Wrocław: Czarny blues przeciwko zatrudnianiu na czarno
[2006-05-20 01:06:36]
![]() Protest odbędzie się pod Teatrem Polskim, w którym w tym czasie rozpocznie się festiwal Blues Brothers Day. Na festiwalu zarabia głównie jego organizator - redaktor Zdzisław Smektała, który w swojej galerii Jazz dla Mass zatrudnia ludzi naruszając prawa pracownicze. Demonstrujący chcą się upomnieć o prawa pracownicze osób zatrudnianych przez Smektałę. Kilka tygodni temu do Komitetu zgłosiła się jedna z pracownic Smektały, wyrzucona przez niego z pracy po tym, jak upomniała się - po wielu miesiącach - o przyrzekaną jej stałą umowę. Co więcej, wyrzucając ją z pracy Smektała otwarcie powiedział, że nie odpowiadają mu jej socjalistyczne poglądy. - Wydaje nam się skandaliczne, że tego rodzaju festiwal promowany jest jako wydarzenie kulturalne Wrocławia. Mieszkańcy tego miasta nie maja szans w nim uczestniczyć. To prywatna impreza, sponsorowana przez prywatne firmy i organizowana w publicznym budynku miasta - mówią wrocławscy działacze KPiORP. - Pojedyncze bilety na ten festiwal kosztują ok. 100-300zl, a więc dla większości fanów bluesa są one nieosiągalne – podkreślają i dodają, że blues narodził się jako muzyka Czarnych niewolników. I właśnie do tego chcą nawiązać organizatorzy pikiety przeciwko niewolniczej pracy na czarno. - Redaktorowi Smektale, jego festiwalowi i wszystkim innym pracodawcom, którzy łamią prawa pracownicze, by dorabiać się swoich majątków i bawić się na festiwalach takich, jak ten, zaśpiewamy własnego bluesa! - zapowiadają działacze KPiORP. Pikieta rozpocznie się w sobotę, 20 maja, o godz. 19:00 pod Teatrem Polskim we Wrocławiu |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Opolu!
- Opole, ul. Kopernika 13
- 13 maja 2025 (wtorek), godz. 13.00
- Zandberg we Wrocławiu!
- Wrocław, Rynek
- 13 maja 2025 (wtorek), godz. 20.00
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Zandberg w Krakowie!
- Kraków, Mały Rynek
- 14 maja (środa), godz. 20:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
14 maja:
1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.
1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.
1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.
1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.
1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.
1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.
1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.
?