PiS-owi nie przeszkadzają kontakty z ONR

[2007-09-14 15:04:36]

W okręgu nowosądecko-podhalańskim Prawo i Sprawiedliwość zamierza wystawić na swoją listę do Sejmu byłego burmistrza Zakopanego Piotra Bąka, który zapraszał na spotkania do magistratu członków faszyzującego Obozu Narodowo-Radykalnego.

Kandydaturę Bąka popiera między innymi Jan Piczura - szef PiS w powiecie tatrzańskim i ojciec sądzonego za wybryk antysemicki przywódcy ONR na Podhalu. Piczura powiedział, że Bąk jest postacią znaną w regionie, a że spotykał się z ONR, to nic złego. Piczura odpiera również zarzuty wobec syna. Co do zarzutów wobec mojego syna, to uważam, że przeciwnicy polityczni PiS chcą zdyskredytować moją partię i całą prawicę na Podhalu - stwierdził.

Nic złego w kontaktach PiS z ONR w powiecie tatrzańskim nie dostrzega też poseł Arkadiusz Mularczyk - szef okręgu nowosądecko-podhalańskiego PiS i współautor ustawy lustracyjnej. On także popiera start Bąka w wyborach do Sejmu z listy swojej partii.

Piotr Szumlewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Zandberg w Bielsku-Białej!
Pomnik Reksia przy ul. 11 Listopada
10 maja (sobota), godz. 11:00
Zandberg w Tychach!
Tychy, Plac Baczyńskiego
10 maja (sobota), godz. 15:00
Zandberg w Katowicach!
Katowice, plac Miarki
10 maja (sobota), godz. 20:00
Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona

Więcej ogłoszeń...


11 maja:

1902 - Urodził się Alexandre Kojève, właśc. Aleksandr Kożewnikow, francuski filozof pochodzenia rosyjskiego, którego seminarium o Heglu ukształtowało kolejne pokolenia lewicujących, francuskich filozofów.

1914 - Zmarł Daniel De Leon, amerykański działacz socjalistyczny.

1919 - Zjazd spółdzielni robotniczych w Warszawie powołał Związek Robotniczych Stowarzyszeń Spółdzielczych.

1930 - Wybory do Sejmu Śląskiego II kadencji; sukces ugrupowań niemieckich; PPS - 4 mandaty, komuniści - 2.

1967 - W Grecji Andreas Papandreu został uwięziony przez reżim czarnych pułkowników.

1983 - Odbył się "dzień narodowego protestu" w Chile – pokojowa demonstracja przeciw reżimowi wojskowemu gen. Augusto Pinocheta i na rzecz swobód obywatelskich.

2007 - Trybunał Konstytucyjny orzekł o częściowej niekonstytucyjności ustawy lustracyjnej opracowanej przez PiS.

2019 - Na YouTube odbyła się premiera filmu dokumentalnego Tylko nie mów nikomu w reżyserii Tomasza Sekielskiego


?
Lewica.pl na Facebooku