Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Pandemia koronawirusa na świecie - stan obecny (08.10.2020)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

I znowu to samo

Tak w Polsce jak i USA MsM strasza wzostem zakazen
No i co z tego wynika?
Dla mnie osobiscie absolutnie NIC
Dla mnie jedynym wyznacznikiem jest ile zmarlo, a i ta liczba jest niedokladna, zawyzona
Ludzie umnieraja z powodu Kung Flu Virusa jak i z innych powodow bedac zarazonymi tym virusem
Ale wszyscy wrzucani sa do jednego worka

*a zmarły niemal 63 osoby na milion.*

autor: Rebel2, data nadania: 2020-06-26 02:17:07, suma postów tego autora: 3910

@Rebel2

Ten wirus sam w sobie nie zabija. On powoduje komplikacje w istniejących schorzeniach, czasem wywołuje zapalenie płuc,czasem nadmierną odpowiedź systemu immunologicznego, nadmierną krzepliwość krwi. Czasem potworne osłabienie.

I to właśnie te czynniki tworzą śmiertelne zagrożenie. One sprawiają że choroba z którą można by sobie jeszcze pożyć wiele lat, pokonuje człowieka i prowadzi do śmierci. Ale to wirus jest tu "katalizatorem" i dlatego słusznie jemu przypisuje się sprawstwo.

W moim przypadku, człowieka właściwie bez większych schorzeń, było to osłabienie jakiego nigdy w swoim całkiem długim życiu nie doświadczyłem a do tego rozwijający się ogólny stan zapalny. Po eksperymentalnym zastosowaniu leku przeciwmalarycznego nastąpiło przełamanie i zacząłem wracać do jako takiego stanu. Obecnie odczuwam jedynie zmniejszoną wydajność płuc.

Sprawa z tym wirusem jest bardziej skomplikowana niż by się mogło wydawać.

Jest on bardzo zaraźliwy ale większość zarażonych nie rozwija poważniejszych objawów, wielu nie ma ich wcale.
Czy to jednak znaczy że nic im nie jest? Jeszcze nie wiadomo. Wyniki sekcji osób zmarłych wykazują spore uszkodzenia w płucach. Być może osoby bezobjawowe także mają jakieś uszkodzenia. To będziemy wiedzieć za jakiś czas.

Groźny jest także inny efekt. Ludzie bezobjawowi albo z objawami mało dokuczliwymi nabierają przekonania że ta choroba jest niegroźna i mogą przez lekkomyślność przynieść śmierć innym, zwłaszcza starszym lub schorowanym, także swoim bliskim.

Sytuację komplikuje jeszcze zróżnicowana podatność. Niektóre wyniki sugerują że palacze są odporniejsi na zarażenie a ludzie z grupą krwi A bardziej zagrożeni komplikacjami.
Na uwagę zasługuje także stosunkowo mała śmiertelność wśród Słowian.
Czy rzeczywiście jesteśmy odporniejsi czy mamy do czynienia z czarami nad statystyką nie jest jeszcze jasne.

Co do "straszenia wzrostem zakażeń" to całkiem dobrze tłumaczył to przedstawiciel Instytutu Roberta Kocha. Im większa liczba jednocześnie zarażonych tym większa liczba przypadków komplikacji występujących w tym samym okresie. Co za tym idzie, tym większa musi być pojemność systemu intensywnej opieki medycznej. Jeżeli ilość poważnych przypadków wzrośnie powyżej tej wydolności to ludzie, których można by uratować umierają.

Obserwowaliśmy to we Włoszech i Hiszpanii ale także w UK i w USA zwłaszcza w stanie Nowy York (codzienne konferencje gubernatora Andrewa Cuomo to bardzo dobra lekcja).
A na drugim biegunie w Niemczech, gdzie chociaż podstawowy system OZ się załamał to jednak szpitale zachowały wydolność. Efektem jest stosunkowo niska śmiertelność.

Dlatego tak ważne jest owo "spłaszczanie krzywej". I nie ma co się oszukiwać, prędzej czy później z wirusem zetknie się każdy, jednak jeżeli rozłoży się to w czasie to szanse na ratunek będą większe. To jest gra na czas. A w tym czasie wiedza medyczna wzrasta, może nawet wkrótce pojawi się lekarstwo. Ostatnio doniesiono że tanie leki sterydowe zmniejszają śmiertelność poważnych przypadków o ok 30%. To już jest sukces.

autor: Lej, data nadania: 2020-06-26 22:17:24, suma postów tego autora: 315

Lej

Czutalem o twoich przejsciach
Uwazam jednak ze kazdy z nas ponosi 50% odpowiedzialnosci za zarazenie sie, dlatego staram sie unikac takich okazji i w miejscach gzie jest wiecej ludzi zawsz nosze maske

I jeszcze raz- uwazam ze ilisc wzrost ilosci zarazonych przy spadku ilosci zgonow jest dobrym sygnalem

*Po eksperymentalnym zastosowaniu leku przeciwmalarycznego nastąpiło przełamanie i zacząłem wracać do jako takiego stanu.*

Domyslam sie ze chodzi tu o Hydroxychloroquine
Wiedz ze gdybys mieszkal w USA wyjechalbys ze szpitala "nogami do przodu"

