Lepper dalej na czele Samoobrony

[2003-05-25 12:08:13]

Wczoraj w Warszawie obradował IV Nadzwyczajny Kongres Samoobrony RP. Kongres kierowanie partią powierzył ponownie Andrzejowi Lepperowi, którego poparło 1714 delegatów. Zaledwie 14 osób głosowało przeciw.

Po ogłoszeniu wyników, Lepper mówił, że "Samoobrona chce przejąć władzę" i że "zrobi wszystko, by partia przetrwała i nie była partią sezonową". Lepper apelował do swoich działaczy o bezwzględną dyscyplinę partyjną, przedstawił też szereg postulatów programowych. Zapowiedział, że Samoobrona planuje uruchomić 27,5 mld zł z rezerwy rewaluacyjnej, za które wydrukowano by pieniądze przeznaczone na rozwój przemysłu i rolnictwa, małej i średniej przedsiębiorczości i na tworzenie miejsc pracy. Kolejne 31 mld zł pochodzące z rezerwy dewizowej partia po dojściu do władzy przeznaczyłaby na przeprowadzenie reform. Samoobrona planuje też opodatkowanie zagranicznych supermarketów, z którego szacuje uzyskanie około 12 mld złotych.

Lepper zapowiedział też obniżki podatków, składek na ZUS, wprowadzenie tanich kredytów, zwiększenie budowy mieszkań, autostrad i mostów. W sprawach polityki międzynarodowej Samoobrona dalej sprzeciwia się integracji Polski z UE na wynegocjowanych warunkach, planuje otwarcie gospodarcze na Rosję, Ukrainę i Białoruś, pozostaje też przeciwna wysyłaniu polskich wojsk okupacyjnych do Iraku.

Lider Samoobrony bardzo ostro skrytykował polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. PSL jest jego zdaniem "partią zdrajców polskiej racji stanu i polskiego rolnictwa". "Oni już szykują się do następnej koalicji, bo już im stołki spod tyłka uciekły, a tam jest bardzo dużo stołkowiczów" - dodał Lepper.

Krzysztof Kobrzak


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:


blogi - ostatnie wpisy


co? gdzie? kiedy?

Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki
Zapraszam

Więcej ogłoszeń...


kalendarium

24 maja:

1743 - W Boudry urodził się Jean-Paul Marat, francuski polityk czasów rewolucji francuskiej, dziennikarz i lekarz, wolnomularz.

1945 - Utworzono Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Politechnikę Gdańską i Politechnikę Śląską.

2013 - Rafael Correa został zaprzysiężony na trzecią 4-letnią kadencję.


 
Lewica.pl na Facebooku