Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Lewica parlamentarna ogłosiła swoje listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Marsz dla pokoju

środowisk patriotycznej prawicy i lewicy, antywojennej,antymilitarystycznej, antyhegemonistycznej

"Tym razem szykujemy dla Państwa coś wyjątkowego. Nie poprzestaniemy na wznoszeniu okrzyków, ale użyjemy konkretnych środków, aby zgromadzenie wywarło realny wpływ na najwyższe osoby w państwie. Będą Państwo mieli nie tylko możliwość pokazania oporu społecznego względem wikłania Polski w konflikt rosyjsko-ukraiński, ale także możliwość podjęcia istotnych działań wywierających nacisk na reprezentantów naszego Narodu"

https://myslpolska.info/2024/05/30/1-06-marsz-za-pokojem/

autor: czerwony93, data nadania: 2024-05-30 09:03:32, suma postów tego autora: 2753

Na bezrybiu - brak i raka...

Niestety, w wielu (o ile nie we wszystkich) regionach Polski - nie ma praktycznie na kogo głosować... O ile jeszcze byłbym może w stanie (nie bez zastrzeżeń) oddać głos na Koniecznego na Śląsku (ale to daleki dojazd) - o tyle większość pozostałych kandydatów/-ek jest albo znana z przynajmniej częściowo neoliberalnych inklinacji - jak Belka czy Cimoszewicz, albo szerzej nieznana. Wielu z nich chce uciec po pół roku od parlamentarnych wyborów w Polsce - z poselskich, często łączonych z rządowymi - "stołków" do Brukseli... Głosy oddane ewentualnie na inne osoby z niższych niż "jedynki" pozycji na listach wyborczych - i tak zazwyczaj przypadają końcowo "jedynkom"... O ile zarejestrowało się w tych wyborach w Polsce kilka komitetów skrajnie prawicowych, o tyle brak jest komitetów skrajnie, wyraziście czy przynajmniej umiarkowanie lewicowych (poza tym głównonurtowym i nijakim komitetem Lewicy, który tak właściwie nie ma pomysłu na siebie)... A to Polska właśnie!
Zresztą, wspomniany poseł Konieczny też w ostatnich latach głośno i radykalnie krytykuje antymilitarystyczną zachodnią lewicę europejską z GUE, co nie rokuje dobrze dla niego jako dla przyszłego ew. europosła. W praktyce mógłby
okazać się rzecznikiem ekspansywnego kierunku polityki NATO i USA wśród europarlamentarnej lewicy - https://krytykapolityczna.pl/kraj/konieczny-zachowujac-niezaleznosc-mozna-sporo-zdzialac-rozmowa/
...

autor: wloczykijas, data nadania: 2024-05-30 13:09:58, suma postów tego autora: 936

...

https://m.youtube.com/watch?v=9wB7rrnwQT8&pp=ygUQQ2xhcmUgZGFseSBiZWxrYQ%3D%3D

Radykalna zachodnioeuropejska lewica, a ta polska tzw. lewica - głównonurtowa... Dlaczego w Polsce nie ma takich polityków, jak np. Clare Daly?

autor: wloczykijas, data nadania: 2024-05-30 13:13:59, suma postów tego autora: 936

Kto reprezentuje polską suwerenistyczną lewicę antymilitarystyczną

To Polski Ruch Lewicy (PRL), ruch Zmiana, sekcja polska Światowej Platformy Antyimperialistycznej (czyli KPP,PPR), partia Samoobrona, FSO im. A. Leppera, ZPR "Grunwald", Narodowe Zjednoczenie Robotnicze czyli siły które są poza systemowe, pozaparlamentarne.

