Polska Partia Pracy o programie "Powrót"
[2007-10-05 15:48:39]
![]() Zdaniem partii projekt przygotowany przez minister Joannę Kluzik Rostkowską ma, w istocie, innych niż emigranci beneficjentów, a nazywanie tego programem dla osób pracujących za granicą jest cyniczną grą Prawa i Sprawiedliwości. Uważamy, że program dla emigrantów przedstawiony przez resort, jest w istocie skierowany do pracodawców i stanowi jeden z elementów dalszego zaostrzenia kierunku polskiego ustawodawstwa w sferze polityki społecznej, który zyski przedsiębiorców przedkłada nad konieczność rozwiązania problemu ubóstwa. Jak zwykle, dla przedsiębiorców zawsze znajdzie się sposób na zwolnienie z podatków, a nigdy dla ludzi biednych - czytamy w stanowisku PPP. Ugrupowanie podkreśla, że żadna z proponowanych przez ministerstwo ustaw nie dotyczy tak istotnych dla pracowników kwestii jak określenie płacy minimalnej, czy pakietów socjalnych przedsiębiorstw. Propozycje resortu Pracy pozwalają przypuszczać, że ten rząd dawno utracił elementarne poczucie rzeczywistości. Dla rządu, w myśl programu "Powrót", przyczyną katastrofy społecznej, która doprowadziła do masowej emigracji Polaków za granicę, miał być zbyt trudny dostęp do kredytów dla młodych ludzi, a także konieczność odbywania rozmów kwalifikacyjnych osobiście, a nie, jak proponuje pani minister Kluzik, przez internet - napisano w oświadczeniu. Jedynym efektem rządowego programu będzie, zdaniem PPP, praca dla rzeszy urzędników Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dzięki proponowanym przez nią, resortowym przedstawicielstwom w ambasadach krajów, gdzie emigracja zarobkowa jest najliczniejsza. Traktowanie problemu emigracji Polaków jako tylko okazji do kampanijnych popisów, nie dziwi, zważając jak bardzo emigracja opłaca się rządowi. Dzięki niej rządowi propagandyści mogą z najwyższą arogancją kłamać, że dzięki władzy PiS spada bezrobocie. Polacy pracujący za granicą, wprowadzają również do obrotu na polskim rynku ponad dwa miliardy euro miesięcznie - dodaje partia. PPP przypomniało także w oświadczeniu, że od początku swojego istnienia domaga się realnego wzrostu wynagrodzeń pracowników wszystkich sektorów gospodarki, podniesienia płacy minimalnej do poziomu 68 proc. średniej krajowej, wprowadzenia 35 godzinnego tygodnia pracy, oraz prawdziwych zasiłków dla bezrobotnych. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Zandberg w Częstochowie!
- Częstochowa, Plac Biegańskiego
- 14 maja (środa), godz. 12:00
- Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
- https://zrzutka.pl/evh9hv
- Do 18 maja
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
15 maja:
1252 - Papież Innocenty IV wydał bullę Ad extirpanda, w której zezwolił na stosowanie tortur wobec heretyków.
1811 - Paragwaj ogłosił niepodległość.
1848 - Podczas rewolucji lutowej w Paryżu odbyła się demonstracja na rzecz niepodległości Polski.
1903 - W Warszawie urodził się Edward Bugajski, działacz socjalistyczny, działacz ruchu esperantystów.
1911 - Sąd Najwyższy USA, zgodnie z ustawą antymonopolową, nakazał podział międzynarodowej korporacji Standard Oil Johna D. Rockefellera.
1918 - Porażką komunistów zakończyła się wojna domowa w Finlandii.
1932 - W Piotrkowie swe obrady rozpoczął III Zjazd OM TUR. Delegaci wypowiedzieli się za samodzielnością organizacji młodzieży robotniczej i rozszerzeniem jej działalności politycznej.
1991 - Édith Cresson z Partii Socjalistycznej jako pierwsza kobieta stanęła na czele francuskiego rządu.
1997 - 22 lata po zakończeniu wojny w Laosie, USA przyznały się oficjalnie do brania w niej udziału, czemu dotąd zaprzeczały.
2006 - Giorgio Napolitano (Demokraci Lewicy) objął urząd prezydenta Włoch.
2011 - W Hiszpanii powstał ruch Oburzonych.
2012 - François Hollande został zaprzysiężony na urząd prezydenta Francji.
2015 - Założono nieformalny ruch Wolność i Równość.
?