Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ciszewski: Pinochet -morderca na usługach CIA

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Propaganda w najlepszym komuszkowym stylu

Nie jestem fanem Pinocheta, ale poziom tego artykułu jest żenujący. Żeby zilustrować problem chilijskiego puczu należałoby jeszcze wspomnieć np. o tym, że: w ciągu nieco ponad roku Allende stworzył typową gospodarkę niedoborów z brakami na półkach + inflacją + spadkiem dochodów realnych ludności + ogólną zapaścią gospodarczą; sprowadził do Chile kilka tysięcy tzw. "doradców" (głównie z Kuby - bardziej właściwą nazwą byłaby "agentura"), których wprowadził m.in. w struktury państwowe; stworzył niekonstytucyjną paramilitarną bojówkę tzw. "Grupo de Amigos del Presidente"; rządził w drodze dekretów ignorując demokratycznie wybrany parlament i decyzje Trybunału Stanu i jeszcze parę innych szczegółów. Myślę, że warto się do nich chociażby ustosunkować, jeśli chce się napisać rzetelny artykuł historyczny a nie uprawiać propagandę w stylu Eisenstein'owskiego "Pancernika Potiomkin". Tamten film miał chociaż wartość artystyczną a ten artykuł to niestety Ziobro ("0" - tak dla mniej domyślnych).

autor: rtx, data nadania: 2007-04-28 22:09:30, suma postów tego autora: 1

Comment

RTX, autor tego artykułu najprawdopodobniej wie o rzeczach które napisałeś, ale po prostu nie byłby wstanie tego wstukać w klawiaturę. Jego lewicowa dusza jest silniejsza niż uczciwość i obiektywizm. Też nie jestem zwolennikiem Pinocheta, ale coś trzeba było zrobić. Co do informacji zawartej w artykule, że każdy mógł spodziewać się represji, to nie do końca tak było. Zwalczano przeciwników reżimu za konkretne rzeczy. To raczej rządy skrajnie lewicowe charakteryzują się naprawdę losowymi ofiarami ( patrz patronujące Allende ZSRR). Ogólnie można to ująć wszystko w ten sposób: -Pinochet BE, Guevara Cacy! -A dlaczego? -Bo tak!

autor: ozzg, data nadania: 2008-01-17 23:57:29, suma postów tego autora: 1

Dodaj komentarz