Od 2016 roku Media Gownego Scieku i Dumbopraci neguja WSZYSTKO co Trump powie czy zaproponuje.
Tak wiec kiedy Trump na samym poczatku pandemi powiedzial ze Francja ma sukcesy z Hydroxychloroquine (oczywiscie z pewnymi wyjatkami) Media i Dem natychmiast zdyskwalifikowali ten lek
Okazalo sie ze lek ten nie leczy a wrecz zabija ludzi.
Kiedy okazalo sie ze w gabinetach lekarskich lekarze na wlasna reke w porozumieniu z pacjentami przepisuja go pacjentom i odnosza sukcesy lek wycofano z Aptek
Czekano az wielkie korporacje wynajda nowy lek
A w miedzyczasie ludzie zdychali jak muchy

Jezeli chodzi o twoja fascynacje Quomo to wiedz ze 55% zmarlych w NY to ludzie z domow opieki
Quomo wydal dekret ze powracajacy ze spitali mimo ze byli nosicielami virusa OBOWIAZKOWO wracali do domow opieki mimo ze domy opieki alarmowaly ze nie sa przygotowana opiekowac sie takimi pacjentami
Jenoczesnie Szpital Polowy na 3,000 pacjentow i statek medyczy na 1,00 pacjentow (specjalnie sprowadzony do NY) staly puste

A te codzienne konferencje Quomo byly poprostu przeciwwaga do codziennych konferencji Trumpa i jego zespolu do walki z pandemia


autor: Rebel2, data nadania: 2020-06-28 18:26:39, suma postów tego autora: 3910

@

Nazywanie sytuacji "pandemią", w której choroba pociąga za sobą zgony 0,007% ludzi, to żart.

autor: lemski, data nadania: 2020-07-15 00:29:32, suma postów tego autora: 368

@lemski

U ludzi z poważnym przebiegiem choroby, którzy jednak przeżyli, - a takich jest większość - wirus pozostawia spore szkody w organiźmie.
To już wiemy a niektórzy - jak na przykład ja - nawet doświadczamy.

Nieznane są jeszcze szkody jakie ewentualnie wyrządza ludziom o łagodnym albo nawet bezobjawowym przebiegu. To będziemy wiedzieć za jakiś czas.

Kierowanie się zatem tylko wskaźnikiem śmiertelności jest bardzo krótkowzroczne.

autor: Lej, data nadania: 2020-07-17 11:35:43, suma postów tego autora: 315

PANIKA!!!

"KoronaWirus w Merketach"

Żywym karpiom z beczki - wkłada się maseczki
A śledzie solone - są wcześniej szczepione.
Noszą dziś fartuchy - w sklepie karaluchy.
Ludzie dla ochrony; zaś kombinezony.

Biedaków, co troska marketu nie zbawi -
- to do Nieba pójdą; proboszcz mszę odprawi.
Kościół się wzbogaci - przecież sami wiecie!
Proboszcz szmal przytuli - za mszę w Internecie.

abangel (lipiec 2020)

autor: abangel666, data nadania: 2020-07-26 04:01:53, suma postów tego autora: 408

Ciekawa dyskusja.

Lej podaje swoje doświadczenia, dzięki za to, nie każdy jest skłonny podzielić się swoimi osobistymi problemami. Ta wiedza dodaje coś do tego co już wiem.
Dobrze rozumiem te argumenty żeby nie lekceważyć koronawirusa. Mam także powody osobiste, wiek i choroby istotne w przypadku zarażenia tym wirusem.
Utrzymuję dystans, w przypadkach koniecznych noszę maseczkę, zakupy robi mi córka i syn. Sporo czytałem na ten temat.
Od lat walczę także ze stanami zapalnymi u siebie i obserwuję, że te dolegliwości (choroby) coraz częściej prześladują ludzi na świecie.
Mam zaufanie do medycyny, bo mam dobre po temu powody, mimo to nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ta ostatnia pandemia jest jakby sztucznie, celowo rozdmuchana, a cel tego działania to już temat na inną dyskusję.
Jeśli się pomyśli, że epidemia grypy w Polsce w sezonie 2017 i 2018
wykazała 3,8 mln zakażonych to trudno nie oprzeć się porównaniom. Śmiertelność była wprawdzie znikoma, ale czy rzeczywiście, czy nie polega to na statystyczno zaleceniowym hokus pokus?
Do tego wiadomość że na grypę umiera w Polsce 100 razy więcej ludzi niż wynika to z oficjalnych danych.
https://www.medexpress.pl/na-grype-umiera-w-polsce-100-razy-wiecej-ludzi-niz-to-wynika-z-oficjalnych-danych/77710
Do tego informacja:
Co rok na świecie umiera ok 4mln ludzi na zwykłe zapalenie płuc i to nie tylko starszych schorowanych.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zapalenie_płuc#Wirusowe_zapalenie_płuc
W tej sytuacji chyba trudno nie zacząć myśleć sceptycznie o tej całej pandemii i skutkami które wywołuje i jeszcze wywoła w życiu ludzi i w państwach dotkniętych tym zjawiskiem.
https://wiadomosci.onet.pl/opinie/koronawirus-lekarstwo-gorsze-od-choroby-opinia/pvegc65autor: Adrem63, data nadania: 2020-08-06 08:57:09, suma postów tego autora: 2307

@ Adrem63

Oczywiście, można odnieść wrażenie że reakcja na nowego wirusa była nieco paniczna.

