Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Tymoteusz Kochan: Spłoniemy w imię zysku

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Odnośnie Amazonii

Pożary w Amazonii byłyby niemal niemożliwością, gdyby nie to, że odbywają się tam nielegalne wycinki, a następnie palenie mniej użytecznych pozostałości drzew. W następstwie wylesienia, wzrastają powierzchnie trawiaste, zmienia się klimat na suchszy, pojawiają się większe odstępy w opadach deszczu. Tym samym podpalenia stają się bardziej problematyczne i nawet drzewa w wilgotnym lesie równikowym (wprawdzie bardziej na obrzeżach) zaczynają płonąć

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-09-10 19:33:28, suma postów tego autora: 1112

Pan to wie, ja też to wiem i większość lewicy

że egoizm jest podstawą egzystencji coraz liczniejszych posiadaczy ponad przeciętnych dóbr. Pytanie zasadnicze : co z tą resztą? Tą która mówi i jej nie słychać, gdy krzyczy to się brutalnie ucisza ale jak już ją usłyszą jeszcze wolną to "odsądza od posiadania rozumu " no i ciąg dalszy ,to coraz mniej dla tej większości bo ilość dóbr jest ciągle taka sama ale podział coraz mniej dla takich jak my korzystny.
Jak to zmienić gdy nie mamy wpływu na decyzje tych egoistów? To trudna decyzja bo rewolucje mają tendencje do wybierania szumowin na przywódców co kończy się niechcianymi zmianami i destrukcją państwa a pokojowa droga ma zbyt rozciągniętą w czasie sanację i wszelkie pozytywne idee giną w urzędniczej papierologii która ma podskórną niechęć do jakichkolwiek zmian.
Nasz sławny Bolek W. gdy już mu władza z prawie całą solidarną świtą wpadła w ręce to marzył głośno o rządzeniu 'dekretami" co byłoby prostym rozwiązaniem gdyby nie ta już niechciana tak bardzo Demokracja.Takim dekretem trzeba by zrównać wartość nabywczą czegokolwiek do jednej jednostki na osobę w jakimś niezmiennym okresie by powstrzymać tę obłędną chęć wydawania pieniędzy na "coś" byle mieć to co ma ktoś, choć nie ma to akurat żadnego racjonalnego uzasadnienia. Gdy już moc nabywcza będzie zredukowana do przedmiotów naprawdę potrzebnych, to i produkcja byle czego nie będzie opłacalna.
No i już przeciwko temu słyszę kontr argumenty bo brak miejsc pracy, brak postępu technicznego, leków i ....cały arsenał takich pocisków. ale i na to może wszystko co dla ludzkości, jego sytości ,zdrowia i kultury za darmo ale pracując dla innych,własnej satysfakcji i radości tworzenia..jednym słowem UTOPIA...

autor: bambosz0, data nadania: 2019-09-11 03:41:10, suma postów tego autora: 1667

egoizm

Niestety, ale widząc bogactwo bogatych, ubodzy na ogół pragną ich naśladować i w drodze do bogactwa bardziej przedsiębiorczo-przestępcze jednostki robią wszystko (np. podpalają lasy, wyrzucają śmieci gdzie popadnie), żeby jak najszybciej dojść do bogactwa. Takie są kręte drogi drobnego biznesu i nowobogackich, by doszlusować do poziomu wielkiego biznesu (który oficjalnie ma politykę środowiskową, ale na boku i gdzieś daleko np. w Afryce robi co chce, bo jest niekontrolowany).

Najbardziej odpowiedzialną ekologicznie warstwą społeczeństwa jest natomiast inteligencja (akademicy, naukowcy, nauczyciele, znaczna część specjalistów i urzędników) - to oni zajmują się np. badaniami naukowymi nad przyrodą, edukacją środowiskową i prawem ochrony środowiska - i to spośród nich rekrutują się głównie ekolodzy i obrońcy przyrody.

Choć zdarza się, że i znudzone dzieciaki z bardzo bogatych rodzin próbują coś dla ochrony środowiska zrobić - tyle że w ich wypadku często to bywa czasowym celebryctwem i sposobem na sławę

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2019-09-11 09:50:19, suma postów tego autora: 1112

Dodaj komentarz