Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Udo Bullman: Czy Scholz podoła mitowi Willy’ego Brandta?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

I oto

socjaldemokraci, zieloni socjalliberałowie pokazali swoje oblicze, bezwzględna wierność USA i 100% poparcie dla NATO. Jeśli to ma być współczesna postępowość to dziękuję. Pozostanę przy klasycznej, klasowej wersji postępowości.

Swoją drogą AfD jest złe, ale Azow ok ?

autor: czerwony93, data nadania: 2022-04-08 12:50:05, suma postów tego autora: 2428

Brandt był pragmatykiem i realistą

Ostpolitik była realpolitik, był mistrzem polityki ,wschodniej, zagranicznej prowadzonej w oparciu o realia, rozum i analizę a nie emocje, jeśli szukać takich polityków w Europie to z rządzących w UE tylko Orban. Po lewej stronie żadna partia u władzy nie prezentuje realizmu, podobnie jak prawica, wszystkie grają pod dyktando USA.

autor: czerwony93, data nadania: 2022-04-08 13:06:03, suma postów tego autora: 2428

W całej tej sytuacji

nie chodzi o ukrainę, to usa realizuje swoje geopolityczne interesy kosztem europejskich interesów i narodowych interesów poszczególnych krajów

autor: czerwony93, data nadania: 2022-04-08 15:20:12, suma postów tego autora: 2428

Polecam artykuł

Kilka ciekawych fragmentów
Ci, których można brutalnie zidentyfikować jako antyimperialną lewicę, mieli tendencję do usprawiedliwiania lub przynajmniej kładzenia dużego nacisku na kontekst zachodnich prowokacji i ingerencji w wewnętrzną politykę Ukrainy od 2014 roku, podobnie jak niektórzy ze skrajnej prawicy, którzy identyfikowali się z autorytaryzmem Putina.

Na Globalnej Północy nie zauważono odmowy większej części Globalnego Południa poparcia mobilizacji dyplomacji i sankcji skierowanych przeciwko Rosji i jej przywódcy. Ten rozłam z Zachodem po raz pierwszy stał się widoczny w dwóch głosowaniach w sprawie Ukrainy w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.
Jak zauważyła Trita Parti z waszyngtońskiego think tanku Quincy Institute, znaczna część Globalnego Południa faktycznie wspierała Rosję w kontekście wojny geopolitycznej.

Globalne Południe bardzo preferowało dynamikę wielobiegunowego świata i uważało, że Rosja na Ukrainie dąży do potwierdzenia swojego tradycyjnego geopolitycznego zwierzchnictwa nad swoją „bliską zagranicą”, sprzeciwia się Ameryce jako niekwestionowanemu strażnikowi bezpieczeństwa na całej planecie. Należy pamiętać, że USA mają 97% zagranicznych baz wojskowych i odpowiadają za 40% światowych wydatków wojskowych, czyli więcej niż kolejne 11 krajów.

https://myslpolska.info/2022/05/02/falk-dwa-poziomy-wojny-na-ukrainie/

autor: czerwony93, data nadania: 2022-05-02 16:09:20, suma postów tego autora: 2428

Dodaj komentarz