Jednak warto pamiętać co ją wywołało: gwałtowny wzrost zakażeń i towarzysząca mu śmiertelność we Włoszech. Dopiero kiedy włoskie szpitale zapchały się a wojsko musiało pomagać w wywożeniu zwłok, w innych europejskich krajach wprowadzono kwarantannę.

Wtedy nikt nie wiedział prawie nic o nowym patogenie. Było wiadomo że zaraża i zabija a sytuacja we Włoszech była tragiczna. Tymczasem lekarstwa ani szczepionki nie było. Kwarantanna miała dać czas i go dała. Można się spierać czy była adekwatna do zagrożenia, ale ocena taka możliwa jest teraz, na początku nie.

Porównanie do grypy ma pewną wadę.
Grypa rozwija się swobodnie a COVID obecnie w warunkach silnych restrykcji profilaktycznych jak kwarantanna, dystans i maski, dotyczących całych społeczeństw.
W takich nierównych warunkach wnioskowanie jest obarczone wielką niepewnością. Co by było gdyby, nie wiadomo.

Zwróć uwagę że we Włoszech grypa także co roku zbiera swoje żniwo i jakoś dają sobie radę a jednak nowy wirus ich załamał.

Ponadto kraje, w których władze oficjalnie używały "grypowego" argumentu, po pewnym czasie także wprowadziły restrykcje tyle że kilkadziesiąt tysięcy zmarłych później.

-------------
Często podnoszony jest argument odnoszący się do liczb zmarłych na inne choroby.
Ale zazwyczaj liczby zmarłych podawane są globalnie a gros tych śmierci jest w krajach niedorozwiniętych cywilizacyjnie i społecznie. Tymczasem COVID w krajach rozwiniętych, gdzie chorzy mają dostęp do leczenia, zabił około ćwierć miliona ludzi.

W podlinkowanym przez Ciebie artykule napisano:

"Szacuje się, że wprowadzenie odpowiednich działań profilaktycznych na skalę globalną pozwoliłoby zmniejszyć umieralność wśród dzieci o 400 000, a powszechna dostępność odpowiedniego leczenia umożliwiłaby zmniejszenie liczby zgonów dzieci o kolejne 600 000"

Jeżeli zatem wysoka śmiertelność "zwykłego" zapalenia płuc wynika z zaniechań a śmiertelność COVIDowa jest jaka jest pomimo restrykcyjnych działań,to znowu porównanie jest problematyczne.

Tak czy owak, pełny bilans będziemy znać za jakiś czas i wtedy będziemy mogli się bardziej "kompetentnie" spierać.autor: Lej, data nadania: 2020-08-09 08:37:19, suma postów tego autora: 315

Lej, data nadania: 2020-08-09 08:37:19

Twoje argumenty w większości są OK,
używałem je także w dyskusjach z przeciwnikami restrykcji itp., ale nie ze wszystkim się zgadzam.
Po pierwsze zapalenie płuc owszem, w wielu krajach można przez lepszą opiekę zdrowotną obniżyć ilość zgonów, ale w sumie to i tak zostanie ok 3mln zgonów rok w rok.
Jednak w nie tak znów zacofanej Polsce wypada akurat dość dużo zgonów rocznie (np. 2014 – 43/100tys mieszkańców) to jest niecałe 10 zgonów na 100tys mieszk. Uwzględniając już 12 m-cy to jest cztery razy mniej od zapalenia płuc z którym świat walczy już od wielu lat. Jak długo żyję nie słyszałem takiego rozgłosu, a nawet histerii chociaż zapalenie płuc jest bardziej dotkliwą chorobą, bo atakuje nie tylko osoby starsze, ale głównie dzieci.
https://www.politykazdrowotna.com/24872,liczba-zgonow-z-powodu-zapalenia-pluc-w-ue-polska-na-czarnej-liscie

Argument do grypy, że rozwija się swobodnie nie bardzo się zgadza, bo szczepionka na grypę jest i to nawet co roku modyfokowana. Mimo to grypa jest groźna zwłaszcza dla osób starszych z poważnymi chorobami. Dlatego mój lekarz zaleca mi bardzo stanowczo coroczne szczepienie.
Liczba zgonów ewidencyjna dla grypy może być zaniżona, bo prawdopodobnie lekarze nie wpisuje przyczynę śmierci grypa tylko bezpośrednią przyczynę. Dlaczego teraz jest inaczej, wpisuje się Covid19 i że zmarły miał choroby towarzyszące.

W Niemczech w miesiącach najbardziej obfitujących w zakażenia i zgony ich główny urząd epidemiologiczny podawał, że miesięczna liczba zgonów w tym roku nie odbiega od liczby zgonów w latach ubiegłych.

Podsumowując, nie wyobrażam sobie sytuacji długoletniego stanu restrykcji, jeśli nie uda się spreparować odp szczepionki. Jak taka sytuacja wpłynie na stan psychiczny ludzi. Jak to wpłynie na gospodarkę. Będzie wieloletnia recesja z jej znanymi skutkami ? Wolę nie uruchamiać swojej wyobraźni.

autor: Adrem63, data nadania: 2020-08-10 20:04:54, suma postów tego autora: 2307

Ad Lej

Na podstawie jakiego testu stwierdzono, ze zachorowałes
na "Covid 19" ?

autor: irak, data nadania: 2020-08-22 12:29:42, suma postów tego autora: 451

@irak


"Na podstawie jakiego testu stwierdzono, ze zachorowałes
na "Covid 19" ?"


