Czołowi kandydaci LiD do Sejmu

[2007-09-25 04:26:40]

Prawdopodobnie dzisiaj zostaną zarejestrowane listy kandydatów koalicji Lewicy i Demokratów. Jak podaje nieoficjalnie PAP listy sojuszu są już praktycznie gotowe.

Na liście warszawskiej pierwsze miejsce będzie miał Marek Borowski z SdPl. Kolejne miejsca otrzymali: Ryszard Kalisz z SLD, Marcin Święcicki (PD), Katarzyna Piekarska (SLD), Grzegorz Pietruczuk (FMS) i Tomasz Kalita (SLD). Piotr Gadzinowski (SLD) wystartuje z ostatniej pozycji.

W okręgu podwarszawskim listę otworzy Marek Balicki (SdPl), a za nim znajdą się Marek Papuga (SLD) i Wojciech Król (PD).

W Krakowie liderem listy LiD będzie bezpartyjny Jan Widacki, a za nim znajdą się Andrzej Jaeschke (SLD) i Wojciech Filemonowicz (SdPl).

W Łodzi liderem będzie szef SLD Wojciech Olejniczak, a za nim znajdzie się Sylwester Pawłowski (też SLD).

We Wrocławiu pierwsze miejsce otrzyma Janusz Krasoń (SLD). Z drugiego miejsca wystartuje Michał Syska (SdPl). W Wałbrzychu numerem jeden ma być Jan Lityński (PD), a w Tarnowie Brygida Kuźniak (też PD). W okręgu legnickim z pierwszego miejsca będzie startował szef klubu SLD Jerzy Szmajdziński.

W Poznaniu liderem będzie Tomasz Lewandowski (SLD), a za nim znajdą się przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski i Krystyna Łybacka (SLD).

Na pierwszej pozycji w Gdańsku znajdzie się Bogdan Lis (PD), a na drugim miejscu Jolanta Banach (SdPl). W Gdyni pierwsze miejsce otrzyma wiceszefowa SLD Joanna Senyszyn, a za nią będzie bezpartyjna Izabela Jaruga-Nowacka.

W Lublinie na miejscu pierwszym znajdzie się Grzegorz Kurczuk (SLD), a na drugim Izabella Sierakowska (SdPl).

W Szczecinie na pierwszym miejscu będzie sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski, a za nim znajdzie się Radosław Popiela (PD).

W Katowicach liderem listy ma być Andrzej Celiński (SdPl), a drugie miejsce jest szykowane dla Zbigniewa Zaborowskiego (SLD), ale sytuacja nie jest jeszcze do końca jasna. W Gliwicach listę będzie otwierał sekretarz klubu SLD Wacław Martyniuk.

W Bydgoszczy liderem LiD będzie Janusz Zemke (SLD), a w Toruniu Marian Filar (PD).

W Kielcach liderem listy LiD będzie Sławomir Kopyciński (SLD), a na drugim miejscu znajdzie się bezpartyjny współpracownik prezydenta Waldemar Dubaniowski.

W Olsztynie liderem listy LiD ma być Tadeusz Iwiński (SLD), w Elblągu Władysław Mańkut (SLD), w Płocku Jolanta Szymanek-Deresz (SLD), w Radomiu Marek Wikiński (SLD), w Białymstoku bezpartyjny Jarosław Matwiejuk, w Koszalinie Stanisław Wziątek (SLD), w Pile Romuald Ajchler (SdPl), w Chełmie Jan Byra (SdPl), w Zielonej Górze Jan Kochanowski (SLD), w Opolu Tomasz Garbowski (SLD), w okręgu sieradzkim Anita Błochowiak (SLD), w Piotrkowie Trybunalskim Artur Ostrowski (SLD), a w Kaliszu Leszek Aleksandrzak (SLD).

Piotr Szumlewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


2 lipca:

1839 - Bunt niewolników na statku Amistad.

1840 - W Rzymie zmarł Bogdan Jański, pierwszy chronologicznie polski socjalista, saintsimonista.

1843 - W Cassino urodził się Antonio Labriola filozof, teoretyk marksizmu, działacz włoskiego ruchu robotniczego.

1923 - W Bninie urodziła się Wisława Szymborska, poetka, eseistka i krytyk literacki, tłumacz, felietonistka; członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiej Akademii Umiejętności, laureatka literackiej Nagrody Nobla (1996).

1925 - Urodził się Patrice Lumumba, kongijski polityk lewicowy, pierwszy premier niepodległego Konga, obalony i zamordowany 1961.

1925 - Urodził się Medgar Evers, aktywista ruchu na rzecz praw obywatelskich czarnej ludności w USA; zamordowany w 1963.

1928 - W Wielkiej Brytanii kobiety, które ukończyły 21. rok życia otrzymały czynne i bierne prawo wyborcze.

1949 - Zmarł Georgi Dymitrow, bułgarski działacz komunistyczny. 1933 oskarżony przez nazistów o podpalenie Reichstagu. Uniewinniony. 1946 premier Bułgarii. 1948 sekretarz generalny BPK.

1964 - Prezydent USA Lyndon Johnson podpisał ustawę o swobodach obywatelskich dla Afroamerykanów. Dokument ten podpisał również Martin Luther King.

1976 - Zjednoczenie Wietnamu Północnego z Południowym i utrworzenie Socjalistycznej Republiki Wietnamu.

1979 - Przez uczestników ROPCiO z Krakowa został założony Ruch Porozumienia Polskich Socjalistów. Byli to: Krzysztof Bzdyl, Krzysztof Gąsiorowski, Stanisław Janik-Palczewski, Romana Kahl-Stachniewicz, Mieczysław Majdzik i Stanisław Tor.

2006 - W Managui zmarł Herty Lewites, lewicowy polityk nikaraguański, minister w sandinistowskim rządzie w latach 1979-90.


?
Lewica.pl na Facebooku