Unia Lewicy III RP nie poparła żadnego kandydata w wyborach prezydenckich

[2010-06-13 20:18:18]

13 czerwca Zarząd Krajowy Unii Lewicy III RP przyjął stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich. Partia zdecydowała, że nie udzieli oficjalnego poparcia żadnemu z kandydatów starających się o ten urząd. W dość ostry sposób skrytykowała też sposób prowadzenia kampanii przez kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorza Napieralskiego.

Zdaniem Zarządu UL III RP zbliżające się wybory prezydenckie stanowią ważny krok w rozwoju Polski w najbliższych latach, a przyszły prezydent będzie musiał współpracować z rządem i wspólnie z nim brać udział w umacnianiu pozycji Polski w Unii Europejskiej i na arenie międzynarodowej.

Kandydat na Prezydenta powinien charakteryzować się dużym doświadczeniem w pełnieniu funkcji państwowych i dojrzałością, która będzie konieczna do sprostania roli głowy państwa. Kandydatem takim na pewno nie jest Grzegorz Napieralski, który będąc liderem SLD nie pełnił dotychczas żadnej funkcji państwowej, nie ma też wystarczającego doświadczenia i jakichkolwiek predyspozycji do sprawowania tak ważnego i zaszczytnego Urzędu - czytamy w stanowisku władz UL.

Unia Lewicy III RP przypomniała także, że Grzegorz Napieralski zwarł z liderem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyński porozumienie o podziale wpływów w mediach publicznych, a prowadzona przez niego kampania jest tandetna i miałka intelektualnie. Jako żenującą i ośmieszającą ludzi lewicy określono oficjalną piosenkę kampanii szefa SLD "Są nas miliony".

Unia Lewicy uważa, ze w I turze wyborów prezydenckich wyborcy powinni głosować w zgodzie z własnym sumieniem i kierując się dobrem kraju a nie interesem jakiejkolwiek partii politycznej - czytamy w zakończeniu dokumentu.

Unia Lewicy III RP powstała na kongresie założycielskim 7 maja 2005 roku z koalicji w skład której wchodziło kilka podmiotów (zarejestrowano ją sądownie 15 czerwca 2005 roku). Pierwszą przewodniczącą partii była Izabela Jaruga-Nowacka, która jednak wystąpiła z tego ugrupowania. Od 10 grudnia 2005 roku przewodniczącym partii jest Piotr Musiał.

Michał Warecki


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca
Podpisz apel przeciwko wprowadzeniu klauzuli sumienia w aptekach
https://naszademokracja.pl/petitions/stop-bezprawnemu-ograniczaniu-dostepu-do-antykoncepcji-1
Szukam muzyków, realizatorów dźwięku do wspólnego projektu.
wszędzie
zawsze
Petycja o opodatkowaniu księży
Nowy Lewicowy Vlog
Warszawa
Zapraszamy do współpracy
Polska
cały czas
"Czerwony katechizm" - F. Czacki

Więcej ogłoszeń...


31 lipca:

1909 - Hiszpania: Władze stłumiły strajk generalny w Barcelonie zorganizowany przez anarchistów i socjalistów. Padło 100 ofiar śmiertelnych.

1914 - Jean Jaurès, francuski działacz socjalistyczny, założyciel "l'Humanite, przeciwnik wojny, zamordowany przez nacjonalistę.

1929 - Urodził się Feliks Tych, polski historyk i publicysta żydowskiego pochodzenia, w latach 1995–2006 dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.

1935 - PPS i KPP zawarły tzw. pakt o nieagresji.

1955 - W Warszawie rozpoczął się V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów.

1980 - Strajki wybuchły w 177 zakładach pracy.

1989 - Zmarł Michael Harrington, amerykański politolog, socjalista, założyciel Democratic Socialists of America.

2006 - Kuba: Fidel Castro przekazał tymczasowo władzę swojemu bratu Raúlowi.


?
Lewica.pl na Facebooku