KE: 2007 r. Europejskim Rokiem Równości Szans dla Wszystkich
[2006-07-19 21:47:17]
Głównym celem strategii ma być wdrożenie unijnego ustawodawstwa antydyskryminacyjnego w zakresie realizacji zasady równego traktowania bez względu na rasę lub pochodzenie etniczne oraz w zakresie równego traktowania w zatrudnieniu. Komisja Europejska chce podnosić świadomość na rzecz prawa do równości i niedyskryminacji, inicjować i stymulować debaty publiczne na temat sposobów zwiększenia uczestnictwa w życiu społecznym grup dotychczas niedoreprezentowanych, promować różnorodność oraz wspierać bardziej solidarne społeczeństwo. W ramach strategii ma być też powołana grupa doradcza wysokiego szczebla ds. integracji społecznej i zawodowej mniejszości, w tym ludności romskiej. Integralną częścią Europejskiego Roku Równości dla Wszystkich mają być też kwestie związane z równością płci. Nowa strategia Komisji Europejskiej została przygotowana po konsultacjach społecznych, zainicjowanych w 2004 r. publikacją Zielonej Księgi w sprawie równości i niedyskryminacji w rozszerzonej Europie. Na działania przygotowawcze w 2006 r. i obchody w 2007 r. przeznaczono 13,6 mln euro. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
14 maja:
1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.
1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.
1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.
1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.
1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.
1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.
1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.
2022 - USA: 18-letni zwolennik białej supremacji Payton Gendron otworzył ogień do czarnoskórych osób przebywających w supermarkecie w Buffalo w stanie Nowy Jork, zabijając 10 i raniąc 3 z nich, po czym oddał się w ręce policji.
?