"Trybuna" apeluje o pomoc

[2006-06-15 13:05:41]

"Zostańcie z nami!" - tak do swoich Czytelników apeluje redaktor naczelny dziennika "Trybuna" Wiesław S. Dębski. Do zamieszczenia dramatycznego apelu, kierownictwo gazety skłoniła trudna sytuacja finansowa pisma.

Wśród przyczyn tego stanu rzeczy redaktor Dębski wymienia między innymi odejście od "Trybuny" większości reklamodawców, w tym także Klubu Parlamentarnego SLD. Inną przyczyną ma być nieodnowienie prenumerat dziennika przez instytucje państwowe i przedsiębiorstwa takie jak np. LOT. Powody są dla mnie jasne: to obawa przed tym, jak obecność na łamach opozycyjnej Trybuny przyjmie nowa władza - pisze Dębski.

Redaktor naczelny "Trybuny" pisze, że mimo dramatycznej sytuacji gazeta nie zostanie zamknięta, ani nie zmieni się jej cena (obecnie 2 złote). Redakcja wprowadziła jednak oszczędności. Obejmują one między innymi: zmniejszenie o cztery strony objętości gazety (od poniedziałku do środy) oraz zmniejszenie objętości dodatku telewizyjnego. Zachowane zostały natomiast dodatki: "Aneks", "Impuls" i "Twoja Trybuna".

Przepraszamy, że po raz kolejny musimy zwrócić się do Państwa o wsparcie. Ale apelujemy: zostańcie z nami! Pomóżcie nam przetrwać trudne czasy. Pracuję w Trybunie od początku, wiem, że była już ona w niezwykle trudnej sytuacji i wtedy uratowali ją właśnie nasi Czytelnicy. Nigdy nie mieliśmy tyle ogłoszeń, ile inne gazety. Zawsze podstawę naszych dochodów stanowiliście Wy, główni od 17 lat nasi sponsorzy. My zaś robiliśmy tę gazetę właśnie dla Was, uwzględniając Wasze poglądy, oczekiwania, wymagania. I tak robić będziemy nadal. Zostańcie więc Państwo z nami - kończy swój apel Wiesław Dębski.

Bartłomiej Kacper Przybylski



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


30 czerwca:

1611 - W lochach wileńskiego ratusza wykonano wyrok śmierci na włoskim kalwiniście Franco de Franco, który został w Polsce skazany na śmierć ze względów wyznaniowych.

1924 - Zmarł Franciszek Stefczyk, działacz spółdzielczy, nauczyciel. W 1889 założył pierwszą na ziemiach polskich wiejską kasą oszczędnościowo-pożyczkową.

1935 - Senegal: Obradował pierwszy kongres Senegalskiej Partii Socjalistycznej.

1966 - USA: Powstała National Organization for Women (NOW), największa amerykańska organizacja feministyczna.

1980 - Zmarła Halina Snopkiewicz, postępowa powieściopisarka, tłumaczka, autorka powieści dla młodzieży.

2005 - Hiszpania: Parlament przyjął ustawę legalizującą małżeństwa par homoseksualnych.

2006 - Zmarł Murray Bookchin, jeden z głównych teoretyków współczesnego społecznego anarchizmu.

2017 - Niemcy: Zalegalizowano małżeństwa osób tej samej płci.


?
Lewica.pl na Facebooku