Rosja: Limonow zatrzymany przez policję

[2012-03-31 20:27:27]

Eduard Limonow (na zdjęciu), lider koalicji partii Inna Rosja, został zatrzymany na Placu Triumfalnym w Moskwie podczas akcji w obronie 31. artykułu rosyjskiej konstytucji dotyczącego prawa do zgromadzeń. Inni uczestnicy akcji również zostali zatrzymani.

Wiele osób skandowało antyrządowe hasła, a w rękach trzymało plakaty. Na ubraniach mieli przypięte charakterystyczne białe wstążki.

Opozycjoniści tradycyjnie już wychodzą na Plac Triumfalny 31 dnia miesiąca. Działania te nie są uzgodnione z władzami miasta, w związku z czym aktywiści Innej Rosji są zatrzymywani przez policję

Tymczasem Siergiej Udalcow, lider Frontu Lewicy wraz z Dmitrijem Gudkowem, deputowanym Sprawiedliwej Rosji, opuścili Plac Puszkiński w centrum Moskwy.

Udalcow zapowiedział nasilenie aktywności opozycji w kwietniu i maju. 6 maja opozycja planuje przeprowadzenie masowego Marsza Milionów, podczas którego mają się zebrać zwolennicy opozycji z wszystkich regionów Rosji.

Gudkow przez kilka minut odpowiadał na pytania zebranych wokół niego zwolenników. Policjanci nie przeszkadzali deputowanemu w rozmowie z ludźmi.

Waldemar ChamalaFot. Wikimedia Commons

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:


blogi - ostatnie wpisy


co? gdzie? kiedy?

Co dalej z Ukrainą ?
Wrocław
25.04.2019
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki
Zapraszam

Więcej ogłoszeń...


kalendarium

24 kwietnia:

1794 - W Warszawie ukonstytuował się klub jakobinów pod nazwą Zgromadzenie Obywateli Ofiarujących Posługę i Pomoc Magistraturom Narodowym w Celu Dobra Ojczyzny.

1906 - Organizacja Techniczno-Bojowa PPS odbiła 10 więźniów Pawiaka.

1916 - Wybuch powstania wielkanocnego w Dublinie; jedną z głównych sił antybrytyjskich była socjalistyczna Irlandzka Armia Obywatelska (ICA) pod dowództwem Jamesa Connolly’ego.

1923 - II Zjazd Młodzieży Wszechpolskiej postulował wprowadzenie zasady numerus clausus (ograniczenie liczby studentów żydowskich na wyższych uczelniach).

1983 - Socjalistyczna Partia Austrii (SPÖ) wygrała wybory parlamentarne.

1988 - W I turze wyborów prezydenckich we Francji François Mitterrand zdobył 34,1% głosów.

2013 - Niedaleko stolicy Bangladeszu Dhaki zawalił się ośmiokondygnacyjny budynek Rana Plaza, mieszczący kilka zakładów odzieżowych. Zginęło 1127 osób, a około 2500 zostało rannych.


 
Lewica.pl na Facebooku