Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Adrian Zandberg: Kontrexposé

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

czy dotrze to także do całej opozycji?

mam wątpliwości bo ta "reszta" Parlamentarna ma zbyt rozbudowane powiązania z biznesem korporacyjnym i Katolickimi oligarchami by nie storpedowali każdej ustawy próbującej odciąć ich od "matecznika".Oni nie potrzebują Państwa nowoczesnego i sprawiedliwego ale spokojnej ,sytej stagnacji o którą przecież walczyli "przemycanymi funduszami" i rękami oszukanych "solidarnościowców z pomocą ich zwolenników zawiedzionych zbyt długim czekaniem na lepsze czasy ,które miał im zapewnić mityczny "zachodni ,wolny,świat dobrobytu dla wszystkich"

autor: bambosz0, data nadania: 2019-11-20 09:26:42, suma postów tego autora: 1835

Co na to lewica?

Czy to wystąpienie i tekst staną się impulsem do dyskusji na lewicy? Czy zostaną przyjęte jako kanon do działania w obecnej kadencji parlamentu? Czy też podzielą los wielu innych, dobrze odebranych i chwalonych wystąpień, a życie partyjne, jeśli istnieje, potoczy się utrwalonym przez lata torem niemocy. Oby jednak był to zdrowy impuls.

autor: qaduc, data nadania: 2019-11-20 13:41:48, suma postów tego autora: 296

Przemówienie Adriana Zandberga rewelacyjne i od dawna wyczekiwane. Ale na razie pozostanie bez ...

...skutków praktycznych, bo Lewica ma za mało szabel w Sejmie, by z przedstawionych postulatów cokolwiek zrealizować.
Piszę celowo " cokolwiek", bo całość przekracza możliwości finansowe naszego państwa.

autor: tarak, data nadania: 2019-11-20 19:45:09, suma postów tego autora: 3227

może to perły rzucane przed...

ale przynajmniej poruszył te zadowolone z nic nierobienia figurki-pacynki.
Wizja nowego podejścia do wspólnego PAŃSTWA będzie może nowym impulsem dla młodych którzy mają dosyć walki wszystkich ze wszystkimi i żałosnymi rezultatami chwilowej wygranej.
To Oni przejmą to co Im zostawią dzisiaj wybrani więc może ten program zaakceptują jako rozwojowy i realny ?

autor: bambosz0, data nadania: 2019-11-20 23:53:17, suma postów tego autora: 1835

Dobre to wystąpienie... w Sejmie RP

Dobre to wystąpienie... w Sejmie RP
Kolegi Adriana Zandberga z Partii Razem...

Wreszcie mogę jako członek SLD w imieniu innych członków SLD powiedzieć...

jako SLD jesteśmy w Sejmie RP razem z Razem.


Rozmawialiśmy pozytywnie o tym wystąpieniu na zebraniu struktury Koła SLD we wtorek 19.11.2019 w Gdańsku

autor: JJC, data nadania: 2019-11-21 01:33:15, suma postów tego autora: 1582

.

1.
"Przemówienie Adriana Zandberga rewelacyjne"

"perły rzucane przed'

"Dobre to wystąpienie"

---
żal mi was. co to komuna zrobiła z ludzi.

2.
"Rozmawialiśmy pozytywnie o tym wystąpieniu na zebraniu struktury Koła SLD we wtorek 19.11.2019 w Gdańsku" (JJC 2019-11-21 01:33:15).

No i co? Podobało się? Jakie wrażenia? Wnioski? Wal śmiało.

autor: motyl, data nadania: 2019-11-21 11:27:13, suma postów tego autora: 2165

Zdobyć wiarygodność.

Krytyk i eunuch z jednej są parafii,
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi.
(Boy)
To w sumie niezłe wystąpienie. Byłoby jeszcze lepsze, gdyby autor wielkodusznie zrezygnował z taniej krytyki, przesadnych wizji i uszczypliwych uwag personalnych. Byłoby chyba lepiej pochwalić Premiera za parę rzeczy, które udało się tamtemu rządowi zrobić, a jest tego całkiem sporo, a przy okazji zapytać o kilka kwestii których zabrakło w tym expose.
Ja wprawdzie nie śledziłem całego wystąpienia Morawieckiego w TV, ale z tego co słyszałem to odczuwam pewien niedosyt. Jest tekst (bardzo długi), nie wiem czy znajdę czas i porównam z expose Tuska w 2011.
Dobrze, że Lewica ustami Zandberga deklaruje rzetelne uczestnictwo w procesie legislacyjnym, chce tworzyć własne, projekty ustaw (mam nadzieję, że będą dostępne publicznie). Pokazanie, że Lewica ma fachowe zaplecze i jest zdolna do tworzenia dobrego prawa powinno korzystnie wpłynąć na poparcie społeczne.
Lewica ma chyba teraz szanse awansować na drugą siłę na scenie politycznej, bo PO kompromituje się nadal i po abdykacji Tuska nie ma raczej szans na utrzymanie notowań.

autor: Adrem63, data nadania: 2019-11-21 12:10:13, suma postów tego autora: 2307

Dodaj komentarz