Najpierw umierałem w domu na coś grypopodobnego ale o wiele gorszego. Zmuszony przez swojego szefa ledwo dowlokłem się jak zombie do szpitala.

Do szpitala przyjęto mnie na podstawie wywiadu i objawów: gorączka, stan półświadomości, halucynacje, omamy węchowe i smakowe, kompletny brak sił. Kilka godzin po przyjęciu zrobiono mi tomografię płuc. Respirator nie był potrzebny, ale saturacja krwi spadała więc otrzymywałem tlen do nosa.

Diagnozę postawili lekarze na podstawie charakterystycznych objawów. Ponieważ już w styczniu w klinice na północy miasta hospitalizowano pierwszego chorego o takich objawach a następnie liczba zakażonych stopniowo się zwiększała to lekarze mieli już jakie takie doświadczenie i byli w stanie chorobę diagnozować.

Wymaz z nosa wykonano mi już po zdiagnozowaniu i przyjęciu na oddział zakaźny ale nie pytaj jaki to był test ani kiedy dokładnie został wykonany gdyż początkowo byłem w malignie i po prostu nie bardzo kojarzyłem. Wykonano mi również testy węchowe i smakowe.
Ponadto codziennie pobierano mi sporo krwi do badań, zarówno do oceny stanu zapalnego jak i w celach naukowych. To wiem bo podpisywałem zgodę na takie wykorzystanie mojego materiału biologicznego.

Krew pobierano mi codziennie przez cały kilkunastodniowy okres pobytu w szpitalu. Po kilku dniach zaczęliśmy otrzymywać codziennie zastrzyki przeciw trombozie, jak tylko lekarze zorientowali się że ów wirus zwiększa skłonność krwi do zakrzepów.

Po kilku dniach bez znaczącej poprawy lekarka przyniosła w foliowej torebce iPhona i zrobiła mi telekonferencję z jakimś profesorem. Ten powiedział że jeszcze nie wiadomo jak leczyć to zakażenie ale jeżeli się zgodzę to wypróbują na mnie jakiś specyfik. Zgodziłem się bo miałem już dosyć, obstawili mnie aparaturą, podłączyli kable i wlali w żyły jakiś specyfik. O ile wiem, był to środek przeciwmalaryczny na bazie chlorochiny.

Szersze badania wykazały podobno później że jej stosowanie w tej chorobie podnosi ryzyko zgonu, ale u mnie akurat działanie było pozytywne. Od tamtego dnia temperatura już nie przekraczała 38 stopni a ja powoli wracałem do siebie. Pozostały mi jednak spłycony oddech i silny kaszel, który uniemożliwiał mi wykonywanie ćwiczeń oddechowych.

Po około dziesięciu dniach ponownie wzięto mi wymaz z nosa, następny po jeszcze kilku dniach. U mojego sąsiada wynik był negatywny, u mnie nadal pozytywny. Po siedemnastu dniach pobytu w szpitalu przewieziono mnie do izolatorium, gdzie przebywałem jeszcze dwadzieścia kilka dni z zapaleniem oskrzeli.

A zatem, o tym że byłem chory na tego wirusa nie dowiedziałem się tylko z jakiegoś testu. Ja tego doświadczyłem na własnej skórze,naprawdę byłem chory i rozwinęły się u mnie charakterystyczne objawy. I nawet teraz, po ponad trzech miesiącach od zwolnienia i podobno negatywnego wyniku testu z początku maja, nadal odczuwam skutki choroby.

autor: Lej, data nadania: 2020-08-23 00:36:21, suma postów tego autora: 315

Ad Lej


Wspolczuje i zycze wiele zdrowia.

Niemniej jednak na Twoim miejscu poprosilbym o przekazanie dokumentacji ze szpitala na Twoje rece.
Dla dobra Twojego i dobra nauki.

Czy cierpiales wczesniej na inne choroby (otylosc, klopoty z sercem, miazdzyca/ wysoki poziom cholesterolu,
cukrzyca, itd ), inne wspolistniejace ?

Jestes mlodziencem, czy mężem w sile wieku?

Niestety takie objawy, które opisujesz, sa charakterystyczne nie tylko dla rzekomego "Covid2", a lekarze spotykaja sie z nimi od dziesiatek lat.

Czy lekarze explicite postawili Ci diagnozę : COVID 19 ?
Czy explicite stwierdzili : winien jest virus SARS CoV 2 ?


Czy obserwowali wirus pod mikroskopem elektronowym?

Prawdopodobnie wykonywali tylko test PCR - powszechnie obecnie stosowany (który de facto NIE SLUZY do celow diagnostycznych i daje 80% falszywie dodatnich wynikow).

(a juz nawiasem mowiac, notabene, nie bardzo rozumiem dlaczego w zwiazku z nieadekwatnoscia testu PCR portal rzekomo "lewicowy" publikuje te niekonczace sie listy "zachorowan"- czyli
de facto JEDYNIE dodatnich wynikow nierzetelnego testu PCR,
wykazujac lekcewazenie dla uczciwej nauki)

Zycze Ci zdrowia i naturalnej odpornosci!
Z lewej strony serca sle pozdrowienia, bys mogl liczyc zawsze na prawosc lekarzy

Test regulators must publish evidence for this ‘novel Coronavirus’ (‘SARS-CoV-2’) showing viral
purification and visualization in order to underpin the gold standard for the respective RT-PCR and
antibody tests.
If the ‘novel Coronavirus’ is proven to exist, regulators must then publish evidence showing how this
‘novel Coronavirus’ fulfils Koch’s postulates before it can be assumed that it causes the ‘new’ disease
recently termed ‘Covid-19’.
“There is no gold standard for COVID-19 since this specific virus has never been properly
purified and visualized. Thus, the accuracies of the tests are unknown. The development of
these test kits is contrary to the FDA’s guidance document.”
Reliable analytical data is critical for the correct determination of the real presence or absence
of COVID-19 infection.” (Ogenstad et al 2020 pp3-4)

autor: irak, data nadania: 2020-08-23 21:35:12, suma postów tego autora: 451

@irak

Cóż,

- lekarze twierdzili że to jest ten koronawirus, a trochę ich się przewinęło.

