Wicepremier i minister edukacji Roman Giertych zapowiedział w Lublinie, że będzie dążył do wprowadzenia oddzielnych zajęć szkolnych z historii Polski.
Uczniowie, w myśl propozycji Giertycha, uczyliby się historii Polski i historii powszechnej na oddzielnych zajęciach. Lekcje historii Polski zostałyby połączone z wychowaniem patriotycznym. Lekcje historii powszechnej - z wychowaniem obywatelskim. Zlikwidowane zostałyby zajęcia z przedmiotu wiedza o społeczeństwie.
Ministerstwo chce także wprowadzenia programu wspierania wycieczek do miejsc związanych z historią kraju. Zdaniem Giertycha, uczniowie powinni uczyć się historii również w ten sposób, a nie tylko z podręczników.
Proponowane zmiany miałyby zostać wprowadzone - wedle deklaracji Giertycha - za rok, a najpóźniej za dwa lata.
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
1902 - Ignacy Daszyński został z ramienia PPSD wybrany do Rady Miejskiej Krakowa. Był pierwszym przedstawicielem socjalistów w samorządzie miejskim na ziemiach polskich.
1902 - W Warszawie powstał Związek Młodzieży Socjalistycznej, działający na terenie szkół średnich i wyższych.
1938 - W Turynie urodził się Giuliano Amato, polityk Włoskiej Partii Socjalistycznej.
1985 - W Filadelfii policja przeprowadziła akcję aresztowania członków afroamerykańskiego ruchu MOVE. W wyniku pożaru powstałego po zbombardowaniu siedziby organizacji zniszczeniu uległo 65 okolicznych budynków i zginęło 11 osób, w tym 5 dzieci.
1990 - Powstała Socjaldemokratyczna Partia Mołdawii (PSD).
2000 - Załoga amerykańskiego samolotu wojskowego zrzuciła omyłkowo 6 bomb na wioskę w Korei Płd.
2004 - W Wiedniu zmarł Michael Guttenbrunner, austriacki pisarz i poeta; więziony przez nazistów za przynależnośc do Socjaldemokratycznej Partii Austrii.