Bia³ystok: Kolejny protest w Bison-Bial

[2010-03-20 09:12:44]

18 marca grupa oko³o 200 pracowników bia³ostockiej fabryki Bison-Bial pikietowa³o siedzibê firmy na ul. £±kowej, domagaj±c siê zaprzestania zwolnieñ i wyprzeda¿y maj±tku. Mieli ze sob± transparenty z has³ami: "¯±damy, by zarz±d budowa³, a nie rujnowa³!" oraz "Koniec ze zwolnieniami. Zwolnijcie siê sami!".

Dzia³aj±ce w firmie zwi±zki nie wykluczaj± zaostrzenia protestu, w tym równie¿ podjêcia strajku, który w referendum popar³o 95 proc. g³osuj±cych. 22 marca ma doj¶æ do spotkania z mediatorem. Tymczasem sytuacj± w Bison-Bial zainteresowa³a siê Agencja Bezpieczeñstwa Wewnêtrznego, która podejrzewa, ¿e zarz±d móg³ dzia³aæ na szkodê firmy.

W 2008 roku Bison-Bial obchodzi³ 60-lecie dzia³alno¶ci. Jest to najwiêksza w Polsce firma wyspecjalizowana w produkcji oprzyrz±dowania technologicznego do obróbki skrawaniem. W 1991 roku firmê przekszta³cono w spó³kê akcyjn±, za¶ w 1997 roku sprywatyzowano.

Szymon Martys


drukuj poleæ znajomym poprzedni tekst nastêpny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za po¶rednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



UKRAINA – JAK POKONAÆ ROSYJSK¡ INWAZJÊ, JE¦LI NIE POPRZEZ NATO?
Warszawa, ul. D³uga 29, I piêtro, sala 115
16 marca (¶roda), godz. 18.30
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam ksi±¿ki
Poszukujê ksi±¿ek
"PPS dlaczego siê nie uda³o" - kupiê!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów d¼wiêku do wspólnego projektu.
wszêdzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu ksiê¿y
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do wspó³pracy
Polska
ca³y czas

Wiêcej og³oszeñ...


20 maja:

1881 - Urodzi³a siê Natalia G±siorowska, historyczka, badaczka dziejów ruchu robotniczego, prof. Uniwersytetu £ódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego, prof. i rektor WSP w £odzi, cz³onkini PAN.

1882 - Urodzi³a siê Sigrid Undset, wybitna powie¶ciopisarka i nowelistka norweska, przeciwniczka nazizmu i rasizmu, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1928.

1945 - Ukaza³ siê pierwszy numer "Expressu Wieczornego", którego za³o¿ycielem i redaktorem naczelnym by³ cz³onek PPS Rafa³ Praga.

1946 - W Wielkiej Brytanii znacjonalizowano kopalnie.

1947 - Urodzi³a siê Nancy Fraser, amerykañska teoretyczka feminizmu, prof. filozofii i teorii politycznej, przedstawicielka tzw. IV pokolenia szko³y frankfurckiej.

1990 - Na przystanku autobusowym w mie¶cie Riszon le-Cijjon izraelski ¿o³nierz zastrzeli³ 7 Palestyñczyków.

2009 - W Irlandii opublikowano tzw. Raport Ryana, ujawniaj±cy systemowy charakter tortur, gwa³tów i poni¿ania dzieci przez katolickich ksiê¿y i zakonnice, zarz±dzaj±cych o¶rodkami wychowawczymi.

2017 - Francisco Guterres (FRETILIN) zosta³ prezydentem Timoru Wschodniego.

2018 - Ubiegaj±cy siê o reelekcjê Nicolás Maduro wygra³ w pierwszej turze wybory prezydenckie w Wenezueli.


?
Lewica.pl na Facebooku