Polska zostanie zganiona przez PE za nietolerancję?
[2006-06-14 17:04:55]
Rezolucja wymienia Polskę wśród czterech państw, w których doszło ostatnimi czasy do aktów przemocy a nawet morderstw o podłożu rasistowskim i antysemickim. Dokument porusza też kwestię nawoływania przez niektóre siły polityczne do przemocy podczas niedawnej Parady Równości w Warszawie. Wśród odpowiedzialnych za wzrost nastrojów ksenofobicznych, antysemickich, rasistowskich i homofobicznych rezolucja wymienia rządzące ugrupowania prawicowe oraz Radio Maryja. Eurodeputowani chcą wezwać Komisję Europejską do zbadania, czy ostatnie działania władz polskich nie stoją w sprzeczności z postanowieniami Traktatu Ustanawiającego Unię Europejską, gwarantującymi swobody obywatelskie i ochronę praw człowieka. Autorami projektu rezolucji są eurodeputowani z frakcji socjalistów i liberałów. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
7 października:
1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.
1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.
1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.
1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.
1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.
1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.
1949 - Proklamowanie NRD.
1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.
2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.
?