Rząd nie pomoże szpitalom

[2007-02-06 17:28:56]

Jest już pewne że tylko część szpitali może liczyć na rządową pomoc. Premier Jarosław Kaczyński powiedział dzisiaj że "zasada odpowiedzialności finansowej musi być utrzymana". Ma to oznaczać że szpitale, które lecząc pacjentów popadną w długi i nie będą w stanie samodzielnie sobie z nimi poradzić "będą padać".

Minister Zdrowia Zbigniew Religia podziękował premierowi za stwierdzenie że nie będzie oddłużania szpitali. Według niego w tym roku z budżetu państwa wydano o 5,5 mld złotych więcej niż rok wcześniej, ale większość tej kwoty została przeznaczona na podwyżki dla pracowników służby zdrowia.

Jedyne co rząd zamierza zrobić dla zadłużonych szpitali to w latach 2007-2009 wydać 750 mln złotych na oddłużenie tych, które sam uzna za najważniejsze dla "strategicznego bezpieczeństwa Polaków". Według Religi jest ich 16.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


6 października:

1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.

1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.

1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).

1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.

1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.

1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.

1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.

1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.

2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.

2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.


?
Lewica.pl na Facebooku