Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Paweł Jaworski: Bunt kobiet to początek końca PiS

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

a katastrofa demograficzna ?

Co ciekawe do słynnej Polski złożonej z 15 mln obywateli dążą obecnie politycy PiS i Konfederacji obrzydzający dość skutecznie społeczeństwu przyjęcie uchodźców czy emigrantów z Afryki, Bliskiego Wschodu czy powiedzmy również z jakichś części Azji i Ameryki Łac. Także system półrocznych pozwoleń na pracę Ukraińców i Białorusinów nie zachęca tych ludzi do osiedlania się i niwelowania upadku międzynarodowego znaczenia Polski w świecie (bo taki będzie skutek niekorzystnej demografii przy braku np. dobrej pozycji w technologii).

Odnośnie Ukrainy, to żal mi tego kraju w ogóle, że nie wyrobił w sobie chęci do przezwyciężenia upadku, w którym się znajduje. Choć z powodu szerokiej szarej strefy poziom ekonomiczny Ukrainy jest wyższy w rzeczywistości niż pokazują to międzynarodowe rankingi. Szcze nie wmerła Ukraina, ni wolja, ni sława ...

Odnośnie zaś wzrostu poziomu oceanów, to przestrzelili naukowcy - on jest tak minimalny, że prawie w ogóle nie następuje. Zamiast wzrostu poziomu mórz o 60 metrów, będzie wzrost o góra 6 matrów, a może 60 cm ... ?

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-11-10 11:56:41, suma postów tego autora: 1623

Pisze pan Rysz ( słusznie):"Odnośnie Ukrainy, to żal mi tego kraju w ogóle,"

No, to doceńmy determinację PRLu i gen. Jaruzelskiego w szczególności, że wprowadzajac stan wojenny nie dopuścił do takiego zamętu , jaki stał się udziałem Ukraińców, których przywódca Janukowicz w decydującym momencie w dziejach swego państwa, dał nogę do Rosji!

autor: tarak, data nadania: 2020-11-12 20:26:39, suma postów tego autora: 3070

"naukowcy" tr 10 nov.

btw. jak dla mnie jest niezwykle interesujące namaszczenie jakim w dzisiejszym (tj. gdzieś od pozytywizmu) świecie cieszą się przedstawiciele nauk przyrodniczych wszystkie ich hm jakby tu rzec może więc wprost zatem ich urojenia to jak im się coś tam wydaje bądź co na jedno wychodzi jak tam wynika z tych ich badań przyjmowane jest za wielką mądrość. ci naukowcy bardzo bardzo często zmieniają zdanie ba nierzadko wręcz twierdzą coś zupełnie odwrotnego niż wcześniej ale nawet nie to jest w tym najbardziej żenujące takim czymś jest niedostrzeganie przez nich w tym sprzeczności. przy tym wszystkim chodzą w aureoli mędrców nierzadko uważają się za uprawnionych do wypowiadania się także na tematy niezwiązane z ich naukami oczywiście do wypowiadania się autoratytawnego no ba jakże oni wielcy uczeni z jakiejś tam biologii czy innej chemii mogliby się na czymkolwiek nie znać. znam zresztą osobiście takich typów. przykład chemik oczywiście mocno utytułowany w tej chwili zdaje się prof dr hab itd. a wypowiada się między innymi na tematy historyczne oczywiście jak wyżej i w tej dziedzinie uważając siebie za mądrzejszego od innych. zdaje się w buncie mas jose ortegi jest też coś na ich temat czyli ich uczonej głupoty.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-13 16:08:06, suma postów tego autora: 2154

antyklerykalizm czyli socjalizm dla głupich

przy (szerokiej) okazji. antyklerykalizm to socjalizm dla głupich. tak że moi drodzy idźcie tą drogą. polacy bowiem na ogół są idiotami (sorry adrem63). i w tym wasza (tj. lewicy) szansa. do pewnego stopnia pokazały to owe "protesty" sprzed dwóch tygodni (do "pewnego", bo pomijam tu ich oczywistą sterowalność, jak zresztą w każdym takim przypadku). aha, nie jest to oczywiście jedyna postać rzeczonego socjalizmu dla głupich.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-17 11:57:56, suma postów tego autora: 2154

