Polska Lewica nie poparła żadnego kandydata w wyborach prezydenckich

[2010-06-13 10:26:28]

12 czerwca odbyło się posiedzenie Zarządu Krajowego Polskiej Lewicy na którym omówiono aktualną sytuację polityczną przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi i samorządowymi. Podczas obrad zdecydowano o nie udzieleniu przez PL poparcia żadnemu z kandydatów na prezydenta.

Uważamy, iż myślący o przyszłości Polski wyborca powinien oddać swój głos na kandydata gwarantującego świeckość państwa i wrażliwego na niesprawiedliwość społeczną, dlatego Zarząd Polskiej Lewicy pozostawia decyzję o tym na kogo głosować do indywidualnej decyzji każdego z naszych członków i sympatyków - czytamy w stanowisku wydanym po obradach władz partii.

Polska Lewica powstała 5 stycznia 2008 roku, a założyli ją byli działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na czele z byłym premierem Leszkiem Millerem, który z poparciem PL wystartował w wyborach parlamentarnych z pierwszego miejsca na liście Samoobrony w okręgu łódzkim. Po powrocie Millera do SLD na czele partii stanął Jacek Zdrojewski.

Michał Warecki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki

Więcej ogłoszeń...


20 czerwca:

1929 - Urodził się Jean Baudrillard, francuski socjolog i filozof kultury. Był jednym z inicjatorów nurtu postmodernistycznego w teorii społecznej oraz radykalnym krytykiem współczesnego społeczeństwa i kultury.

1930 - Wybrano Tymczasowy Komitet Wykonawczy Centrolewu w składzie: Mieczysław Niedziałkowski, Stanisław Wrona, Michał Róg, Władysław Kiernik, Wacław Bitner, Adam Chądzyński.

1936 - Kraków: Zorganizowane przez Towarzystwo Uniwersytetu Robotniczego (TUR) Dni Kultury Robotniczej z udziałem TUR z ok. 100 miejscowości.

1937 - Andreu Nin, kataloński socjalista, lider POUM został zamordowany przez stalinistów.

1940 - Urodził się Eugen Drewermann, niemiecki teolog, psychoterapeuta, pisarz. Krytyk Kościoła katolickiego. Autor m.in. książki "Kler. Psychologia ideału"


?
Lewica.pl na Facebooku