Piskorski: Samoobrona musi jednoczyć lewicę pozaparlamentarną
[2007-10-29 17:26:48]
Do tej pory zabrakło akcentowania problemów mieszkańców miast. Połączenie postulatów dwóch środowisk: wiejskiego i środowisk pracowniczych, młodzieży miejskiej, jest tym, czego potrzeba polskiej scenie politycznej – powiedział Piskorski. Rzecznik dodał, że powinno dojść do spotkania z różnymi środowiskami, mającymi tworzyć nowe porozumienie. Nie podał on jednak o jakie ugrupowania konkretnie chodzi. Do pomysłu z rezerwą odnosi się wiceprzewodniczący Samoobrony, Janusz Maksymiuk. Trudno mówić na razie o współpracy z innymi ugrupowaniami lewicowymi – powiedział. Dodał, że ewentualna współpraca musiałaby uwzględniać "tożsamość Samoobrony". Równie sceptyczny jest inny wiceprzewodniczący, Krzysztof Filipek. Samoobrona powinna pozostać taka, jaka była na początku, a najważniejszym celem, na którym powinni skupić się jej liderzy, jest odbudowa zachwianego zaufania wśród dotychczasowych wyborców – oznajmił. Sam Piskorski uważa, że LiD nie będzie formacją lewicową. Trzeba przeformułować całą lewą stronę sceny politycznej w Polsce. Trzeba wyciągnąć wnioski ze słabego wyniku polskiej lewicy – powiedział. Oznajmił jednocześnie, że do rozmów warto zaprosić Leszka Millera, jako inicjatora nowego ugrupowania Polska Lewica. Do pomysłu nie odnosi się przychylnie także potencjalny współpracownik, Polska Partia Pracy. Wiceprzewodniczący Mariusz Olszewski powiedział, że zaprasza wszystkich uczciwych działaczy Samoobrony do swojej partii. Według niego zjednoczenie uczciwej i prospołecznej lewicy możliwe jest tylko na płaszczyźnie PPP. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom wybrania
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
7 października:
1890 - Powstała Partia Robotnicza Galicji, od 2 II 1892 Socjalno-Demokratyczna Partia w Galicji, od 8 X 1897 Polska Partia Socjalno-Demokratyczna Galicji i Śląska Cieszyńskiego.
1897 - W Wilnie została założona żydowska socjalistyczna partia Bund.
1912 - W Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka.
1928 - Powstała Socjalistyczna Partia Peru.
1931 - Urodził się Desmond Tutu, anglikański biskup południowoafrykański, działacz na rzecz praw człowieka, przeciwnik apartheidu, zwolennik małżeństw homoseksualnych.
1944 - W obozie Auschwitz-Birkenau doszło do największego w historii obozu buntu.
1949 - Proklamowanie NRD.
1949 - Zmarł José Clemente Orozco, meksykański malarz, autor murali i litograf.
2003 - Socjalista Anerood Jugnauth został prezydentem Mauritiusa.
2012 - Hugo Chavez wygrał po raz trzeci wybory prezydenckie w Wenezueli.
?