wojaże, organizować pikiety na 20 osób, kiedy prawactwo stawia się w liczbie 20 - 200 tys.
.
autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-12 02:44:23, suma postów tego autora: 29
***

Mój komentarz.


Co dalej ?
Czy tą Panią traktować poważnie...?
Czy można obrażać i dowalać bez konsekwencji tu bliźniemu bez końca samotny przedstawiciel Katolickiej Lewicy na lewica.pl?
Co z mową nienawiści w RP?
Może niech ta Pani założy swój portal według jej mniemania prawdziwa lewica.pl ?

Ten post poddaję pod osąd Koleżanek i Kolegów z różnych opcji Lewicy w RP.

Mam też pytanie ... czy mam stąd odejść dla dobra Lewicy… ja głupek i stara...

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia
Homo sovieticus sierota po PRL - JJC
Jutro z rana idę odpoczywać na łóżko szpitalne...

Hyjdla dzięki za słowa ...ponoć czasami słowem można zabić :( wszak na początku było Słowo.

autor: JJC, data nadania: 2019-06-12 10:41:51, suma postów tego autora: 1582

Pozwolę sobie przepraszam...odnieść

Pozwolę sobie przepraszam...odnieść
Odnieść do twórczości Hyjdli vel Hyjdelki, która w ostatnim poście jak to mówią młodzi pozwoliła sobie "pojechać po bandzie".


To jest jej prorocza wizja Hyjdli vel Hyjdelki

*** cytat z nieistniejącego już posta

Prawactwo zatriumfuje na kolejne 30 lat, a wy będziecie hołubić Cygańskiego i cenzurować niewygodnych, promować swoje pisarstwo, debaty, wojaże, organizować pikiety na 20 osób, kiedy prawactwo stawia się w liczbie 20 - 200 tys.
***

Gdzie i kiedy prawactwo stawiło się w liczbie 200 tysięcy szowinistów czy pogrobowców faszyzmu...nawet w Europie ?

Nawet w Częstochowie samych Narodowców było mniej... Mówią dla porządku, że Narodowcy to jeszcze nie pogrobowcy... ale Ci skrajni są im bliscy.

Fakt PIS traktuje Narodowców jako cichego sojusznika a nawet toleruje skrajne wybryki Narodowców.

Ja z szacunku dla kości naszych dziadów i ojców których już ciut brak bo przeszli przez Bramę Piotrową na stronę Edenu...Ja mówię szowinistom i pogrobowcom faszyzmu w RP głośno nie.

Fakt mój Dziad należał do Endecji w II RP ale nie tej skrajnej i myślę, że wstydził się za nią bo był ideowym chrześcijaninem choć zaangażowanym katolikiem.
Poczytajcie sami jak chcecie i uważacie , że warto wiedzieć kto i jak bawi się niebezpiecznie w RP w politykę.




http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,24601251,narodowcy-na-jasnej-gorze-tolerancja-nie-jest-najwyzsza-wartoscia.html

https://slask.onet.pl/czestochowa-pielgrzymka-narodowcow-na-jasna-gore/r2twez9

https://oko.press/kreowanie-czlowieka-nowoczesnego-narodowcy-w-wojskowym-szyku-zdobyli-jasna-gore-zdjecia-film/

https://wiadomosci.wp.pl/narodowcy-nie-byli-szczerzy-z-przeorem-jasnej-gory-6365737206060673a


Mam przy okazji pytanie drobne dlaczego:

a) Kościół Instytucjonalny tworzy wydumaną opcję Gender i jej nie toleruje ?
b) Kościół Instytucjonalny toleruje skrajnych narodowców, szowinistów a nawet niektórzy kapłani puszczają do nich oko ?

Pytanie też mam co na taki KK w RP Papa Franciszek?

autor: JJC, data nadania: 2019-06-12 16:16:03, suma postów tego autora: 1582

upał dokucza? brak sukcesu?

jakby to były tylko chłopy dwa to jedynie zadziałało by takie szybkie po buzi albo "daj mordy"ale różnice nie tylko płci mogą mieć bezsensowne komplikacje . kiedyś dzieci stawiano do kąta i po godzinie musiały sobie podać ręce i na podwórko..a jak nie to jeszcze godzina..do skutku!

autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-12 20:18:28, suma postów tego autora: 1835

to hyjdla narozrabiała - mnie bambosz0 odpuść

Mam tym co wymyślają mi z nazwiska publicznie od głupków dziękować...:( a że nie jestem poetą czy pisarzem...nie każdy polityk musi nim być .
Dopiec żartem czy w polemice wygrać a nawet ośmieszyć czemu nie...ale to co Ta Pani tworzy to nie są żarty.

Uważasz że nienawiść szerzyć do bliźniego to powinno być kredo polityki w RP... Ja tylko się bronię chyba mi wolno...jest demokracja.


***
autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-12 20:18:28, suma postów tego autora: 1618
***

autor: JJC, data nadania: 2019-06-12 23:58:02, suma postów tego autora: 1582

JJC zadajesz pytania o kondycję KK

ale pisząc tu na Lewicy zadajesz pytanie Papie Franciszkowi . Myślę ze akurat Papierze i Hierarchowie KK nie czytają naszych "rozmówek" są to zresztą rozważania na tyle wirtualne zarówno w temacie jak i miejscu że niewielu z TU bywających ma ochotę na dyskusję. Dla większości są to tematy tak osobiste że wolą sobie zostawić margines na wiarę lub niewiarę.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-13 08:08:51, suma postów tego autora: 1835