Ale na prawicy jest tylko odrobinę lepiej, opcję antymilitarystyczną w parlamencie reprezentuje tylko Konfederacja Korony Polskiej + indywidualnie kilka osób z koalicji Konfederacja, reszta to środowiska pozaparlamentarne od Klubów Myśli Politycznej, organizacji Falanga, partii Kamraci, ruchu Wataha, Obóz Wielkiej Polski, ruch PolExit no i indywidualnie Bezpartyjni Samorządowcy

Do tego ruchy kresowe, kombatanckie związane poza nielicznymi wyjątkami (kontakty z lewicą niepodległościową PRL,Samoobroną,Grunwaldem) z prawicą niepodległościową


Tak więc w europarlamencie polskich antymilitarystów reprezentować będą przedstawiciele prawicy suwerenistycznej.

autor: czerwony93, data nadania: 2024-05-31 20:11:05, suma postów tego autora: 2753

tak na marginesie

Narodowe Odrodzenie Polski i Obóz Narodowo Radykalny też są skrajnie militarystyczne, rusofobiczne. Zupełnie wpisują się w systemową propagandę.NOP miał powiązania z UNA-UNSO/Prawym Sektorem.

autor: czerwony93, data nadania: 2024-05-31 21:29:32, suma postów tego autora: 2753

...

Tak wypowiada się zachodnioeuropejska, radykalna lewica "z prawdziwego zdarzenia". Antymilitarystyczna, alterglobalistyczna, a jednocześnie socjalistyczna w kwestiach społecznych oraz liberalna jeśli chodzi o wolności osobiste i obywatelskie... Szkoda, że w Polsce nie ma żadnego wyraziście lewicowego komitetu wyborczego, a jedynie w dużej mierze pseudolewicowy blok, który powiela militarystyczną nowomowę. I choć w sferze programu społeczno-gospodarczego jest mi do niego najbliżej, to w Parlamencie Europejskim liczy się w dużej mierze polityka międzynarodowa. I nie ma w Polsce niestety na kogo głosować.

https://youtu.be/VGvHJwtY2rM?si=T2-oDlYgVjh9N0I0

autor: wloczykijas, data nadania: 2024-06-01 12:05:46, suma postów tego autora: 936

globalizm= amerykański hegemonizm

Nie ma globalizmu to eufemizm oznaczający hegemonię ameryki , w raz z "końcem historii", "pax americana" i cała tą propagandą liberalno-totalitarną, alterglobalizm, antyglobalizm to określenia z przeszłości, mamy dziś lewicę niepodległościową, suwerenistyczną, multipolarną (wielobiegunową, intercywilizacyjną)

autor: czerwony93, data nadania: 2024-06-01 20:17:59, suma postów tego autora: 2753

Wielki marsz pokoju

na Węgrzech mimo że organizowany przez prawicę prowęgierską, do udziału zachęcała również lewica patriotyczna.

"Nie jestem przekonany, że Bruksela też zrozumie, że nie pójdziemy na wojnę. Nie pójdziemy na wschód. Byliśmy tam już wcześniej, wiemy jak to jest, nie mamy tam nic do roboty. Nie poświęcimy młodych Węgrów, aby spekulanci wojenni mogli zarabiać” – oświadczył Orbán. Według premiera, dolarowa lewica maszeruje ochoczo, zdradzając własnych propokojowych wyborców, ponieważ im za to płacą"

https://myslpolska.info/2024/06/01/viktor-orban-europa-nie-przetrwa-kolejnej-wojny/

autor: polak17, data nadania: 2024-06-01 21:33:45, suma postów tego autora: 1304

@ polak17

Jesteś kolejnym tutaj lewicowcem, który czytuje nacjonalistyczną Myśl Polską. Orban idolem lewicy suwerenistycznej? Serio!?

autor: lewicowiec, data nadania: 2024-06-02 09:58:44, suma postów tego autora: 508

Deklaracja lewicy antyimperialistycznej

"Deklaracja Paryska: Wznosząca się fala wojny światowej i zadania antyimperialistów
Stoimy w momencie poważnego zagrożenia dla robotników i narodów uciskanych na całym świecie, w którym imperialistyczny pęd wojenny popycha nas w stronę trzeciej wojny światowej i pożaru nuklearnego.

Nawet gdy agresja NATO na Ukrainę kończy się niepowodzeniem zarówno pod względem militarnym, jak i gospodarczym, desperacja Stanów Zjednoczonych, by uratować swoją hegemoniczną pozycję na świecie, oznacza, że ​​nie mogą się one wycofać, a zamiast tego szukają sposobów rozszerzenia i przedłużenia wojny. W obliczu całego doświadczenia wydaje się, że imperialiści wciąż mają nadzieję, że uda im się znaleźć sposób na pokonanie wszelkiego oporu wobec ich rządów i zdobycie zwycięstwa.
W rezultacie stoimy przed perspektywą rozprzestrzenienia się wojny ukraińskiej na sąsiednie kraje w Europie i Azji Środkowej, a także wybuchu działań wojennych na kilku innych teatrach położonych dalej na wschód. Niedawne prowokacje USA na Tajwanie, w połączeniu z ciągłym wzrostem napięć z KRLD i Chinami na każdym froncie, pokazują to aż nazbyt wyraźnie."

