Finowie mają najwięcej dni wolnych w UE, Brytyjczycy najmniej

[2007-06-16 23:48:26]

Firma konsultingowa Mercer przedstawiła raport na temat ilości dni wolnych od pracy w 49 krajach świata (w tym we wszystkich krajach UE).

Najwięcej wolnego czasu ze wszystkich uwzględnionych w raporcie społeczeństw mają Finowie. Każdy pracujący Fin ma ustawowe prawo do 30 płatnych dni urlopowych, a ponadto przysługuje mu 14 dni świątecznych w ciągu roku (oczywiście nie licząc wolnych sobót i niedzieli).

Kolejne miejsca na liście zajmują 4 kraje, których mieszkańcy mają po 40 dni wolnych od pracy Są to: Francja (30 dni urlopowych, 10 dni świątecznych), Izrael (24 i 16), Litwa (28 i 12) oraz Maroko (21 i 19).

Polacy znaleźli się na 12. miejscu z 36 wolnymi dniami rocznie (26 i 10).

Najmniej dni wolnych od pracy mają w UE mieszkańcy 3 krajów, w których wolnych jest tylko 28 dni. Są to Holendrzy (20 i 8), Rumuni (21 i 7) oraz Brytyjczycy (20 i 8).

Ze wszystkich 49 uwzględnionych w raporcie państw najmniej dni wolnych od pracy jest w Filipinach i Tajlandii. Mieszkańcy tych państw mają tylko po 19 ustawowych dni wolnych w ciągu roku.

Piotr Szumlewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Bielsku-Białej!
Pomnik Reksia przy ul. 11 Listopada
10 maja (sobota), godz. 11:00
Zandberg w Tychach!
Tychy, Plac Baczyńskiego
10 maja (sobota), godz. 15:00
Zandberg w Katowicach!
Katowice, plac Miarki
10 maja (sobota), godz. 20:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona

Więcej ogłoszeń...


11 maja:

1902 - Urodził się Alexandre Kojève, właśc. Aleksandr Kożewnikow, francuski filozof pochodzenia rosyjskiego, którego seminarium o Heglu ukształtowało kolejne pokolenia lewicujących, francuskich filozofów.

1914 - Zmarł Daniel De Leon, amerykański działacz socjalistyczny.

1919 - Zjazd spółdzielni robotniczych w Warszawie powołał Związek Robotniczych Stowarzyszeń Spółdzielczych.

1930 - Wybory do Sejmu Śląskiego II kadencji; sukces ugrupowań niemieckich; PPS - 4 mandaty, komuniści - 2.

1967 - W Grecji Andreas Papandreu został uwięziony przez reżim czarnych pułkowników.

1983 - Odbył się "dzień narodowego protestu" w Chile – pokojowa demonstracja przeciw reżimowi wojskowemu gen. Augusto Pinocheta i na rzecz swobód obywatelskich.

2007 - Trybunał Konstytucyjny orzekł o częściowej niekonstytucyjności ustawy lustracyjnej opracowanej przez PiS.

2019 - Na YouTube odbyła się premiera filmu dokumentalnego Tylko nie mów nikomu w reżyserii Tomasza Sekielskiego


?
Lewica.pl na Facebooku