Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Joe Biden nowym prezydentem USA

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

¯\_(ツ)_/¯

Kończy się czas skrajnie prawicowych oszołomów. Tyle zostało z ich nadziei na zagospodarowanie społecznego gniewu. Społeczny gniew właśnie zwrócił się przeciwko nim i będą padać jeden po drugim.

autor: fancom, data nadania: 2020-11-07 23:47:51, suma postów tego autora: 1423

@Rebel2 9.11.4.32.51

oby, oby, ale obawiam się, że to tylko nadzieje, twoje, a do pewnego stopnia też i moje, albo raczej takie wishful thinking.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-09 14:54:19, suma postów tego autora: 2162

Jeszcze poczekajcie jeszcze się nie cieszcie.

Kto będzie prezydentem USA na następne lata dowiemy się prawdopodobnie w styczniu.

Zresztą z czego tu się cieszyć. Może tylko z tego, że jeśli prezydentem zostanie Biden to amerykańskie lewactwo wprowadzi znów USA na *drogę szybkiego postępu* (czytaj równię pochyłą).

autor: Adrem63, data nadania: 2020-11-10 09:13:17, suma postów tego autora: 2307

Najstarszy prezydent USA (78)

Wikipedia:
*Biden będzie najstarszym prezydentem obejmującym ten urząd w historii Stanów Zjednoczonych. Pobił rekord Donalda Trumpa, który został przywódcą państwa w wieku 70 lat. Wyprzedził także Ronalda Regana, który rozpoczynał drugą kadencję, mając 74 lata.*

No i tutaj pojawia się pytanie czy to jest racjonalny wybór, bo w moim oglądzie ten wybór nastąpił w nastrojach podobnych do polskich
(antypisizm).
Pomroczność jaskrawa :).

autor: Adrem63, data nadania: 2020-11-10 09:32:34, suma postów tego autora: 2307

Go Joe !

Najważniejszą korzyścią z wyłonienia Bidena będzie zmniejszenie poziomu głupoty w polityce amerykańskiej, jak i zmniejszenia oddziaływania (przynajmniej na chwilę) teorii spiskowych, które mają utrzymać część oligarchii na wierzchu i jej malejące opodatkowanie. Biden zapowiada zwiększenie opodatkowania najwyższych warstw społecznych i pewnie w połowie mu się to nie uda (wszak sam z nimi jest powiązany), jednak w połowie powinno mu się udać. Skoro w połowie lub większości Obamie udało się wprowadzić Medicare, a Franklinowi Rooseveltowi New Deal i potężne podwyżki podatków dla warstw najbogatszych (mimo, że sami Rooseveltowie byli częścią amer. oligarchii kapitalist. i przy dużej konieczności zwiększenia opodatkowania m.in. z powodu wydatków II w.ś.)

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-11-10 11:30:26, suma postów tego autora: 1690

"wszak sam z nimi jest powiązany" (tr)

btw. mam gdzieś czytane że ten cały biden jak zaczynał politkarierę to znaczy dokładnie non lo so ale chyba zanim został senatorem czy tam jakimś takim miał majątek wyceniany na... 27 tys. dolarów czy to prawda oczywiście nie wiem ale jeśli tak oznaczałoby iż był wtedy superdziadem i to w zasadzie na warunku nie tylko us-ameykańskie czy nawet europejskie.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-10 13:13:12, suma postów tego autora: 2162

.

obawiam się, że te wybory, w przypadku zwycięstwa bidena, to znaczy oczywiście sił za nim stojących, mogą być ostatnimi bądź jednymi z ostatnich w miarę wolnych, w usa, a tym samym, bądź w dalszej kolejności, w pozostałych krajach. w tej chwili trump walczy o wolność, godność, człowieczeństwo, jakkolwiek by to, raz, patetycznie nie zabrzmiało, a dwa, cokolwiek by o nim samym nie sądzić.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-11 20:30:15, suma postów tego autora: 2162

@ motyl

Dobrze się czujesz?

autor: V.C., data nadania: 2020-11-11 20:44:57, suma postów tego autora: 1120

No, nie wiem , nie wiem panie Rysz czy Bidenowi się ta sztuka uda.

