Ekskomunika dla przeciwników zmian w konstytucji?

[2007-05-10 17:37:01]

Młodzież Wszechpolska wystosowała list do papieża Benedykta XVI, w którym zapytano o to, czy istnieje możliwość nałożenia ekskomuniki na polskich posłów. Chodzi o posłów, którzy nie głosowali za zmianami w konstytucji.

Szefów Młodzieży Wszechpolskiej do napisania listu zainspirowały niedawne wydarzenia w Mexico City, gdzie radni głosujący za prawem do aborcji zostali ekskomunikowani przez władze kościelne.

Chcemy wiedzieć, czy analogiczna sytuacja zachodzi w przypadku tych polskich posłów, którzy nie opowiedzieli się konsekwentnie za obroną życia nienarodzonych - powiedział szef MW Konrad Bonisławski.

Premier Jarosław Kaczyński stwierdził, że po raz kolejny członkowie Młodzieży Wszechpolskiej przesadzają i stosują "moralny szantaż". Nie pierwszy raz spotykamy się z czymś takim. To jest bardzo smutne, ale mamy takich koalicjantów jakich mamy - powiedział szef rządu.

Weronika Szydłowska


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


6 października:

1887 - W La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii urodził się Le Corbusier (właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris), wybitny architekt, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego.

1913 - Mahatma Gandhi, stojący na czele południowoafrykańskich górników, został aresztowany.

1935 - Urodził się Ernesto Laclau, argentyński filozof, przedstawiciel postmarksizmu. Profesor i wykładowca teorii politycznej na Uniwersytecie w Essex. Wraz z Chantal Mouffe wspólautor książki "Hegemonia i strategia socjalistyczna" (1985).

1945 - Urodził się Luiz Inácio Lula da Silva, polityk brazylijski. Związkowiec i działacz Partii Pracujących. W latach 2003-2010 prezydent Brazylii.

1946 - Zmarł Per Albin Hansson, polityk szwedzki, przywódca Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, premier kilku rządów w latach 1932-46.

1970 - W Warszawie zmarł związany z lewicą awangardowy poeta Julian Przyboś.

1973 - Wybuch arabsko-izraelskiej wojny Jom Kippur.

1998 - Hugo Chavez został wybrany na stanowisko prezydenta Wenezueli.

2009 - Jorgos Papandreu (PASOK) został premierem Grecji.

2019 - Partia Socjalistyczna (PS) wygrała wybory parlamentarne w Portugalii.


?
Lewica.pl na Facebooku