Łódź: Dyrektor Wojciech Szrajber zwolniony
[2006-06-13 13:20:23]
![]() Przypomnijmy, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało dyrektorowi Szrajberowi polecenie zwolnienia 80 protestujących lekarzy łódzkiego Szpitala MSWiA. Dyrektor odmówił wykonania polecenia, twierdząc, że zwolnienie tak licznej grupy pracowników stanowiłoby zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów oraz sparaliżowałoby funkcjonowanie placówki. Tymczasem Ministerstwo uznało, że to właśnie postępowanie Szrajbera - odmowa zwolnienia lekarzy i podpisanie z nimi porozumienia - stanowiło zagrożenie dla pacjentów i naraziło Szpital na straty. Zwolnienie Szrajbera nastąpiło mimo pozytywnej opinii związków zawodowych o dyrektorze. Urzędnicy Ministerstwa zignorowali także opinię Rady Społecznej Szpitala, która wypowiedziała się przeciwko zwolnieniu dyrektora. W poniedziałek kilkudziesięciu lekarzy protestowało przed budynkiem szpitala przeciwko zwolnieniu Szrajbera. Postawione mi zarzuty są niesprawiedliwe i niezgodne z prawdą - twierdzi Wojciech Szrajber. Zwolnienie z artykułu 52 to wilczy bilet dla menadżera, będę więc walczył o swoje dobre imię przed sądem pracy - zapowiedział dyrektor. Nad formą pomocy dla Szrajbera mają debatować dziś związki zawodowe. Ich przedstawiciele twierdzą, że dyrektor nie może ponosić konsekwencji strajku, który nie był wymierzony w jego osobę. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
2 lipca:
1839 - Bunt niewolników na statku Amistad.
1840 - W Rzymie zmarł Bogdan Jański, pierwszy chronologicznie polski socjalista, saintsimonista.
1843 - W Cassino urodził się Antonio Labriola filozof, teoretyk marksizmu, działacz włoskiego ruchu robotniczego.
1923 - W Bninie urodziła się Wisława Szymborska, poetka, eseistka i krytyk literacki, tłumacz, felietonistka; członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiej Akademii Umiejętności, laureatka literackiej Nagrody Nobla (1996).
1925 - Urodził się Patrice Lumumba, kongijski polityk lewicowy, pierwszy premier niepodległego Konga, obalony i zamordowany 1961.
1925 - Urodził się Medgar Evers, aktywista ruchu na rzecz praw obywatelskich czarnej ludności w USA; zamordowany w 1963.
1928 - W Wielkiej Brytanii kobiety, które ukończyły 21. rok życia otrzymały czynne i bierne prawo wyborcze.
1949 - Zmarł Georgi Dymitrow, bułgarski działacz komunistyczny. 1933 oskarżony przez nazistów o podpalenie Reichstagu. Uniewinniony. 1946 premier Bułgarii. 1948 sekretarz generalny BPK.
1964 - Prezydent USA Lyndon Johnson podpisał ustawę o swobodach obywatelskich dla Afroamerykanów. Dokument ten podpisał również Martin Luther King.
1976 - Zjednoczenie Wietnamu Północnego z Południowym i utrworzenie Socjalistycznej Republiki Wietnamu.
1979 - Przez uczestników ROPCiO z Krakowa został założony Ruch Porozumienia Polskich Socjalistów. Byli to: Krzysztof Bzdyl, Krzysztof Gąsiorowski, Stanisław Janik-Palczewski, Romana Kahl-Stachniewicz, Mieczysław Majdzik i Stanisław Tor.
2006 - W Managui zmarł Herty Lewites, lewicowy polityk nikaraguański, minister w sandinistowskim rządzie w latach 1979-90.
?