Instytut Spraw Obywatelskich przygotował raport w sprawie pracy wykonywanej nieodpłatnie w domu. Raport jest próbą odpowiedzi na pytanie, ile kobiet w Polsce pracuje tylko w domu i jaki jest odbiór społeczny takiej pracy. Raport ISO przedstawia też rozważania na temat udziału pracy domowej w wytwarzaniu dochodu narodowego oraz możliwości wyceny podobnej pracy, a także jej społecznych i psychologicznych konsekwencji.
Magdalena Środa, filozofka z UW i była pełnomocniczka rządu ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, która bierze udział w projekcie, napisała, że "krzątająca się kobieta pełni kilkanaście zawodów i ról społecznych na raz: jest kucharzem, księgową, higienistką, sekretarką, negocjatorem, nauczycielem, szwaczką, praczką, krawcową, tragarzem, dietetykiem, kierowcą, zaopatrzeniowcem, salową, pielęgniarką, dekoratorem wnętrz, sprzątaczką, wychowawcą, kelnerką, konserwatorem, inżynierem żywieniowym, doradcą, terapeutą, ogrodnikiem. Na realizację wszystkich tych funkcji zużywa kilkanaście godzin dziennie".
1771 - W Newtown urodził się Robert Owen, walijski działacz socjalistyczny, pionier ruchu spółdzielczego.
1906 - Członek OB PPS Baruch Szulman dokonał w Warszawie udanego zamachu bombowego na podkomisarza policji carskiej N. Konstantinowa. Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia został zastrzelony.
1920 - W Warszawie rozpoczął się I Kongres Klasowych Związków Zawodowych.
1940 - W Toronto zmarła Emma Goldman, teoretyczka anarchizmu, bojowniczka o prawa kobiet, uczestniczka Rewolucji Rosyjskiej 1917 roku i Hiszpańskiej 1936 roku.
1943 - W Sielcach nad Oką sformowano 1. Dywizję Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
1944 - Nierozstrzygnięta bitwa pod Rąblowem pomiędzy polsko-radzieckimi oddziałami partyzanckimi a wojskiem niemieckim.
1988 - W Hadze zmarł Willem Drees, holenderski polityk Partii Pracy (PvdA), 1948-58 - premier Holandii.
1999 - Malam Bacai Sanhá (PAIGC) został prezydentem Gwinei Bissau.