Młodzi PiS-owcy przeciwko ulgom na kolei

[2007-01-29 11:03:11]

Toruńskie Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości wypowiedziało się przeciwko zwiększeniu ulgi na przejazdy koleją dla studentów. Co więcej, młodzi działacze rządzącej partii chcą, aby zlikwidowane zostały wszelkie ulgi.

Młodzi PiS-owcy uważają, że zniesienie ustawowych ulg na kolei pozwoliłoby obniżyć ceny wszystkich biletów o 30 proc. Chcą zadbać także o kondycję psychiczną studentów kończących studia. Im większe ulgi, tym po studiach większy szok cenowy - stwierdził jeden z działaczy młodzieżówki PiS. Wreszcie, Forum Młodych życzyłoby sobie całkowitej prywatyzacji kolei.

W sprawie studenckich ulg oraz prywatyzacji kolei stanowisko Forum Młodych PiS jest zbieżne z postulatami Stowarzyszenia Młodzi Libertarianie.

Zdumieni postulatami Forum Młodych PiS są przedstawiciele Samorządu Studentów RP, którzy rozpoczęli akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o uprawnieniach do przejazdów ulgowych. Samorząd chce zwiększenia ulgi na przejazdy koleją dla studentów z obecnych 37 do 49 proc. Jego przedstawiciele zapowiadają, że akcji zbierania podpisów nie przerwą.

Bartłomiej Kacper Przybylski



drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


29 czerwca:

1831 - W organie saintsimonistów "Le Globe" pojawił się czasownik "socialiser".

1893 - W Wilnie rozpoczęła się narada działaczy socjalistycznych, przyjęta później jako I Zjazd PPS.

1925 - Urodził się Giorgio Napolitano, działacz Włoskiej Partii Komunistycznej (PCI), następnie socjaldemokrata; 2006-15 prezydent Włoch.

1930 - W Krakowie obradował zwołany przez partie centrolewu Kongres Obrony Prawa i Wolności Ludu; po jego zakończeniu odbył się na Rynku Kleparskim wspólny wiec 30 tysięcy robotników i chłopów.

1945 - Urodziła się Chandrika Kumaratunga, lewicowa polityk lankijska. Brała udział w rewolcie studenckiej w Paryżu w 1968. W 1984 zakładała marksistowską Sri Lanka Mahajana Party. Prezydent Sri Lanki w latach 1994-2005.

1945 - W Warszawie obrady XXVI Kongresu PPS - Stanisław Szwalbe przewodniczacym Rady Naczelnej, Edward Osóbka-Morawski - przewodniczącym CKW.

1951 - Konferencja Ogólna Międzynarodowej Organizacji Pracy przyjęła Konwencję w sprawie równego wynagrodzenia kobiet i mężczyzn.

1973 - Pierwsza (nieudana) próba obalenia przez wojsko socjalistycznego prezydenta Chile Salvadora Allende.

1980 - Vigdís Finnbogadóttir wygrała wybory prezydenckie na Islandii, zostając pierwszą demokratycznie wybraną kobietą-prezydentem na świecie.

1981 - Hu Yaobang został sekretarzem generalnym KPCh.

1999 - Abdullah Öcalan, przywódca Partii Pracujących Kurdystanu, został skazany przez turecki sąd na karę śmierci.


?
Lewica.pl na Facebooku