Wszak to nie kto inny jak demokraci znieśli ostatnie rygory prawne powstrzymujące inwestycyjny kapitał amerykański przed ucieczką do krajów o tańszej pracy a za nim podążył przemysł, wskutek czego Ameryka ( poza metropoliami) rozpada się z powodu braku inwestycji w infrastrukturę ( bo zatrudnienie w przemyśle znacznie spadło i wpływ z podatków również).
Ameryka dzisiaj, to taki czołg na gumowych gąsienicach, jeszcze potężna ale z przewidywalną awarią.

autor: tarak, data nadania: 2020-11-12 01:01:35, suma postów tego autora: 3177

Ostrożnie z marzeniami

ak w tytule szanowni komentatorzy chyba pogubili nieco to co wyczyniał kolega ,,noblista'' od dymo-kratuff! Siedem wojenek które trwają po dziś dzień, oskarżenie urzędującego jeszcze prezydenta o spisek z Rosją (nieudolna próba, co przed półwieczem byłoby nie do pomyślenia! I cieszycie się z tego że kolejny z tej kamaryli (pamiętacie śmiech kandydatki Clinton na wieść o śmierci Kadafiego?) hiena nie robi tego lepiej - iście upiorny dźwięk, dorwie się do stery mocarstwa nuklearnego będąc co najmniej niesprawnym umysłowo? Aby dojść do tego wniosku wystarczyło obejrzeć niezborną telewizyjną kopaninę na słowa w wykonaniu obydwu staruszków... Opcja Bidon-zamiast Trampka może się okazać wyborem eboli w miejsce swojskiej cholery.

autor: Golem, data nadania: 2020-11-17 10:18:03, suma postów tego autora: 2

@ Rebel2

To jak tam, Rebelku? Nadal uważasz, że Trump wygrał? Nic nie piszesz ostatnio. Schowałeś się w bunkrze? A może pod respiratorem?

autor: V.C., data nadania: 2020-11-17 12:44:15, suma postów tego autora: 1120

"Ostrożnie z marzeniami" (Golem)

Jak to ostrożnie? Przecież wojenki (tzw. walka o tzw. demokrację) a perspektywicznie wojna bądź inna forma zniszczenia Rosji, choćby poprzez jej tzw. demokratyzację (czyli unieszkodliwienie) to właśnie ich (tj. owej lewicy) marzenia. Także te związane ze spawami jak najbardziej przyziemnymi.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-17 14:11:22, suma postów tego autora: 2162

tarak

Większość obostrzeń zostało jednak zniesionych przez kolejno Nixona, Forda, Reagana i W.Busha I - był to okres dominacji republikanów. Owszem, za Cartera czy Clintona też coś się w kierunku tym działo (wszak klimat polityczno-ekonomiczny tamtych czasów był nastawiony na globalizację, liberalizację, utarcie łba keynesizmowi, a już tym bardziej socjalizmowi oraz na zmniejszenie opiekuńczości), ale większość tych zmian wprowadzili Republikanie, co wynika zarówno z ich programu, jak i czasu dominacji właśnie w tym okresie, jeśli chodzi o rządy, prezydenturę

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-11-19 18:14:29, suma postów tego autora: 1690

motyl, golem

Jeśli twierdzicie, że Biden i jego administracja wywoła wojnę z Rosją, to albo brakuje wam trzeźwości geopolitycznej albo trzeźwości w ogóle

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-11-19 18:17:33, suma postów tego autora: 1690

Pisze pan Rysz:"Większość obostrzeń zostało jednak zniesionych przez kolejno Nixona, Forda, Reagana

... i W.Busha I... -"

Owszem, panie Rysz, ale fakt, że Clinton dołożył swoje trzy grosze do tego katastrofalnego błędu politycznego, oznacza , że Demokraci mają w tej sprawie takie samo stanowisko, a to już marnie rokuje Bidenowi na przyszłość.
I o to chodzi.

autor: tarak, data nadania: 2020-11-19 21:21:01, suma postów tego autora: 3177

@tr 19 list.

nic o bidenie nie mówię (17 list. 141122). mówię o marzeniach polskiej lewicy (tej w stylu partyjki razem).

autor: motyl, data nadania: 2020-11-19 21:29:34, suma postów tego autora: 2162

Tomasz Rysz

Zainteresowalo mnie twoje twierdzenie:

*Najważniejszą korzyścią z wyłonienia Bidena będzie zmniejszenie poziomu głupoty w polityce amerykańskiej, jak i zmniejszenia oddziaływania (przynajmniej na chwilę) teorii spiskowych, które mają utrzymać część oligarchii na wierzchu i jej malejące opodatkowanie*

Czy moglbys rozwinac ten temat i podac cos bardziej konkretnego w tej sprawie?

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
*....Obamie udało się wprowadzić Medicare*

Jestes pewien ze Obama byl juz Prezydentem w 1966r?

autor: Rebel2, data nadania: 2020-11-20 19:41:04, suma postów tego autora: 3910

rebel

AAAAA "Zainteresowalo mnie twoje twierdzenie:
*Najważniejszą korzyścią z wyłonienia Bidena będzie zmniejszenie poziomu głupoty w polityce amerykańskiej, jak i zmniejszenia oddziaływania (przynajmniej na chwilę) teorii spiskowych, które mają utrzymać część oligarchii na wierzchu i jej malejące opodatkowanie*
Czy moglbys rozwinac ten temat i podac cos bardziej konkretnego w tej sprawie?