- trafiłem na oddział utworzony właśnie dla pacjentów z Covidem,

- wykonywano mi testy biorąc wymaz z nosa,

- wykonano mi testy węchowe i smakowe,

- pobierano mi sporo krwi do badań naukowych, podpisywałem na to zgodę i piśmie było napisane coś o badaniach nad tym wirusem. Czy badali pod mikroskopem elektronowym to nie wiem ale ponieważ była to klinika uniwersytecka to nie mogę tego wykluczyć.

- profesor, który ze mną rozmawiał, mówił że jeżeli się zgodzę to podadzą mi eksperymentalnie lek, który nie został oficjalnie dopuszczony do leczenia Covida,

- prosto ze szpitala przewieziono mnie specjalną karetką do izolatorium urządzonego w jednym z monachijskich hoteli, włąsnie dla chorych z Covidem. Otrzymałem pokój z telewizorem, dostęp do internetu i wyżywienie (marne, co prawda), kto ponosił tego koszty nie mam pojęcia, może RGU,

- zostałem zgłoszony jako zarażony Covidem do monachijskiego wydziału zdrowia (RGU), który wielokrotnie się ze mną kontaktował telefonicznie monitorując mój stan, zarówno podczas pobytu w szpitalu jak i podczas pobytu w koronahotelu,


Oczywiście, nie można wykluczyć ze padłem ofiara jakiejś mistyfikacji. Pytanie tylko, po co. Jestem szarym człowiekiem, robotnikiem w fabryce, po jakiego grzyba mieliby odgrywać przede mną takie teatrum?

A do tego jestem człowiekiem już niemłodym, dosyć doświadczonym i wiem że to, na co chorowałem to było coś nowego. I widzę podobieństwa występujące w relacjach innych"ozdrowieńców" do moich własnych przeżyć.

Dla mnie ten wirus nie jest "rzekomy".

autor: Lej, data nadania: 2020-08-26 20:41:28, suma postów tego autora: 315

seniores no quieren morir

w marcu myślałem poważnie, że los (zwany też bogiem przez niektórych) odmłodzi poważnie społeczeństwa poprzez redukcję warstwy seniorów (tak sugerowały media relacjonując wypadki z niektórych krajów eur., USA czy potem Ameryki Łac.). Teraz się jednak okazuje, że ciągle zostajemy z tymi samymi problemami:
- nadal będziemy ogrywani przez ludzi 65 plus
- nadal będzie hamowany postęp obyczajowo-kulturalny
- nadal to oni będą wygrywać wybory i uzyskiwać od polityków kokosy
- problem tzw. służby zdrowia staje/ stanie się jeszcze poważniejszy niż był
Nie żebym sił i nadziei upatrywał w młodych i tylko w młodych, piękny wiek, ale i tzw. antypolityczność, wobec czego pozostaje polegać na ludziach 30-,40-,50-letnich.

Ale i ich jest zbyt mało. Nadzieja częściowa mogłaby być w Ukraińcach, których by tu zatrzymać, dać im obywatelstwo i prawa wyborcze

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-08-31 22:18:22, suma postów tego autora: 1690

clima para personas mayores

>w marcu myślałem poważnie, że los (zwany też bogiem przez niektórych) odmłodzi poważnie społeczeństwa poprzez redukcję warstwy seniorów Teraz się jednak okazuje, że ciągle zostajemy z tymi samymi problemami:<
Widać los uznał, że odmłodzenie społeczeństwa lepiej zostawić samemu społeczeństwu, które zostało przez los odpowiednio do tego wyposażone. Metoda jest tradycyjna, nie postępowa, ale skuteczna.

> nadal będziemy ogrywani przez ludzi 65 plus<
*Ogrywani* zwykle bywają gorsi gracze, to nie kojarzy się dobrze dla sił postępu.

> nadal będzie hamowany postęp obyczajowo-kulturalny<
To dobrze czy źle ?
*Nie jest ważne jak szybko postępujesz, ważne jest, czy poruszasz się w dobrym kierunku.*

>nadal to oni będą wygrywać wybory i uzyskiwać od polityków kokosy<
*Zaprawdę godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne,*

>problem tzw. służby zdrowia staje/ stanie się jeszcze poważniejszy niż był<
Problem służby zdrowia był i jest poważny, a co będzie pokaże los i ludzie.

