Poznań: manifestacja solidarności z Ożarowem
[2002-06-20 20:51:40]
W pikiecie wzięło udział około 50 osób. Pikietujący zapowiedzieli manifestację, która ma się odbyć 28 czerwca w związku z 46. rocznicą Poznańskiego Czerwca 1956. Podjęto też problem trudności, jakie przeżywają zakłady H. Cegielski. Przypomnijmy, że od kwietnia produkcja w tym przedsiębiorstwie jest zatrzymana. Ma to związek m.in. z sytuacją w Stoczni Szczecińskiej. "W 22 lata po Polskim Sierpniu i 12 lat po upadku systemu komunistycznego - czytamy w liście otwartym skierowanym do Premiera RP i wojewody wielkopolskiego - musimy kolejny raz wystąpić przeciwko politycznym i gospodarczym elitom, które muszą wreszcie zrozumieć, że ten kraj nie jest ich prywatną własnością. Kazano nam zapomnieć, ale my pamiętamy, że najsilniejszą naszą bronią jest strajk generalny. Walcząc o nasze prawa, o godne życie, o pracę i chleb dla wszystkich, o wolną Polskę nie zawahamy się do niego przystąpić". |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
8 października:
1807 - W Londynie urodziła się Harriet Taylor, filozofka i feministka tzw. "pierwszej fali". Była współpracowniczką, a od 1851 żoną filozofa J.S. Milla, który gł. pod jej wpływem zaczął popierać postulaty feminizmu.
1919 - Zamach na jednego z liderów lewicowego USPD Hugona Hassego.
1976 - Oddano do użytku trasę Warszawa-Katowice (tzw. „gierkówkę”).
1982 - Olof Palme został po raz drugi premierem Szwecji.
1990 - 17 Palestyńczyków zginęło, a ponad 100 zostało rannych w starciach z izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie.
1992 - W Unkel zmarł Willy Brandt (właśc. Karl Herbert Frahm), polityk SPD, kanclerz RFN.
1999 - Londyński sąd magistracki orzekł, iż można wydać Pinocheta hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.
2012 - Alberto Vaquina (FRELIMO) został premierem Mozambiku.
?