Tak, mógłbym. Nie sposób było zauważyć wzrostu znaczenia irracjonalizmu w polityce amerykańskiej za czasów Trumpa. 1) komunikowanie się ze społeczeństwem w prostackim stylu i poprzez twittera, 2) obiecywanie Pasowi Rdzy ochrony miejsc pracy, zgodnie z tą logiką wprowadzenie ceł na chińskie towary, ale przeciwne tej logice braki w upodmiotowieniu robotniczego elektoratu, który zaczął go popierać - poprzez braki w poszerzaniu dostępu do publicznej służbie zdrowia i zmniejszenie podatków najbogatszym, co wymusza na tych biednych ludziach korzystanie z pożyczek, zadłużania się prywatnego, zamiast korzystanie z redystrybucji, 3) tonący się brzytwy Trump liberałów (demokratów) nazywać zaczyna komunistami, a co najciekawsze bywa, że nie chce uznawać swojej przegranej w stanach, w których nad procesem wyborczym bardziej czuwają Republikanie niż Demokraci, bo ci pierwsi posiadają w nich władzę (np. w Arizonie czy Georgii).

Obama rozszerzył Medicare o 30-35 mln, jeśli napisałem, że wprowadził, to się po prostu pomyliłem>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
*....Obamie udało się wprowadzić Medicare*

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-11-22 17:29:01, suma postów tego autora: 1690

@tomasz_rysz

"Najważniejszą korzyścią z wyłonienia Bidena będzie zmniejszenie poziomu głupoty w polityce amerykańskiej"

A dlaczego to uważa Kolega że to będzie jakaś korzyść?
Z amerykańskiego punktu widzenia być może tak, ale z naszego, europejskiego już niekoniecznie.

To właśnie styl uprawiania polityki przez narcystycznego i skupionego na sobie Trumpa był katalizatorem obecnego ruchu emancypacji Europy. Nie należy mieć złudzeń, Biden będzie nadal forsował interesy amerykańskie kosztem Europy, jednak będzie to robił zapewne bardziej przebiegle i przez to skuteczniej.

Trump skutecznie, choć zapewne nieświadomie obnażał prawdziwy charakter "partnerstwa transatlantyckiego" stawiając przywódców europejskich w sytuacji, w której nie mogli udawać że wszystko jest w porządku, co przez dziesięciolecia czynili.

autor: Lej, data nadania: 2020-11-22 20:44:34, suma postów tego autora: 315

Tomasz Rysz

Jestes klasycznym przykladem polskiego Lewaka, ktory z jakiegos ,sobie tylko wiadomego powodu nienawidzi Trumpa (do czego ma absolutne prawo !) ,niewiele wie o USA a to co wie czerpie z jakis dziwych zrodel

*Obamie udało się wprowadzić Medicare,*
Podpowiedzialem ci *rok 1966* a ty odpowiadasz
*Obama rozszerzył Medicare*

DZDURA!!!
Obama wprowadzil ACA czyli tzw Obamacare

Mialo to polegac na tym ze kazdy mial miec OBOWIAZKOWE ubezpieczenie. Zdrowi ktorzy nie choruja mieli placic za tych chorowitych, A jezeli nie wykupia ubezpieczenia to kara pieniezna lub nawet wiezienie

W 2017 zniesiono ten obowiazek ujako niezgodny z konstytucja .
Dzxisiaj miliony nie ma ubezpieczenia bo poprostu ich nie stac
Dawniej mieli wiele ubezpieczen do wyboru , a dzisiaj w niektorych stanach jest jedynie niebotycznie drogi Obamacare

* komunikowanie się ze społeczeństwem w prostackim stylu i poprzez twittera*

Co znaczy prostacki? Zaperne jest to twoja opinia.

A Twitter? Najwyrazniej nie wiesz jak media wyly z zchwytu kiedy Obama zaczol uzywac Twittera, Jaki nowoczesny.
Poza tym tylko dzieki Twitterowi mial okazje komunikowac sie z wyborcami , bo media *glownego scieku* w 96% podowaly wiadomosci negatywne

PS. Nie posiadam konta na FB czy Twitter itp

autor: Rebel2, data nadania: 2020-11-26 16:17:40, suma postów tego autora: 3910

"emancypacji europy" lej 22 nov.

tak? względem kogo owa emancypacja? zresztą nie. nie względem kogo. lecz pod czyim przewodem? bo (i) tu odpowiedź jest jasna. wyrugowanie usa z europy oznacza przejście jej pod przewodnictwo niemiec. czyli pod buta (i knuta). europa wie czym jest i co oznacza przewodnictwo niemców. czym ten naród w istocie jest. mówi o tym nie tylko historia najnowsza (WW2). ale w zasadzie cała historia. obecność usa w europie to JEDNAK i MIMO WSZYSTKO gwarancja człowieczeństwa.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-26 19:23:58, suma postów tego autora: 2162

rebel

Państwowy program, czyli Obamacare, jak ty to nazywasz, nie może być mniej korzystny niż ubezpieczenia prywatne, bo celem instytucji publicznych nie jest przynoszenie zysków, ale zachęta by osoby nie mające ubezpieczenia prywatnego miały podstawowe zabezpieczenie zdrowotne. Jako że jest ono podstawowe, to jest na 100% tańsze.