>Nie żebym sił i nadziei upatrywał w młodych i tylko w młodych, piękny wiek, ale i tzw. antypolityczność, wobec czego pozostaje polegać na ludziach 30-,40-,50-letnich.<
Problem demograficzny nie rozwiąże się przez jakichś innych. Najlepiej polegać na sobie póki co.
Póki nie przyjdzie andropauza. Czas leci szybko, a 65+ tylko myk i będzie już ta uprzywilejowana warstwa. A potem to już z górki.
:)

autor: Adrem63, data nadania: 2020-09-01 16:17:01, suma postów tego autora: 2307

Raport niem MSW. Testy PCR

Nadal nie rozumiem, dlaczego w zwiazku z nieadekwatnoscia testu PCR portal rzekomo "lewicowy" publikuje te niekonczace sie listy "zachorowan"- czyli
de facto JEDYNIE dodatnich wynikow nierzetelnego testu PCR,
wykazujac lekcewazenie dla uczciwej nauki.

Ad Lej
Koronawirusy są znane od 60 lat. Jesli mamy mówic o "pandemii" ,
potrzebne jest podejscie stricte naukowe, uczciwe badania statystyczne, spelnienie postulatów Kocha, stosowanie rzetelnych testów, itd

Aby stwierdzic, ze jest to wirus SARS COv 2 potrzebny jest rzetelny test. Stosowane testy PCR
w 80% daja falszywie pozytywne wyniki.


Raport niemieckiego MSW: falszywa pandemia
https://ichbinanderermeinung.de/Dokument93.pdf

Otwarcie śledztwa w sprawie oszustwa "pandemii"
ACU &#8211; AUSSERPARLAMENTARISCHER CORONA UNTERSUCHUNGSAUSSCHUSS
https://acu2020.org/

autor: irak, data nadania: 2020-09-07 21:01:55, suma postów tego autora: 451

@ irak

Niektórych drażnią nawet suche statystyki, bez żadnego komentarza czy wniosków. Nie przypuszczałem, że dane statystyczne mogą być lewicowe i nielewicowe.

Kolega irak używa bardzo fachowej terminologii. Widocznie jest lekarzem i specjalizował się w epidemiologii itp.

autor: V.C., data nadania: 2020-09-07 23:47:18, suma postów tego autora: 1120

"Lewica" powinna miec szacunek dla naukii nie kopiowac bezmyslnie z MSM i Big Pharma
"statystyk" nie starajac sie dociec, co kryje sie pod pojęciami "zarazenia sars cov 2" czy smierci "z powodu covid".Ad Lej

Apart from the fact that it is downright absurd to take the PCR test itself as part of the gold standard to evaluate the PCR test, there are no distinctive specific symptoms for COVID-19, as even people such as Thomas Löscher, former head of the Department of Infection and Tropical Medicine at the
University of Munich and member of the Federal Association of German Internists, conceded to us .


Inny doktor z Monachium dociskany przez dziennikarzy sledczych
nie chcial odpowiedziec, czy wyizolowal "nowego wirusa"

Georg Bornkamm (virologist and professor emeritus at the Helmholtz-Zentrum Munich) &#8212; could answer the following question
If the particles that are claimed to be to be SARS-CoV-2 have not been purified, how do you want to be sure that the RNA gene sequences of these particles belong to a specific new virus?


Führende Corona Forscher geben zu, dass sie keinen wissenschaftlichen Beweis für die Existenz eines Virus haben

http://diamanten-magazin.com/wordpress/2020/07/04/fuehrende-corona-forscher-geben-zu-dass-sie-keinen-wissenschaftlichen-beweis-fuer-die-existenz-eines-virus-haben/

autor: irak, data nadania: 2020-09-08 20:28:41, suma postów tego autora: 451

Primum non nocere

Niesamowite tekściory i ten w Diamanten Magazin i ten KM4 Analyse des Krisenmanagements.
Bo i sytuacja z powodu pandemii stała się niesamowita.
Zresztą protesty i sceptyczne opinie były dość wyraźne już od początku ujawnienia zdarzenia w Wuhan na początku roku.
Zastosowane lekarstwo jest bardziej szkodliwe niż sama choroba Covid 19 twierdzono.
Dzisiaj protesty i głosy przeciwników restrykcji również ze strony części naukowców medycyny się nasilają i coraz bardziej widać, że rządy zastosowały się do zaleceń WHO dość bezkrytycznie, albo nawet w stanie paniki.

Sceptyczni naukowcy podkreślają, że nie dokonano analiz zgodnie z 4 podstawowymi postulatami epidemiologicznymi Roberta Kocha. Przede wszystkim nie wyizolowano, a zatem nie zidentyfikowano, wirusa choroby Covid 19. Zresztą sama choroba także ma (jak twierdzą niektórzy lekarze) różne objawy, a nawet przebiega często (najczęściej ?) bezobjawowo. Nie wiem czy można wyprodukować skuteczne testy bez identyfikacji wirusa.
To świadczy, że podjęto działania na bez właściwego rozpoznania.

Z drugiej strony jednak wiadomo, że wyizolowanie wirusa nie jest sprawą łatwą i jak można przeczytać w tekście wyizolowanie wirusa Odry trwało ok 10 lat. Czy można przez wiele lat prowadzić badania żeby spełnić postulaty Roberta Kocha nie wymagając od społeczeństwa zachowania zasad przeciwepidemicznych ?

Kto może przewidzieć jak będzie zachowywał się nieznany wirus ? Co będzie w przypadku masowych zachorowań na ostre zapalenie płuc ?
Dzisiaj wiadomo trochę więcej o tej chorobie i coraz więcej jest krytyków działań podjetych przez rządy większości krajów.
Przede wszystkim rzuca się w oczy stosunkowo niewielka liczba hospitalizowanych w stosunku do zakażonych ok 10% w Polsce (chociaż liczba zakażonych może być badzo przesadzona w związku z zauważoną wadliwością testów.