@ motyl

Ze swoimi, ewidentnie już prawicowymi poglądami, co jeszcze tutaj robisz? Będziesz teraz bronił zdemoralizowanego do cna kleru przez krytyką lewicy? Nawet Terlikowski go krytykuje.

autor: V.C., data nadania: 2020-11-17 12:41:53, suma postów tego autora: 1090

"zdemoralizowanego do cna kleru"

nie, kler nie jest zdemoralizowany do cna, jest zdemoralizowany tak, jak całe to społeczeństwo, bo i dlaczego miałoby być inaczej, zeń się wywodzi i jego część stanowi, natomiast fraza "zdemoralizowany kler" pośrednio wskazuje na wyższy owej demoralizacji poziom niż w innych grupach, niż w reszcie społeczeństwa, a nic takiego nie występuje.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-17 14:20:09, suma postów tego autora: 2154

"ewidentnie prawicowymi poglądami" vc 17 list.

w tym tzn. w tej ewolucji niemały udział was samych. kropka nad "i" oczywiście nie jedyna ale by sięgnąć tylko do ostatnich dni to ataki na kościoły. NIE RZUCIM CHRYSTE ŚWIĄTYŃ TWYCH. polska jest katolicka. a europa chrześcijańska. czy się to komukolwiek podoba, czy nie. nikt nie będzie nam pluł w twarz. a zwłaszcza byle kto.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-17 17:21:15, suma postów tego autora: 2154

@ motyl

"Chrystego" to chyba jeszcze tutaj nie było. Przecierasz nieznane dotąd ślady niczym jakiś konkwistador. Albo (re)konkwistador. Szukasz marranów do wypędzenia? Ktoś w Polsce realnie atakuje budynki kościołów? Wstąp do Straży Narodowej. Albo do gabinetu psychiatry...

autor: V.C., data nadania: 2020-11-17 19:59:36, suma postów tego autora: 1090

straż narodowa vc 17 list.

straż narodowa lepszą nazwą byłaby guarda cattolica choć w przypadku polski to oczywiście synonimy.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-17 20:43:20, suma postów tego autora: 2154

guarda cattolica guarda nazionale

rzecz (także) w tym że kościół właściwie żadnej takiej obrony nie chce. ale nie dlatego że obroni się sam. lecz dlatego że albo nie widzi zagrożenia (ze strony demoliberalizmu i pochodnych mu patologii) albo nań przystaje dostosowując się do świata. albo jeszcze coś innego. sam mianowicie dąży do swej zagłady. w przypadku polski dochodzić też może typowy dla polaków oportunizm i tchórzostwo (polski kościół jest częścią tego społeczeństwa).

autor: motyl, data nadania: 2020-11-19 17:31:21, suma postów tego autora: 2154

Czy jest jeszcze cokolwiek "wzniosłego "

czego "nowi prawie wyuczeni" nie są w stanie opluć?.Nadmiernie obdarowani " nieokiełznaną żądzą wolności" niekontrolowanej przez tych którzy pozwolili na niewychowawczą samowolkę ulicznych edukatorów zbierać będą powoli żniwo "bezchołowia".
dziękuje totalnym opozycjonistom za chamskie okrzyki w publicznych spacerach", za seks prawie publiczny,za rozsiewanie wirusów nie tylko cowida i za wywalanie ciężko przez Polaków zarobionych pieniędzy na afirmację skrajnego egoizmu i rozwalania państwa w każdy możliwy sposób bez opamiętania ku radości samozwańczych i tych wybranych przywódców .
+++ # ogólopolskie ochocze podcinanie gałęzi" na której także WY siedzicie.... POWODZENIA

autor: bambosz0, data nadania: 2020-11-21 14:37:12, suma postów tego autora: 1835

bambosz

seks publiczny, Pani gdzieżeś to widziała ?

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-11-26 10:24:11, suma postów tego autora: 1623

na zbiegu Grzybowska -J.P.II-Twarda...

dwie żony?? czy dwóch mężów? ..potraktowały/li parking jak pokój..

autor: bambosz0, data nadania: 2020-11-27 12:33:31, suma postów tego autora: 1835

Dodaj komentarz