Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Biedroń chce zjednoczyć polską lewicę

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Taktycznie i medialnie - dobre zagranie

Byleby to ubrać w sensowną strategię i konsekwencję. A także, zastanowić się, co można ugrać, jak można pozyskać głosy ?
Primo - jak dotrzeć do tych, którzy nie głosują, a są poza duopolem PiS-Koalicja Eur., a także nie trzymają się Kukiza czy Konfederacji ?
Secundo - pomyśleć o kilku samorządowcach sensownych z różnych regionów, bo głosy z wielkich miast i okolic Słupska mogą nie wystarczyć na 8%, a przy frekwencji ponad 60 % (w tym roku może być największa mobilizacja od '89) mogą nie starczyć nawet na 5%.
Trzeba być pesymisto-realistą przy minionych eurowyborach.
Tertio, gdy wielu będzie się kłócić o miejsca na listach wyborczych, to zamiast budować hierarchie, kto powinien być gdzie, proponuję rzut kostką. Choć i tak zapewne kasa będzie grała główną rolę - tj. kasa poszczególnych kandydatów - i przesuwała niektórych w górę.
Finito, kończę, gdyż mam co innego do roboty, ale ciekawą informację żeście dziś sprezentowali.
Arrivederci

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-06-10 15:17:35, suma postów tego autora: 1020

(*_*) Ło, matkoboskolewicowo, chroń lud polski od takich lewicowców... .

to nawet kabaret nie jest, tragifarsa - czasem ŚMISZNA.
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-10 18:31:11, suma postów tego autora: 42

"zaprosić"

Jak rozumiem, zaprosić do startu z list Wiosny. Niestety, SLD zamierza trwać w sojuszu z PO, więc to chyba jedyne sensowne rozwiązanie, bo z pozostałymi ugrupowaniami nie ma sensu startować w koalicji. Kluczowa kwestia to na jakich warunkach ci pozostali mieliby startować - czy znowu Biedroń domagałby się prawie miliona złotych i wykluczyłby wystawienie Zandberga?

autor: Mandark, data nadania: 2019-06-11 02:08:09, suma postów tego autora: 713

skąd ta poniższa wiedza?

jestem w SLD i takiej jak poniżej wiedzy mi brak...

***"zaprosić"
Jak rozumiem, zaprosić do startu z list Wiosny. Niestety, SLD zamierza trwać w sojuszu z PO,
...

autor: JJC, data nadania: 2019-06-12 00:22:53, suma postów tego autora: 1396

@JJC

Czarzasty kilka dni temu mówił, że takie jest stanowisko rady krajowej Sojuszu. Wiem, że będziecie mieć referendum, ale alternatywą w nim będzie start samodzielny, więc wątpię, żeby członkowie partii się na to zdecydowali. Natomiast nie będzie możliwości wyboru koalicji lewicowej.

autor: Mandark, data nadania: 2019-06-12 10:07:27, suma postów tego autora: 713

Czy Biedroń zjednoczy lewicę?

Nie..., ake zostawmy se margines nawalania...
Zjednoczy, ten Biedroń tę lewicę jak mu Czarzasty i Tusku nie fikną. A fikną, ho takie są prawa natury...
Ten, tego, owego...
.

autor: Hyjdelka, data nadania: 2019-06-18 05:31:14, suma postów tego autora: 42

Dodaj komentarz