Ocena skutków wprowadzenia restrykcji epidemicznych jest także trudna chociaż już widać, ze skutki ekonomiczne będą ogromne, a medyczne trudniejsze do oszacowania, ale także widoczne.

autor: Adrem63, data nadania: 2020-09-11 08:50:03, suma postów tego autora: 2307

@ adrem

Przecież wirusa SARS-CoV-2 wyizolowano w kilku krajach już w marcu i kwietniu tego roku.

autor: V.C., data nadania: 2020-09-11 10:27:10, suma postów tego autora: 1120

V.C.

>Przecież wirusa SARS-CoV-2 wyizolowano w kilku krajach już w marcu i kwietniu tego roku<
Jeśli to prawda to znaczy, że autorzy tego tekstu w Diamanten Magazin został w tym miejscu nierzetelnie napisany. Datowany jest na 4lipca 2020. Tym samym znaczy to że jeden z 4 postulatów podstawowych Roberta Kocha jest spełniony ?

autor: Adrem63, data nadania: 2020-09-11 11:25:28, suma postów tego autora: 2307

A tymczasem w Ameryce

O ile Wam probuja wmowic ze juz nie ma w Polsce Kung Flu virusa, o tyle w USA media glownego scieku wyja, ze pandemia na calym swiecie juz sie skonczyla z wyjatkiem USA

A wszystko to wina nieudolnego Trumpa

autor: Rebel2, data nadania: 2020-09-12 03:47:28, suma postów tego autora: 3910

V.C.

Przeczytałem ten tekst z Diamanten Magazin jeszcze raz i doszedłem do wniosku, że autorzy zdecydowanie podkreślają różnicę pomiędzy wyizolowaniem wirusa, a wyizolowaniem i oczyszczeniem go z jakichś obcych cząstek, które zniekształcają obraz.
To oczyszczenie jest także zawarte w jednym z postulatów R.Kocha. Samo wyizolowanie wirusa czyli uzyskanie go z komórki do badań in vitro podobno nie wystarcza do poczynienia dalszych pewnych kroków (testy, szczepionki).
Nie interesowałem się dotąd badaniem wirusów i przyjąłem (podobnie jak prawdopodobnie większość czytających doniesienia prasowe), że słowo *wyizolowano* załatwia sprawę.
Ale jednak postawiłem znak zapytania.

autor: Adrem63, data nadania: 2020-09-13 08:36:39, suma postów tego autora: 2307

VC, Podaj, proszę linki do artykułów naukowych


"Przecież wirusa SARS-CoV-2 wyizolowano w kilku krajach już w marcu i kwietniu tego roku.

autor: V.C., "


Szanowny V.C., będę ogromnie wdzięczny za podanie linków do artykułów NAUKOWYCH (a nie doniesien agancyjnych),
opisujacych metody i wyniki izolacji "SARS-CoV-2".

Będę równiez wdzieczny za podanie linku do sekwencji materialu genetycznego "SARS-CoV-2" (a nie ncov-2019 zsekwencjonowanego w Wuhan, choc i w tym przypadku pojawia sie wiele znakow zapytania).

autor: irak, data nadania: 2020-09-13 09:58:19, suma postów tego autora: 451

@ irak

Przykro mi, ale nie jestem naukowcem, zwłaszcza w dziedzinie w dziedzinie medycyny. Nie prenumeruję też czołowych medycznych periodyków. W tej materii ufam specjalistom, a nie domorosłym negacjonistom, którzy przeczytali coś w necie (lub alt-necie) i uważają, że to może zastąpić wiedzę zdobywaną mozolnie przez lata studiów i praktyki lekarskiej.

Rozumiem, że globalny spisek objął też wszystkie doniesienia agencyjne, którym nie można teraz ufać?

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1459607,koronawirus-naukowcy-z-toronto.html

autor: V.C., data nadania: 2020-09-18 11:29:19, suma postów tego autora: 1120

Proszę sie odniesc do raportu K4 niemieckiego MSW


To zrodlo bardziej miarodajne niz gazetaprawna.pl


NIe przytaczalismy zdania "domorosłych negacjonistów",
tylko wybitnych naukowców, wirusologów, epidemiologów europejskich
oraz wyniki tajnego sledztwa (raportu) niemieckiego MSW, tez
opartego na badanieach stricte naukowych.

Skoro twierdzil Pan, ze wirus zostal wyizolowany w wielu krajach, prosze albo podac referencje lub napisac sprostowanie.

Jesli Pan nie zna się kompletnie, po co Pan w ogóle sie wypowiada i publikuje artykuly na ten temat ?

Nadal czekam na artykul w kwestii izolacji SARS Cv 2 albo sprostowanie.

Gazeta Prawda nie jest zadnym miarodajnym zrodlem, jesli chodzi o wirusolgię.
Prosze nie siac paniki i nie publikowac danych liczbowych,
jesli nie ma Pan pojecia do czego sie one konkretnie odnoszą.


Inaczej będziemy musieli Pana traktowac jako plaskoziemca
publikujacego informacje z dziedziny, o której nie ma bladego pojęcia.

autor: irak, data nadania: 2020-09-18 13:54:18, suma postów tego autora: 451

@ irak

Nie znam języka niemieckiego. Czy to już ostatecznie mnie kompromituje, Herr Doktor?