200 tys. uczestników

(niektóre szacunki mówią o ćwierci miliona) - Marsz Niepodległości, 11.11.2018, Warszawa. Tutaj na krzywy ryj, w ostatniej chwili, podłączyły się rządowe d.upki, nie dając "faszystom" ani grosza.
20 tys. uczestników - Warszawa, 11 maja 2019 - marsz przeciw jankeskiej ustawie 447, nakazującej zwrot jankeskim Żydom tzw. mienia bez spadkowego, czyli zwrócenia mienia "potomkom" tych, którzy zmarli bezpotomnie (sic!!!).
447 to prawo plemienne, nie obowiązujące w żadnym cywilizowanym kraju, gdzie przestrzega się prawa wywodzącego się ze starożytnego Rzymu. Majątek obywatela zmarłego bezpotomnie, nie pozostawiającego testamentu, przechodzi na skarb państwa, którego był obywatelem (nieruchomości, ruchomości - grunty, domy, mieszkania z wyposażeniem, samochody, kosztowności, gotówka, ew. warsztaty, fabryczki i inne).
Zresztą w 1960 Polska zwróciła już jankeskim Żydom coś 40 mln dolarów, co było wówczas kwotą astronomiczną, tym bardziej dla zrujnowanego wojną kraju. Gomułka zrobił to chyba dla świętego spokoju. Trump, potomek Niemców, (przed "zjankesowaniem" - Drumpf) podpisując tę kuriozalną ustawę (wiele wskazuje, że uchwaloną przez Kongres bez zachowania odpowiednich procedur), wysługuje się żydowskiemu, wpływowemu lobby. Natomiast "poloki" niech będą szczęśliwe, by móc dopłacać do ich grabieżczych wojen i płacić za zainstalowania w ich bandustanie jankeskich żołdaków.

Tyle..., i tak nie pójdzie, bo portal żyje Marksem, a nie codziennością. Prym wiodą tu pajace, a nie normalsi wycofujący się stąd coraz liczniej.
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-13 15:13:59, suma postów tego autora: 152

Ooo... poszło!

Ciekawe, czy redakcja wklei ponownie mój post, z którym polemizuje Pajacyk?
Dodam jeszcze, że kwota roszczeń ("uroszczeń" jak mawiają prawacy) wynosiła początkowo 65 MLD $, potem urosła do 300 MLD $ (jeden BILION złotych - równowartość trzech rocznych budżetów Polski).
To może nie być kwota ostateczna, bo znamy precedens szwajcarski (tak zwane "martwe" konta, coś 40 mln $), gdzie Szwajcarzy szantażowani przez Jankesów blokadą na swoim i podległych terenach wszystkich możliwych finansowych i gospodarczych operacji, wymusili ostatecznie kwotę o wiele, wiele wyższą.
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-14 13:53:43, suma postów tego autora: 152

Masz rację Hyjdla

co i raz tu zaglądam bo szukam lewicy tej rozważnej ale też ideowej z przewagą przedsiębiorczej. Wykruszyło się już wiele osób a szkoda bo jeszcze chyba nie pora na omszałość i stetryczenie..Dobrze że wróciłaś przynajmniej jakieś ożywienie.
Dla mnie Lewica pl
to probierz ważności zdarzeń po " garowaniu" ( jak w starej piekarni) i szkoda byłoby wielka gdyby jej zabrakło.

autor: bambosz0, data nadania: 2019-06-15 08:49:29, suma postów tego autora: 1835

i co poszło ?

normalsi, prawdziwi...to tylko subiektywne oceny zaczarowanych prawdziwą lewicą...

Nie wycofuję się jednak z zaglądania tu i czasem skomentowania...

Marks jest i będzie wiecznie aktualny. Fakt te trzy hasła poniższe należałoby ... zaaktualizować tzn. jak je obecnie rozumieć.

Wolność, równość, braterstwo (fr. liberté, égalité, fraternité) – właściwie "Wolność, równość, braterstwo albo śmierć" (fr. Liberté, égalité, fraternité, ou la mort) - hasło sformułowane 30 czerwca 1793.

***
Tyle..., i tak nie pójdzie, bo portal żyje Marksem, a nie codziennością. Prym wiodą tu pajace, a nie normalsi wycofujący się stąd coraz liczniej.
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-13 15:13:59, suma postów tego autora: 32***

Tyle i aż tyle...
Pahyjdelka... :)

autor: JJC, data nadania: 2019-06-15 10:13:34, suma postów tego autora: 1582

Teraz doczytałam:

jałmużna...
... PIS stosując propagandę sukcesu i jałmużnę z pańskiego stołu dla ubogich w RP uzyskał ich nieuprawnione poparcie .

autor: JJC, data nadania: 2019-06-09 00:53:55, suma postów tego autora: 1396

Jajcusiu, proponuję "trzynastkę"(ok. 880 zł netto) przelać na jakieś hospicjum. Fotkę przelewu (przekazu) zamieścić na swoim fejzbuku. Wtedy będziesz wiarygodny. Teraz jesteś żebrakiem u stołu Pisowskiego...
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-19 12:23:30, suma postów tego autora: 152

nie komentuję na razie postów Hyjdelki

Nie komentuję na razie postów Hyjdelki
bo Hejterów nie żywię a tzw. żmijek na swoim łonie nie hoduję .

Hyjdelka vel Hyjdla wyciągam jednak rękę do zgody i sugeruję byśmy zwracali się do siebie Koleżanko czy Kolego po lewicowemu...

lub jeśli to nie przejdzie przez gardło czy rękę na klawiaturze przez nasze niki.

Na lewicy wrogów nie ma ... chyba, żeś TY prawak w ukryciu.


Poprawa czy ocieplenie stosunków politycznych jest zawsze możliwe, ale tu trzeba pokory, mądrości i miłości bliźniego.

autor: JJC, data nadania: 2019-06-20 22:03:30, suma postów tego autora: 1582

Dodaj komentarz