Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Europarlament przyjął rezolucję ws. wyroku polskiego TK

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

.

1. "przyjął rezolucję".

taka jego rola. i nic poza tym (w takich zakresach). w polsce rządzi rząd polski. w belgii belgijski. w czechach czeski. w danii duński. itd. tak że spokojnie. nie ma się czym przejmować.

2. "ogromną większością głosów"

czyżby? 455 vs. 145 to takiż ogrom? taki to były w układzie powiedzmy 455 do 30.

autor: motyl, data nadania: 2020-11-27 14:21:23, suma postów tego autora: 2162

rolnicy i pis

Rolnicy, których spisywałem w spisie rolnym przez ostatnie 2 msce, jeszcze dwa miesiące temu zatwardziali zwolennicy, kruszeją ...
właśnie przez weto, choć nadwątlone poparcie jest od czasu przebłysków o "zakazie trzymania zwierząt na uwięzi" i nie chodzi tu o żadne norki - wysondowałem, że 60% rolników jest obojętnych lub przeciw takim hodowlom norek, jakie istnieją - a chodzi po prostu o krowy, cielaki, byki - po prostu o bydło.

Ale do rzeczy, to co ich wk..wiło najbardziej, to owe WETO Kaczyńskiego i jego zastępcy Morawieckiego w tandemie z Orbanem, człowiekiem, który zbija swój kapitał dyktatorski na walce z uchodźcami i którego styl przywództwa prowadzi Węgrów do demograficznego zaniku, a unikalny język węgierski do wytępienia, choć i Arabowie byliby w stanie nauczyć się węgierskiego, tak jak nauczyli się francuskiego czy niemieckiego.

Ci trzej panowie zresztą przyznają, że są przeciw praworządności, bo walczą wszyscy trzej (choć Morawiecki tu wiadomo, że robi za kukiełkę) o swoją moc i władzę: o możność naginania sądów i mediów, przede wszystkim.

Rolnicy boją się, że stracą dotacje, bo bez dotacji większość rolników miałaby albo straty, albo zyski - lecz takie nie pozwalające przeżyć bez dotacji na poziomie płacy minimalnej. Taką możliwość bez dotacji dają dopiero gospodarstwa 50-60 hektarowe. Ale i tacy rolnicy wolą stan z dotacjami niż bez nich.

Z dotacjami jest 5-10 tys. brutto dochodu miesięcznie przy 50-60 ha (na ogół połączenie pól własnych i dzierżaw), bez dotacji byłoby 2 tys. zimą i wiosną oraz 5 tys. latem i jesienią, a przy tej skali gospodarowania nawet chłopy z nowoczesnym sprzętem natrudzą się, przynajmniej jeśli chodzi o pochłaniający to wszystko czas.

Oczywiście, nie mówię o takich "rolnikach", jak z 1 ha łąki i ziemniaczkami, bo to przeważnie emeryci "kontynuujący tradycję przodków", a ich 13-emerytura wespół ze zdaniem księdza proboszcza i wikarego oraz tvp w całości utwierdzają i utwardzają ich w głosowaniu na PiS, a tym samym w POPIERANIU WALKI NA SZABLE PRZECIWKO CZOŁGOM, bo tym w istocie jest to unijne wetowanie.

autor: tomasz_rysz, data nadania: 2020-12-01 10:57:13, suma postów tego autora: 1690

Dodaj komentarz