USA: AT&T i NSA oskarżone o inwigilację obywateli
[2007-08-19 21:20:52]
Do sądu w San Francisco trafił pozew zbiorowy złożony przez EFF i abonentów AT&T, w którym operator oskarżany jest o pogwałcenie prawa dotyczącego prywatności rozmów i korespondencji. AT&T zarzuca się współpracę z NSA (National Security Agency) polegającą na umożliwieniu jej elektronicznego szpiegowania milionów obywateli, właściwie bez jakiejkolwiek kontroli. Praktyki takie stały się powszechne po ataku na WTC i Pentagon we wrześniu 2001 roku. jednak dopiero na początku 2005 roku Waszyngton oficjalnie potwierdził prowadzenie programu podsłuchowego na szeroką skalę. Prokurator generalny USA Alberto Gonzales poinformował niedawno, że inwigilację nadzoruje tajemniczy, specjalny sąd FISC (Foreign Intelligence Surveillance Court). Jednakże legalność działania FISC i podejmowania decyzji o inwigilacji jest wciąż publicznie kwestionowana. Strona pozwana wnioskuje o oddalenie zarzutów EFF argumentując, iż w trakcie ewentualnego postępowania mogłoby dojść do ujawnienia tajemnic państwowych. O tym czy dojdzie do procesu zadecyduje Sąd Apelacyjny. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?