Jeśli twierdzisz inaczej, znajdź dowody w odpowiedniej ustawie plus zestaw ubezpieczenia prywatne, żeby to potwierdzić

Nie popieram wizji politycznej, sposobu komunikowania się, jak i zmiennego oraz reakcyjnego programu politycznego Mr Trumpa. Tyle powinno ci wystarczyć odnośnie mego komunikatu/ mej odpowiedzi

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-11-26 20:37:24, suma postów tego autora: 1690

@motyl

Niemców jest tylko dwa razy tyle co Polaków, do spółki z Francuzami jesteśmy w stanie ich z łatwością przegłosować i nadawać ton Unii.

Tyle że do tego niezbędna jest zdolność koalicyjna, a tej nie da się uzyskać bez wzniesienia się ponad własny, parafialno-zaściankowy punt widzenia.

autor: Lej, data nadania: 2020-11-28 17:59:53, suma postów tego autora: 315

Tomasz Rysz - ty chyba kpisz :)

*Jeśli twierdzisz inaczej, znajdź dowody w odpowiedniej ustawie plus zestaw ubezpieczenia prywatne, żeby to potwierdzić*

Z kim ty sie na glowki pozamieniales?
Mam ci cos udawadniac zebys uwierzyl?

Mnie dynda i powiewa czy ty uwierzysz czy nie.
Ja cie poprostu POINFORMOWALEM, a reszta to juz twoja sprawa

I jeszcze jedna INFORMACJA
*czyli Obamacare, jak ty to nazywasz*

Nie tylko ja, To jest powszechnie uzywana nazwa na ACA (Affordable Care Act)

https://en.wikipedia.org/wiki/Affordable_Care_Act

autor: Rebel2, data nadania: 2020-11-30 02:50:22, suma postów tego autora: 3910

rebel

Nie kpię, tylko nadmieniam fakty, czyli że Obamacare przyczynił się do zmniejszenia liczby osób nie posiadających ubezpieczenia zdrowotnego. To fakt, empiria, a nie tylko kwestia, że zdecydowanie preferuję Demokratów nad Republikanami. A twoja republikańska głowa nie dopuszcza faktu, że wzrosła liczba ubezpieczonych zdrowotnie w U-S i A, jak mawiał Borat. Pewnie zresztą tak cięty jesteś na Obamę, że uważasz, że urodził się w Kenii lub Indonezji, co nie ?

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-12-01 10:38:07, suma postów tego autora: 1690

By by America First :(

Jeszcze tylko potwierdzenie przez Congres i wrocimy pod skrzydla Chin

autor: Rebel2, data nadania: 2020-12-15 04:18:22, suma postów tego autora: 3910

Rebel2

Wrócicie?! Jeśli nawet USA nie były suwerennym krajem, to kto kiedykolwiek był?!

autor: V.C., data nadania: 2020-12-15 08:46:16, suma postów tego autora: 1120

@ Rebel2

Jesteś prawie jak Twój idol Trump. Tylko nie wiem z czego tak się cieszysz.

autor: V.C., data nadania: 2020-11-19 12:22:07, suma postów tego autora: 1120

V.C.-tku

Musisz uzbroic sie w cierpliwosc

Ja odpowiadam kiedy ja chce a nie kiedy ty chcesz

:)))))

autor: Rebel2, data nadania: 2020-11-19 02:05:02, suma postów tego autora: 3910

@ Rebel2

Kompromitujesz się w stylu Trumpa. Gdyby to Fox News ogłosił zwycięzcę byłoby przecież OK. Nie było tak czasem z Bushem jr. i Alem Gore? W twoim przypadku powiedzenie: "Nadzieja jest matką głupich" jest wyjątkowo trafne.

autor: V.C., data nadania: 2020-11-09 10:49:48, suma postów tego autora: 1120

Joe Biden nowym prezydentem USA

Bzdura!
Jeszcze nie.
To ze CNN oglosil to jeszcze malo

autor: Rebel2, data nadania: 2020-11-09 04:32:51, suma postów tego autora: 3910

Dodaj komentarz