Światowa platforma antyimperialistyczna
https://wap21.org/?p=566

autor: guevarysta, data nadania: 2024-06-02 18:03:57, suma postów tego autora: 780

Myśl Polska

dopuszcza na swoich łamach teksty antymilitarystyczne ludzi związanych z ruchem Zmiana, Polskim Ruchem Lewicy czy np. Światowym Ruchem Pokoju, ruchem Borotba, słowacką lewicą z partii Kierunek – Socjalna Demokracja czy niemiecką lewicą z partii Sojusz Sahry Wagenknecht – dla Rozsądku i Sprawiedliwości.

autor: polak17, data nadania: 2024-06-02 18:16:56, suma postów tego autora: 1304

...

https://wiadomosci.wp.pl/lewica-oszukala-ubogich-polakow-ludzie-w-glebokiej-biedzie-zostana-bez-wsparcia-opinia-7028460906936896a?utm_source=combreak

:(

autor: wloczykijas, data nadania: 2024-06-02 18:53:43, suma postów tego autora: 936

Coś z Trybuny

nowy ład światowy powstanie w zderzeniu amerykańskiej hegemonii (wspieranej przez Europę) z powstającą potęgą Chin. Stoją one na czele coraz większego i silniejszego bloku BRICS. To ten układ, z coraz bardziej marginalną rolą UE, zdecyduje o tym, jak rozstrzygnie się kryzys kapitalizmu bez końca. Czy będzie to nieustająca wojna czy współpraca, by wytłumić jego wilczy apetyt na zysk. Tymczasem przytomny polski wyborca nie ma na kogo głosować.

https://trybuna.info/opinie/kampania-wyborcza-czy-wojenna-nikt-nie-zasluguje-na-glos-przytomnego-wyborcy/

autor: czerwony93, data nadania: 2024-06-02 19:23:56, suma postów tego autora: 2753

Gdzie

jeszcze można przeczytać teksty antymilitarystyczne bo nie w KryPolu,Polityce czy GW. W związanych z systemową "lewicą" Trybuna, Przeglądem częściej promilitarystyczne, czasami gdzieś przemknie jakiś tekst krytyczny wobec USA/NATO i jej hegemonii ale to raczej margines marginesu. Pozostaje Myśl Polska która chociaż neoendecka, dopuszcza na łamy publicystów lewicowych. Jeden z piszących o wojnie ukraińskiej to były działacz PPS, inne osoby to zmianowcy, ktoś z Samoobrony

autor: czerwony93, data nadania: 2024-06-02 19:37:59, suma postów tego autora: 2753

@ guevarysta

"agresja NATO na Ukrainę"!? Ale odklejeńcy! Ciekawe co ćpali redagując tekst tej uchwały? Rublinę?

autor: lewicowiec, data nadania: 2024-06-02 22:17:13, suma postów tego autora: 508

"lewicowiec" ?

jak rozumiem w stylu "Nowej Lewicy, Lewicy Razem, Zielonych, KryPola, Baerbock ?

autor: guevarysta, data nadania: 2024-06-03 09:40:02, suma postów tego autora: 780

@ guevarysta

Od razu sugestia personalna? Jeśli musiałbym wybierać to wole być w ich "stylu" niż być pożytecznym idiotą Putina

autor: lewicowiec, data nadania: 2024-06-03 10:16:35, suma postów tego autora: 508

PRL

https://x.com/PLewicowy/status/1499066793897476099/photo/1

"STOP WOJNIE
Człowiek jest najwyższą wartością!
Zatrzymać działania wojenne!
Usiąść do stołu negocjacyjnego!
Pomoc humanitarna - TAK!!! MILITARNA - NIE"

