Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Demonstracja pierwszomajowa lewicy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

nikt nikt komentuje...

cóż, ja zgadzam się z każdym słowem... nie mam nic do dodania... bo i nie ma co dodawać, bo nie mam; co pisać o 99%-ym szambie PO_PiS-u, pseudo_opozycji, quasi_lewicy i liberalnych kato-sss_synach, jakie są w Polsce...

autor: abangel666, data nadania: 2023-05-19 04:10:41, suma postów tego autora: 411

...

Grecka KKE jest jedną z nielicznych współczesnych ideowych partii lewicowych. Dziś większość z nich, nawet wiele tych tzw. komunistycznych - przeszła na pozycje centrowe lub centroprawicowe, a tym samym na usługi wielkiego kapitału (jak to się stało chociażby z czeskimi komunistami pod rządami miliardera Babisa). Co istotne, KKE jest ugrupowaniem nie tylko antyimperialistycznym, ale i antywojennym.

" W Polsce budzi to zupełnie inny odbiór i inne emocje. Jednak w Grecji czerwone sztandary, sierp i młot, nie robią wrażenia. To jest specyfika kraju i jest to normalne – zaznacza od razu Grzegorz Dziemidowicz, były ambasador Polski w Grecji, zastępca kierownika Akademii Służby Zagranicznej i Dyplomacji Collegium Civitas. (...)
Grecka KKE istnieje od 1918 roku. Dziś jest partią antyunijną, antynatowską. Od 2013 roku na czele partii stoi Dimitris Koutsoumpas, który po wyborach bardzo dziękował robotnikom i młodym ludziom za wsparcie. Po wyborach komuniści w ogóle ogłosili, że wsparcie dla nich wzrosło m.in. w dzielnicach robotniczych.
Ale czym KKE najbardziej przyciąga ludzi? – Głoszą hasła o sprawiedliwości społecznej, co może się ludziom podobać. Młodzi ludzie lubią takie hasła, to nie ulega wątpliwości – mówi ambasador."

https://natemat.pl/amp/488894,komunistyczna-partia-grecji-czwarta-sila-w-wyborach-to-specyfika-grecji

autor: wloczykijas, data nadania: 2023-05-28 10:29:00, suma postów tego autora: 886

...

Oświadczenia i stanowiska KKE świadczą przede wszystkim o humanistycznym zakorzenieniu ideowym tego ugrupowania.

autor: wloczykijas, data nadania: 2023-05-28 11:29:26, suma postów tego autora: 886

Dodaj komentarz