Polska Partia Pracy protestuje przeciwko dyskryminacji
[2007-10-01 16:46:32]
Polska Partia Pracy wystosowała list protestacyjny do Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Ugrupowanie czuje się dyskryminowane w kampanii wyborczej.
Mamy do czynienia z rażącym łamaniem podstawowych praw do informacji obywateli Polski. W ośrodkach badania opinii publicznej są prezentowane wszystkie komitety wyborcze poza Polską Partią Pracy. Co więcej, wprowadza się opinię publiczną w błąd przedstawiając rzekome poparcie także dla ugrupowań, które nie zarejestrowały ogólnopolskich list kandydatów. Media publiczne kontrolowane przez partię rządzącą wykluczają Polską Partię Pracy z możliwości prezentowania swojego programu wyborczego w ogólnopolskich programach informacyjno-publicystycznych. Jest to jawne łamanie podstawowych swobód demokratycznych. Wykluczanie kogokolwiek z publicznej debaty jest aktem wrogim wymierzonym w obywateli, którzy mają prawo do informacji o programach wszystkich komitetów wyborczych, a nie tylko tych, które obecnie zasiadają w parlamencie - czytamy w liście podpisanym przez przewodniczącego Polskiej Partii Pracy Bogusława Ziętka.
Polska Partia Pracy apeluje o reakcję opinii międzynarodowej na opisane przejawy dyskryminacji. Zdaniem ugrupowania tylko obecność międzynarodowych obserwatorów w czasie kampanii oraz samych wyborów mogłaby "przypomnieć rządzącym o kanonach demokratycznego państwa prawa oraz zagwarantować uczciwość wyborów".
lewica.pl w telefonie
Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:
1902 - Urodził się Alexandre Kojève, właśc. Aleksandr Kożewnikow, francuski filozof pochodzenia rosyjskiego, którego seminarium o Heglu ukształtowało kolejne pokolenia lewicujących, francuskich filozofów.
1914 - Zmarł Daniel De Leon, amerykański działacz socjalistyczny.
1919 - Zjazd spółdzielni robotniczych w Warszawie powołał Związek Robotniczych Stowarzyszeń Spółdzielczych.
1930 - Wybory do Sejmu Śląskiego II kadencji; sukces ugrupowań niemieckich; PPS - 4 mandaty, komuniści - 2.
1967 - W Grecji Andreas Papandreu został uwięziony przez reżim czarnych pułkowników.
1983 - Odbył się "dzień narodowego protestu" w Chile – pokojowa demonstracja przeciw reżimowi wojskowemu gen. Augusto Pinocheta i na rzecz swobód obywatelskich.
2007 - Trybunał Konstytucyjny orzekł o częściowej niekonstytucyjności ustawy lustracyjnej opracowanej przez PiS.
2019 - Na YouTube odbyła się premiera filmu dokumentalnego Tylko nie mów nikomu w reżyserii Tomasza Sekielskiego