Powstał nowy portal społeczny 8godzinPracy.pl

[2010-05-18 07:53:24]

17 maja rozpoczął swoją działalność portal 8godzinPracy.pl.

Tematyka portalu będzie oscylowała wokół praw pracowniczych, związków zawodowych i rad pracowników, bezpieczeństwa socjalnego i spraw gospodarczych, praw lokatorskich, sytuacji w służbie zdrowia, edukacji oraz kwestii dotyczących szeroko rozumianej samorządności. Misją portalu jest stworzenie przestrzeni do dyskusji o wyzwaniach, jakie stoją dzisiaj przed społeczeństwem, oraz spojrzenie na nie z perspektywy "strony społecznej" pracowników, uczniów, studentów, emerytów, bezrobotnych.

Na łamach 8godzinPracy.pl będą ukazywać się teksty publicystyczne, reportaże, wywiady, wideo relacje, informacje i relacje z wydarzeń związanych z tematyką portalu. Twórcy serwisu utworzyli również konta na Facebooku, blipie i twitterze, na których umieszczają wyszukane w sieci wiadomości, oraz kanał wideo na youtube.com. 8godzinPracy.pl w ich założeniu ma być żywym medium współtworzonym również przez swoich czytelników.

Portal tworzą działaczki i działacze Ogólnopolskiego Pracowniczego Związku Zawodowego Konfederacja Pracy, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Młodych Socjalistów oraz osoby niezrzeszone.

Maciej Łapski


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki

Więcej ogłoszeń...


1 sierpnia:

1930 - Urodził się Pierre Bourdieu, wybitny francuski socjolog, twórca teorii władzy symbolicznej.

1933 - Urodził się Antonio Negri, włoski filozof marksistowski i pisarz polityczny. Przez wiele lat więziony. Współautor (z M. Hardtem) książki "Imperium" (2000), autor "Multitude" (2004) i "Rzecz-pospolitej" (2009).

1944 - Wybuch Powstania Warszawskiego. Pierwszą jednostką wojskową, która podjęła walkę jest żoliborski batalion OW PPS im. J. Dąbrowskiego.

1944 - Poległ Włodzimierz Kaczanowski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej, komendant główny Socjalistycznej Organizacji Bojowej.

1960 - Dahomej (obecnie Benin) proklamował niepodległość.

2009 - Zmarła Corazon Cojuangco Aquino, filipińska polityk, prezydent Filipin w latach 1986-1992. Była pierwszą kobietą-prezydentem w historii Azji.


?
Lewica.pl na Facebooku