PS Dlaczego piszesz w liczbie mnogiej?

autor: V.C., data nadania: 2020-09-18 18:00:03, suma postów tego autora: 1120

"lewica" - Płaskoziemcy CV Covidianie ... ?

Publikuje Pan niestety rozne dane, m. in o izolacji
wirusa w roznych krajach, i nadal, uporczywie nie podaje Pan referencji.
Prosze wyszukac teksty w jezyku angielskim.

Jest mnóstwo odnosników w roznych jezykach, chocby na stronie lekarzy niemieckich,
acu.org, którzy pamietajac czasy II wojny swiatowej, uwazaja, ze tym razem trzeba okazac odwage cywilna i sprzeciwic sie
kryminalnej mafii -
obecnie pod przybraniem Big Pharmy
(zawsze scisle zwiazanej z przemyslem zbrojeniowym).

Podobny do K4 - Raport Oficerów Rezerwy na temat rzekomej pandemii znajdzie Pan w jezyku francuskim, setki artykułow poprzednio wymienionych przeze mnie lekarzy i uczonych,


Wyszukal Pan w google artykul o polskim wkladzie

Tymczasem ...

Over 105,000 viral genomic sequences of hCoV-19 shared with unprecedented speed via GISAID
Since the start of the COVID-19 outbreak and the identification of the pandemic virus, laboratories around the world are generating viral genome sequence data with unprecedented speed,

Sequence data are essential to design and evaluate diagnostic tests, to track and trace the ongoing outbreak, and to identify potential intervention options.

We are performing daily screens of individual genes from the SARS-CoV-2 genomes from GISAID to keep track of variants that may be positively or negatively selected.

(...)

Szanowny Panie VC, onnect the dots, please.

Zabawne sa nie tylko Pana wynurzenia o plaskoziemcach, ale i o wiruso -"negacjonistach" ;
prosze łaskawie obejrzec dzis plakaty na demonstracji w Izraelu pt
Stop false pandemia!

z udzialem wybitnych izraelskich wirusologów ;)

autor: irak, data nadania: 2020-09-18 20:27:57, suma postów tego autora: 451

Lewica VC WCH Ostatni CovidianieSzkoda czasu na taka "lewicę". Mozdzki skupione wyłacznie na seksualnych niuansach;
na de facto popieraniu wojen;
pogarda dla NAUKI i FAKTÓW, zycia i zdrowia ludzi.

https://www.youtube.com/watch?v=N2kl04JxncE&feature=emb_title


Wiedeń - Demonstracja lekarzy przez Izbą Lekarską

przeciw zakłamaniu PLAN- demii covid-19. Medycy solidaryzowali się również z Dr. Eifler i Dr. Rösch, którzy zostali
zwolnieni z pracy za podanie do wiadomości publicznej fakty naukowe i dane statystyczn (!) Lekarze wezwali Izbę Lekarską do opamiętania się i powrotu do nauki, a nie służby zbrdoniczym koncernom farmaceutycznym.


w Austrii Prof. Raphael Bonelli analizuje publicznie poczynania rządu i wypowiedzi ministrów, nie zostawiając na nich suchej nitki. W Szwajcarii również jest mocna opozycja. W Niemczech także wiele autorytetów naukowych walczy o prawdę, którą domaga się już piętnastu noblistów.

Adieu, grupo, żartobliwie zwana "lewicą" . Kompromitujesz się kolejny, n-ty raz.
Bój to jest chyba Twój juz ostatni.

ADIÓS , compa&#241;eros

autor: irak, data nadania: 2020-09-19 11:20:09, suma postów tego autora: 451

@ Adrem63

"Kto może przewidzieć jak będzie zachowywał się nieznany wirus ?"

Zwracam uwagę, ze restrykcje w Europie wprowadzono dopiero po katastrofalnym wybuchu epidemii we Włoszech.

Gwałtowny przyrost ciężkich przypadków przekraczający możliwości włoskich szpitali i wynikająca stąd śmiertelność, były faktem. Patogen był nowy, metody leczenia nieznane a trupy realne.

Władze mogły zareagować jak Niemcy lub Polska albo starać się przeczekać jak UK czy USA. Która strategia była lepsza?

Czy lockdown był przesadny? Nie wiadomo, bilans będziemy znać za jakiś czas, a i tak przecież ocena jest subiektywna.
To kwestia tego jak się wycenia ludzkie życie, zwłaszcza cudze. Ktoś kto sam nie stracił zdrowia, albo kogoś bliskiego, inaczej patrzy niż ten, którego nieszczęście dopadło.


Na ocenę wpływa również pewien paradoks: im bardziej skuteczna jest prewencja tym bardziej wdaje się zbędna.autor: Lej, data nadania: 2020-09-20 11:05:15, suma postów tego autora: 315

@ irak

W tym tekście masz swoje upragnione linki do artykułów naukowych o wyizolowaniu wirusa:

https://antyweb.pl/foliarze-pandemia-glupoty-czyli-prawdziwa-historii-o-falszu/?fbclid=IwAR3j6tRNMbfSHWR09Wq9E4Y--7hEX2ZocEyNMRvsOmRVUtZj9XWm0KL6s0Y

autor: V.C., data nadania: 2020-09-20 12:57:15, suma postów tego autora: 1120

Dodaj komentarz