Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Lewica protestuje przeciwko represjom wobec uczniów i studentów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

dobrze, że protestują, tylko gdzie banery ?

Kiedy nie masz baneru, to jakby ciebie nie było. Dochodzi do postrzegania tego jako konfliktu PO/KO - PiS (z odłamkami Konfederacji), w efekcie czego na konflikcie zyskuje KO/PO. Członkom parlamentarnej i nie tylko lewicy polecam wyciągnąć banery z szafy, bo przez dwa dni je widziałem, a potem chyba się już wielu nie chce

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-11-10 11:21:58, suma postów tego autora: 1414

czy ktoś przypomni?

- jak się nazywała działalność władzy polegająca na kontrolowaniu, zbieraniu informacji i represjonowaniu pracowników szkół i uczniów za poglądy niezgodne z linią przewodnią? o ile pomnę było to słowo (słowa?)popularne w okresie stalinowskim.

autor: abangel666, data nadania: 2020-11-17 10:20:46, suma postów tego autora: 360

najlepszym komentarzem

jest ta mnogość komentarzy....

autor: bambosz0, data nadania: 2020-11-21 13:45:24, suma postów tego autora: 1824

.

nie śledzę tych spraw, mam po prostu swoje, to i nie wiem, ale podobnież ten rynsztok ponownie zanieczyszcza ulice, jak dwa czy trzy niedziele temu, no, teraz to raczej próbuje, prawda eta ili niet?

autor: motyl, data nadania: 2020-11-21 19:36:12, suma postów tego autora: 2001

"gdzie banery?" (tr)

jakie? to znaczy jakiej treści? "s-pie.dalaj" czy "wy-pie.dalaj"? choć, hm, z drugiej strony, przy pomocy tych prefiksów można rzeczywiście modyfikować przekaz. pamiętam pocz. lat 90. jestem w warsztacie samochodowym z polonezem. mechanik: "tu można (coś tam) przy-pie.dolić, tam do-pie.dolić, gdzieś znowu indziej coś może się u-pie.dolić". radził sobie. porozumiewał się.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-22 17:26:44, suma postów tego autora: 2001

btw. afery czy raczej "afery" wśród kleru

wiekie mi rzeczy. raz, w ogóle, "wielkie", a dwa, jakby to inne środowiska były od nich wolne. poza tym o ile w odniesieniu do dzieci może to jeszcze w ostatecznej ostateczności oburzać, o tyle kompletnie nie pojmuję oburzenia w sytuacji jakichś tam kleryków, osób zdaje się pełnoletnich. to ich sprawa, a nie społeczeństwa. hm. coś wam powiem. miałem kiedyś coś CHYBA PODOBNEGO. mówię to o kazusie tego kleryka przedstawionym m.in. na strajk.eu, co to go ten cały bulbinowicz "macał". otóż, jeden z redaktorów, sporo starszy ode mnie, bom robił wonczas w gazaciarstwie, bardzo usilnie kiedyś zapraszał mnie do siebie, także wieczorem, że to niby jak nie mam pociągu do siebie, to mogę u niego przenocować, swoją drogą dlaczegóż to miałbym tego pociągu nie mieć, coś mi tu od razu śmierdziało, oczywiście nie "skorzystałem", a za którymś razem, gdy ponawiał swą ofertę, powiedziałem mu wprost, by się odczepił. wot i tyle w temacie. jeśli natomiast kleryk czy ktokolwiek tam inny boi się jasnego oświadczenia, a boi się z troski o swą "karierę", to i jego problem.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-23 16:17:06, suma postów tego autora: 2001

"stop represjom"

straszliwe represje. takie jak względem tego no jak mu tam było lulka w przedwiośniu. kiedyś znałem tę powieść niemal na pamięć. teraz już nie. ale zdaje się ów lulek pożądał czegoś takiego. chyba nawet miał z tym związane jakieś omamy. dla przykładu że to niby ktoś go śledzi (np. wsiadającego do tramwaju). myślę, że wśród (tzw.) działaczy politycznych to może być przypadłość częsta.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-24 18:12:40, suma postów tego autora: 2001

Dodaj komentarz