Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Maciej Konieczny: Lewica nie może być przybudówką liberałów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ciekawa rozmowa,

wypowiedzi Macieja Koniecznego wyglądają na szczere. Niektóre jego poglądy są podobne do moich, inne raczej nie. Na pewno Lewicy nie jest po drodze z neoliberałami, sierotami po Tusku. Socjalistom jest znacznie bliżej do PISu w jego dzisiejszej propaństwowej i prosocjalnej odsłonie niż do pozostałości sceny politycznej.
Cała lewicowa grupa powinna jednak być opozycją konstruktywną działającą w kierunku optymalnego, racjonalnego rozwoju Polski bo taki rozwój umożliwia realizację większości postulatów socjalistów. Tym samym powinna się odróżniać od neoliberalnych niedobitków i grup ekstremy prawicowo konserwatywnej obszczekującej rząd w nadziei na obgryzienie resztek z elektoratu wyborczego, nie bardzo zorientowanego w polityce.
Ostatnie stanowisko Nowej Lewicy w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy to krok w dobrym kierunku. Również ostatnie wypowiedzi jej polityków w TV umiarkowane i rozsądne (ostatnio prof. Senyszyn w programie Strefa Starcia) stanowisko w tym temacie, także wypowiedzi Marka Dyducha w TVP) tutaj Macieja Koniecznego poprawiają niewątpliwie wizerunek tego ugrupowania. Tak trzymać. Będzie dobrze.

autor: Adrem63, data nadania: 2021-05-19 12:13:28, suma postów tego autora: 2300

Dodaj komentarz