Warszawa: Zjednoczenie SML i TPM

[2002-04-20 20:34:04]

Dzisiaj w Warszawie doszło do kongresu zjednoczeniowego młodzieżówek Partii Ludowo-Demokratycznej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej; Towarzystwa Promocji Młodych oraz Sojuszu Młodej Lewicy.

Przewodniczący SML, Grzegorz Pietruczuk powiedział: "Uznaliśmy, że połączenie organizacji da większą szansę rozwoju młodym ludziom. Wychodzimy z założenia, że tylko integracja środowisk młodzieżowych może mieć realny wpływ i przełożenie na to, co się dzieje w kraju”.

Dotychczasowy przewodniczący TPM, a od dzisiaj wiceprzewodniczący SML, Mariusz Lipiński jest zdania, że integracja środowisk młodych ludzi - zwłaszcza na wsi - gdzie Towarzystwo miało silne zaplecze, da szansę pomocy "biednej, sfrustrowanej młodzieży, nie widzącej szans w nowej Polsce".

Partia Ludowo-Demokratyczna to ugrupowanie Romana Jagielińskiego, który wszedł do Parlamentu z list koalicji wyborczej SLD-UP. Od niedawna PL-D ma w Sejmie własne trzyosobowe koło poselskie, jednak jej przewodniczący dalej deklaruje parlamentarną współpracę z SLD-UP.

Bożydar Lewicki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki

Więcej ogłoszeń...


25 listopada:

1917 - W Rosji Radzieckiej odbyły się wolne wybory parlamentarne. Eserowcy uzyskali 410, a bolszewicy 175 miejsc na 707.

1923 - W Turku urodził się Mauno Koivisto, polityk Fińskiej Partii Socjaldemokratycznej, w latach 1968-70 i 1979-82 premier, a w latach 1982-94 prezydent Finlandii.

1947 - USA: Ogłoszono pierwszą czarną listę amerykańskich artystów filmowych podejrzanych o sympatie komunistyczne.

1968 - Zmarł Upton Sinclair, amerykański pisarz o sympatiach socjalistycznych; autor m.in. wstrząsającej powieści "The Jungle" (w Polsce wydanej pt. "Grzęzawisko").

1998 - Brytyjscy lordowie-sędziowie stosunkiem głosów 3:2 uznali, że Pinochetowi nie przysługuje immunitet, wobec czego może być aresztowany i przekazany hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

2009 - José Mujica zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich w Urugwaju.

2016 - W Hawanie zmarł Fidel Castro, przywódca rewolucji kubańskiej.


?
Lewica.pl na Facebooku