POLSKI RUCH LEWICOWY

autor: czerwony93, data nadania: 2024-06-03 12:22:48, suma postów tego autora: 2753

w obronie antyfaszysty

W obronie ukraińskiego antyfaszysty aresztowanego przez SBU

KPP
https://kom-pol.org/wp-content/uploads/2023/10/brzask-3-2023.pdf

autor: czerwony93, data nadania: 2024-06-03 13:06:52, suma postów tego autora: 2753

Ja wolę być prawdziwym lewicowcem

niż pożytecznym idiotą Bidena

autor: guevarysta, data nadania: 2024-06-03 14:45:59, suma postów tego autora: 780

lewicowiec

Przyjmując Twój tok rozumowania, to by znaczyło, że jesteś "pożytecznym idiotą" Zełenskiego lub/i Bidena. :'

autor: wloczykijas, data nadania: 2024-06-03 15:32:50, suma postów tego autora: 936

Niemiecka Rada Pokoju eV

Światu zagraża obecnie 21 wojen i 216 zbrojnych konfliktów zbrojnych (Heidelberg Instytut Międzynarodowych Badań nad Konfliktami HIIK). Niebezpieczeństwo przekształcenia się wojny na Ukrainie w wojnę nuklearną rośnie z dnia na dzień. Niewinni ludzie umierają każdego dnia. Martwimy się o naszą przyszłość, przyszłość naszych dzieci i wnuków. Potrzebujemy kultury pokoju i wspólnego bezpieczeństwa. Zamiast polegać na deeskalacji i dyplomacji, rząd federalny dostarcza coraz więcej broni i zbroi się na masową skalę. Duża część polityki i mediów militaryzuje społeczeństwo. Niemcy po raz pierwszy osiągną dwuprocentowy cel (wg kryteriów NATO). Wydatki na wojsko w 2024 r., wynoszące 85,5 mld euro, będą największe od czasu powstania Republiki Federalnej. Z drugiej strony systemowi opieki zdrowotnej, infrastrukturze, wsparciu dla dzieci i przystępnym czynszom, edukacji, nauce i szkoleniom zagrażają dramatyczne cięcia funduszy. Coraz większej liczbie ludzi grozi katastrofa społeczna i gospodarcza.Sankcje wobec Rosji, które dotykają ludzi na globalnym Południu, w Europie i w Niemczech, również znacząco się do tego przyczyniają: inflacja, wzrost cen energii i żywności oraz utrata płac realnych dotykają ludność, zwłaszcza jej biedniejszą część, i zagrażają rozwojowi przemysłu także w naszym kraju. Na globalnym Południu grożą kryzysy głodowe, ponieważ nie ma już zbóż, kukurydzy, oleju roślinnego i nawozów, a ceny ogromnie wzrosły.Jako Niemiecka Rada Pokoju od samego początku staramy się wpływać na politykę i społeczeństwo na rzecz trwałego pokoju. Zwłaszcza od czasu wojny NATO-Rosja na terytorium Ukrainy!
Reprezentujemy jasne stanowisko, a także fundamentalną, pryncypialną postawę przeciwstawiania się jakiejkolwiek wojnie!
Oddawanie się propagandzie, szukanie oczywistych winowajców lub pewność siebie nie zakończy konfliktu. To ślepe zaułki, które mają nas trzymać od najważniejszego celu: → stworzyć POKÓJ!

https://www.deutscher-friedensrat.de

Niemiecka Rada Pokoju jest powiązana z KPD, DKP, FDJ/Wolną Młodzieżą Niemiecką, niemieckim ruchem antyfaszystowskim i wolnymi związkami zawodowymi

autor: czerwony93, data nadania: 2024-06-03 16:55:00, suma postów tego autora: 2753

...

Biedroń - "warto stawiać na kobiety", gdy tymczasem w kierownictwie polskiej Lewicy ("triumwiracie" Biedronia-Czarzastego i Zandberga) nie ma kobiet, a wg wstępnych prognoz - Lewica nie wprowadziła także żadnej kobiety do PE, ze swoich domniemanych 3 mandatów. ;]

autor: wloczykijas, data nadania: 2024-06-09 21:38:06, suma postów tego autora: 936

...

A nie, jednak Scheuring-Wielgus zdobyła mandat, zamiast Belki :D.

autor: wloczykijas, data nadania: 2024-06-10 11:15:18, suma postów tego autora: 936

Dodaj komentarz